Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki wysokotonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w ASO. Sprawdzili, niestety nie mam instalacji pod te głośniki. Obyło się bez wyrywania zaślepki. Elektryk sprawdzał to od strony bezpieczników.

Edytowane przez mgodzieba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam MIII 2010 wersja Dynamique, wygląda na to że posiadam instalacje pod glośniczki. Czy ktoś może wskazać mi miejsce gdzie takie mogę nabyć poza ASO(w ASO w Wawie powiedzieli 70zł sztuka co jest trochę wysoką ceną) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Laros napisał:

Cytowanie!

 

Czy byłbyś w stanie sprawdzić u siebie jakie kody masz wybite na swoich tweeterach ? Z tego co widzę nie ma problemu z dostępnością dla laguny II a dla mIII nie ma żadnych aukcji żeby dostać komplet. Byłbym bardzo wdzięczny za info. Tak btw jak Twoje odczucia ? Warto dorzucić czy różnicy zero ? 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci już 3 wiadomości, że mam na sprzedaż oryginał tweetery od meganki 3 sprawne, a Ty dalej krążysz po forum w poszukiwaniu TW. Jeśli jesteś zainteresowany pisz tutaj lub priv.

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tylko o załatwienie sprawy. Numery wszystkich pasujących głośniczków ułatwią sprawę wszystkim przyszłym zainteresowanym. No chyba, że wtyczka w MII/SII/LII/MIII/SIII/LIII jest taka sama bo z tego co widać na zdjęciach kształtem się różnią ale bardzo nieznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dla wszystkich zainteresowanych te głośniczki u siebie. Poniżej wnioski:

- na pewno pochodzą z Laguny II, nr części to 8200001434C

- miałem w nich odcięte wtyczki i są identyczne jak te w naszych Megi, jedynie kolor jest inny :-D

 

IMG_20170918_095638_HHT.thumb.jpg.9decca90053258f5b9b81d19e252a9d3.jpg59bf81df3a137_Beztytuu.thumb.png.51bf536938b80914ee011193f916f666.pngIMG_20170918_094435.thumb.jpg.5d6beacce7dbcf93f90652d3d1a6322b.jpg

 

- na portalach aukcyjnych można spotkać głośniczki z okleiną w górnej części, więc mylnie można uznać, iż kształt jest inny

 

1d9db4684a32b7f9dd20b219fd59.thumb.jpg.3f093ee6594cb176da7f273125aa9e9a.jpg

 

Przy demontażu maskownicy głośnika w desce trzeba to robić delikatnie aby nie pozrywać zaczepów.

Edytowane przez Laros
literówka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowane z  Laguny II. Kod ten sam co w poście wyżej pasują - wtyczka wchodzi ciężko dosyć ale wszystko działa jak należy. Duża poprawa w dźwięku, głównie dlatego ze dźwięk wychodzi teraz na wysokości uszu a nie butów ;) za takie pieniądze brać bez zastanawiania się i montować, warto :-)

Edytowane przez Hydrox1992
Update na temat części nie chce pisać post pod postem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czas i na mnie. Cykacze zamówione.

Koledzy pochwalcie się z jakich ustawień audio korzystacie? Na jakich według Was dźwięk jest najlepszy przy fabrycznych głośnikach?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy kto jak głośno słucha i jakiej muzyki, ja np z tyłu mam suba z bass reflex, tylnie drzwi całkiem odłączyłem stąd też wystawiłem syczki, które już sprzedałem i kupiec jest w pełni zadowolony. Moje ustawienia to -5 na bass i +6 na syk, oczywiście chodzi sam przód + sub z tyłu, zgrywa się całkiem przyjemnie, ale to nie to czego oczekuje bo jakoś dźwięku na tych papierach pozostawia wiele do życzenia, sądząc po moich ustawieniach, a słucham dość głośno muzyki poczynając od rocka, trapu, mixów trance kończąc na rapie. Nie długo wygłyszenie drzwi matami i porządny głośnik 16,5 audio system za 5 stów na dystansie + wygłuszone drzwi i to musi grać, z subem zrobi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od muzyki niestety i od preferencji słuchacza ;) Ja raczej nie należe do wielkich zwolenników super basu, racze wole detaliczność niż dudnienie ;) Przy muzyce z lat 70/80 (gdzie jak wiadomo muzyka sama w sobie nie była przebasowiona) słucham Treble +6/7  bass +5 czasami +6 . To na dzień dzisiejszy, ale też szukam narazie najlepszego ustawienia. Przy tych wspomnianych, głośniki ani tapicerka nie trzeszczą, ale ma całkowitego braku bassu. Oczywiście radio standard to tylko na płyty CD+AUX + teraz już 6 głośników ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Hydrox1992 napisał:

 wole detaliczność niż dudnienie ;)

Co Ty mówisz, jakie dudnienie... ?? dudnienie to masz jak kupisz gó** TUBĘ, która wali pusto jakbyś bił pałką o spód wiaderka, nie wiem czasem czy ta TUBA nie wydawałaby lepszego brzmienia niż te papiery fabryczne, które Francuzi zamontowali, detali za wiele również nie uraczysz na tym sprzęcie. Jeżeli chodzi subwoofer to nie porównuj MIDBASSU z głośnika, do BASU, który wydaję dobra skrzynia basowa z bass-reflex'em, nie koniecznie ta najdroższa i nie koniecznie musi walić wysoką częstotliwością :). Troszkę pojęcia w temacie i praktyki to dostrzeżesz różnice, nawet w swoich piosenkach z lat na przełomie 70/80, gdzie muzyka jak piszesz nie była przebasowiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Gwizdki głośniki

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!