Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzałka elektryczna w nawiewie kto posiada


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to przekaźnik zasilający część bezpieczników w kabinie.

Zdaje mi się, że bardzo dokładnie oglądałem miejsce z tymi przekaźnikami i poza tymi dwoma nic więcej nie było. Przy okazji sprawdzę jeszcze raz.

 

Dodano: 10 gru 2014 - 21:37

Skrzynka ta znajduje się w skrzynce połączeń silnika, poniżej modułu zabezpieczeń i połączeń.

przekaźnik (7) w zależności od wyposażenia:

- 40 A Przekaźnik dodatkowego ogrzewania 1000 W

- 60 A Przekaźnik dodatkowego ogrzewania 1800 W

Według mnie w tej serwisówce ( 81C) omyłkowo napisali przekaźnik zamiast bezpiecznik numer 7.

Poniżej w tej samej serwisówce pokazane są przekaźniki dodatkowego ogrzewania jako te w konsoli po lewej stronie.

Jeżeli chodzi o rozmieszczenie bezpieczników i przekaźników i ich nazwy to ja korzystam z odpowiednich schematów visu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w każdej Megane II phI były montowane grzałki w nawiewie? Jak to sprawdzić dokładnie? Mam Megane II phI z 2005 roku 1.9 dci 120 kucykow. Wersja z klimatronikiem. Zimno w niej jest, chociaż w lagunie niewiele ale cieplej na grzalkach nurkowych jest. Każda megi miała takie grzaleczki? Aha i coś mi grzanie szyby tylnej nie działa...

Edytowane przez rado084
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i mam 3 grzałki. Tylko muszę zmienić alternator bo jak wkladalem silnik od laguny 1.9 dci to alternator poszedł 110 a na półce leży 150 więc zmienię. Po dwóch minutach cieplutko leci jak z piecyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Czy jest możliwość zamontowania takiej grzałki jak jej się fabrycznie nie posiada? Znalazłem takie coś na allegro http://allegro.pl/scenic-ii-rezystor-nagrzewnicy-chlodniczka-grzalka-i4936071922.html

I tak mnie to zastanawia czy w moim scenicu 2 1,9 dci by to się dało zamontować samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontować osłonę pod lewarkiem biegów i popatrzeć poniżej lewarka czy widać grube przewody przykręcane do grzałek nakrętkami. Tak to powinno w sceniolu wyglądać.

thumb_hosting_zdjec_1419847082__16052013893.jpg

To właśnie ze sceniola II z takim samym silnikiem ale z rocznika 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kliku dni walczę z grzałkami. W zeszłą zimę działały ok a w tym roku im się odechciało. Clipem sprawdziłem wszystkie grzałki, słychać jak przekaźniki się włączają. Ale po uruchomieniu silnika już nie działają. Nie ważne czy ustawię 1000W czy 1800W (mam alternator 150A więc 1800W też daje radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!