Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dolegliwosci. niedorobki w nowym modelu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli chodzi o niedoróbki to denerwuje mnie że nie można podnieść wycieraczek jak się odśnieża auto i taka moja rada żebyście uważali na zamek w schowku szczególnie ten cyngielek malutki co przy wkładaniu można zachaczyć kurtką lub swetrem i na mrozie może się urwaclub pęknąć (a wydaje mi sie że to jest bardzo delikatne sam zachaczylem już z pare razy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wycieraczkami to robię tak, że odśnieżam szybę, potem przestawiam je w pozycję do zmiany piór i wygrzebuję zmiotka to co było pod nimi potem odpalam auto i odśnieżam resztę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki w pozycję do zmiany piór przestawia się na wyłączonym silniku, dźwignia wycieraczek w dół (zatrzymają się na szybie pionowo i można je odchylać) potem dźwignia z powrotem w górę i wrócą na miejsce. Wszystko opisane jest w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o niedoróbki to denerwuje mnie że nie można podnieść wycieraczek jak się odśnieża auto

 

Czy chodzi o to, że przed podniesieniem blokuje je maska?

Dokładnie taki patent zobaczyłem w Golfie 6 moich teściów. Bardzo się zdziwiłem, ale widać, że to ogólnie nowa moda. Jaki może być tego powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być tego powód?

Estetyka bo nie widać ramion, a drugie to zmniejszenie hałasu przy większych prędkościach (wiatr nie gwiżdże). Czy coś jeszcze, tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak racja instrukcja,nie czytałem bo myślałem że wszystko podobne do obsługi jak w M II z której się przesiadłem,to do wymiany wycieraczek dźwignia w dół ,a jak mam 10 cm śniegu lub jak będzie lód na szybie i wycieraczki lekko przymarznięte to jak załączę to gumka zostanie przy szybie oderwana lub uszkodzona jak przejedzie po zamarznietej szybie i to na sucho,a tak to było fajnie jak w poprzednim modelu pióra do góry miotełka w dłoń i jazda,ciekawe jeszcze czy wycieraczki w obecnym modelu też się będą zacierać na sworzniach po kilku latach jak w MII czas pokaże,

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moją radą jest zostawianie wycieraczek podniesionych na noc. Albo zupełnie od szyby (robię tak, bo mam na strzeżonym, więc nic nie grozi :) ) albo tylko podniesionych w pozycji do wymiany. Wtedy można wszystko wymieść i sprawdzić jak tam się wycieraczka mocno polubiła z szybą :). Koszt żaden, jedynie pamiętać o przesunięciu dźwigni po zgaszeniu silnika :)

 

Mam takie pytanie... czy cienka warstwa lodu na przedniej szybie na skrajnych bokach po WEWnętrznej stronie, to zjawisko dopuszczalne w nowoczesnym samochodzie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie mrozy za nami i niestety parę razy zamarzł mi gdzieś płyn do spryskiwacza. Płyn był jak najbardziej zimowy a układ przytkał się przy -17st. Zatkało się wszystko na amen - i szyba i spryskiwacze reflektorów. Sytuacja była o tyle nieprzyjemna, że jechałem w trasę i bez spryskiwacza musiałem ratować się podręczną butlą z której co jakiś czas ręcznie wylewałem na szybę płyn :-? Układ odmarzł dopiero po postoju w ciepłym garażu.

 

Dziwne to trochę, bo w Clio przy większych mrozach nic mi się nigdy nie działo. Ostatecznie kupiłem płyn zamarzający przy -60st (tyle że on kosztuje 10zł za litr - taniej wychodzi wlać PB95 :) ) i domieszałem go ze zwykłym płynem ze stacji. Zobaczymy, co z tego wyjdzie bo znów idą mrozy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dopatrzyłem się ciekawej rzeczy w moim samochodzie. Mianowicie na mieszku od zmiany biegów pojawiły się pęknięcia. Jak będę miał chwilę to wrzucę fotki. Nie uważacie, że po zrobionych 12000 km w ciągu 8 miesięcy normalnego użytkowania samochodu to trochę za szybki defekt?! Ciekawe czy uznają mi wymianę mieszka w ramach gwarancji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie... czy cienka warstwa lodu na przedniej szybie na skrajnych bokach po WEWnętrznej stronie, to zjawisko dopuszczalne w nowoczesnym samochodzie?

 

u mnie cała przednia szyba odmraża się jak jest włączony nawiew, a przy funkcji "czysta szyba" to i super, tylko na dole skąd wychodzą wycieraczki marznie do puki nie leci z nawiewu dostatecznie ciepłe powietrze (było o tym w wątku)

Ps. też by mnie to wkurzało w nowym aucie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mi zamarza w kabinie(sic!). No i druga rzecz, to prawda z tym nawiewem na wycieraczki. Najsmutniejsze, że przez to można sobie zepsuć pióra... moje zaczęły mazać gdzieś w listopadzie... nie uznali tego na gwarancji... teraz pytanie, czy przypadkiem podczas jazdy nie przymarzły i gdy czujnik ruszył to się stało, to co wszyscy wiedzą :) koszt pióra 200 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!