Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzałka elektryczna w nawiewie kto posiada


Rekomendowane odpowiedzi

Są dwa rodzaje grzałek -w megankach jest 1000W podzielone na 3 grzałki po 333W i w Scenikach 1800W.

1 przekaźnik włącza 333W

2 przekaźnik włącza 666W

1 i 2 przekaźnik to dopiero 1000W

Ile ma być włączonych przekaźników i których decyduje UCH na podstawie mocy alternatora w danej chwili.

Ja mam 1000W i alternator 110A (benzyna) jak jadę to włączają mi się oba przekaźniki(1000W) gdy stanę na światłach to po chwili przełącza się na 666W a jak stoję dużej to 333W.

Kiedyś czekając na kolegę z odpalonym silnikiem po paru minutach komputer wyłączył wszystkie ,aby nie doprowadzić do rozładowania akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisł Mrarek, mama alternator 150A firmy Bosch ale Mrarek z tego co widzę to ma Scenica i w tym momencie potwierdza się teza która wraz za serwisówka przytoczył Nel. Co to są te RCH Nel??

Gdybym podłączył jeszcze raz clipa i włączył opcje 1800W byc może po prostu wywaliło by jakiś błąd, niestety 70 zł za wywalenie błędu to troche dużo:]

Edytowane przez remuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam scenica, alternator bosch 150 A, powinno być 1800 W i 3 przekaźniki. Zlokalizowałem dwa w jednej puszce a gdzie trzeci? Mam podłączone diodki do tych dwóch i gdy one świecą to jeszcze coś cyka. Może to ten trzeci? Może jakaś podpowiedź? Te dwa są dobrze widoczne po zdjęciu kratki nawiewu na boczną szybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja mam diesla i te grzałki co są to chyba nie działają jade -7 przez 4kilomentry a w srodku zamarzam ;/

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :D :) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Proszę - NIE BIJCIE mnie, ale jestem w robocie, mocno napalony na te grzałki, temat ma 12 stron - więc nie mogę sobie pozwolić na wertowanie go teraz, a ja bym JUŻ chciał wiedzieć czy moje napalanie się na te grzałki ma w ogóle sens.

 

Proszę Tych bardziej doświadczonych o odpowiedź na mocno nurtujące mnie teraz pytania:

1. W mojej benzynie 2.0 mam w okolicach zaślepki pod grzałkę grubaśne kable z wtyczką do grzałek. Czy to oznacza, że łatwo ją mogę podłączyć? Tylko kupić na allegro, wyciąć otwór, wpiąć wtyczkę w grzałki i na jechać na CLIPa by włączyć - czy coś jeszcze? jakieś przekaźniki, bezpieczniki i inne zniechęcające czynności?

2. Czy grzałki włączają się TYLKO w opcji "dobra widoczność" [tak tu chyba jest pisane] - czy zawsze gdy jeszcze płyn chłodniczy za zimny? Bo ja bym chciał, by szybciej było w kabinie cieplej niż tylko dobra widoczność.

3. Czy warto? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!