Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzałka elektryczna w nawiewie kto posiada


Rekomendowane odpowiedzi

praktycznie po przejechaniu 300m od rozruchu silnika już z nawiewu leciało ciepełko
czyli jak ja po uruchomieniu ustawię np. 23*C i od razu leci ciepłe powietrze (słyszę cykania przekaźników) to u Ciebie tak nie ma? trzeba przejechać ileś metrów? Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba, bo aku jeszcze fabryczny i dogorywa. Na krótkich trasach sie nie doładuje do pełna, a jak wiadomo UCH jako priorytet przed grzałkami ma dbać o zapotrzebowanie na prąd dla ważniejszych rzeczy jak grzałeczki..

Jeszcze jakieś pytania i niejasności do wyjaśnienia, czy tak po prostu szukasz dziury w całym???

Inna sprawa że odpalam i jadę, a takie grzałki też potrzebują czasu by z siebie ciepło wycisnąć. Jak myślisz, długo trwa przejechanie 300m??

No i jeszcze dolicz że w tym czasie klimatrinik analizuje wszystko i ustawia bo w AUTOMACIE pracuje.

Ja u Ciebie grzeje od razy po ustawieniu temperatury to coś masz skopane, jest to nienaturalne. :D :)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razu leci ciepłe powietrze (słyszę cykania przekaźników)

Cykanie przekaźników to nie jest ciepłe powietrze, na to trzeba trochę czasu czyli pewien czas lub dystans. Ja mam u siebie podłączone diodki sygnalizujące pracę konkretnego przekaźnika. I one cykając niekoniecznie powodują załączenia grzałki bo cyknięcie to może oznaczać również rozłączenie zasilania. I u mnie tak jest, kilka sekund po uruchomieniu grzałka się załączy by po chwili, jeżeli nie jadę, to potrafi puścić by po kilku sekundach znowu zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem.

nie mam takich kontrolek, jeno organoleptycznie sprawdzam rano, jak dzieciaki zapinam w fotelikach - żeby zimnym nie dmuchało po przedniej szybie, to trochę ciepłego dam i od razu czuć, że jest ciepłe. a i dzieckom nosy nie zmarzną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeno organoleptycznie sprawdzam rano, jak dzieciaki zapinam w fotelikach - żeby zimnym nie dmuchało po przedniej szybie, to trochę ciepłego dam i od razu czuć, że jest ciepłe.

Przez tyle czasu to ja już auto wyłączałem pod bankomatem oddalonym o niecałe 2 km. No i na wyświetlaczu w tym momencie już miałem 3 kreski.

Wychodzi z tego, że to "od razu" jest bardzo subiektywne...

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zdaje się, że niektóre wersje z silnikiem 1,9 i 2,0 dci miały grzałki nurkowe. Przynajmniej w tych wersjach występują na schematach. I posiadają moduł sterujący tymi grzałkami. A czy występowały jednocześnie z grzałkami w nawiewie? Ja tego nie wiem ale myślę, że mogły być robione takie wersje wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że na znanym portalu aukcyjnym znalazłem oryginalny blok z czterema grzałkami nurkowymi i sterownikiem do scenica II. Były też stosowane alternatory chłodzone cieczą. I w takiej kombinacji mogły być stosowane jednocześnie z grzałkami w nawiewie. Pewnie u nas to rzadkość ale całkowicie wykluczyć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odkopię trochę temat.

 

Instalację w scenicu pod grzałkę już miałem, zamontowałem grzałkę i teraz muszę aktywować clipem, ale jest problem. Dzwoniłem do warsztatu gdzie mają clipa i gość rozkłada ręce że onsię nie spotkał z czzymś takim i nie pomoże, jest ktoś ze śląska Śląska kto ogarnia temat akrywacji grzałki? Poza ASO oczywiście ;)

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!