Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki wysokotonowe


Rekomendowane odpowiedzi

w poniedziałek zakupiłem na alledrogo głośniczki za 32 PLN z przesyłką z Laguny II. Dziś przyszły i zostały zamontowane.

Montaż z 5 minut. Podważenie plastików, wepchnięcie zaślepek do środka i wyciągnięcie ich, ścięcie ze wtyczek wypustki, montaż i ogień.

Generalnie jest lepiej przy dobrym źródle "sygnału".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zamontowałem w Megane III Limited rocznik 2015.  Wszystko do montażu było fabrycznie przygotowane montaż jak powyżej. Kupiłem głośniki wysoko tonowe z Laguny 3 numer części 281480004R, koszt 30 PLN za komplet. Gniazdo w głośniku idealnie pasowało do kostki z instalacji. Nie było potrzeby przycinania oraz wpychania na siłę. Według mnie jakość audio znacznie się poprawiła.

20180406_135001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zdaje się w głośniku powyżej jest wyżłobienie przewidziane pod prowadnicę we wtyczce spod deski rozdzielczej samochodu. U mnie takowych nie było, więc może to nie są głośniki od Laguny... :?: 

 

EDYCJA:

Aaaa, teraz czytam, że od Laguny 3. No to jest dobra informacja, że te pasują bardziej. Jedynie co, to chyba problem z dostępnością.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Faktycznie, głośniki 281480004R od Laguny III pasują do wtyczek z Megane III - posiadają miejsce pod prowadnicę.

Miałem okazje je porównać z głośnikami z Laguny II 8200001434C - kupiłem je, miałem już instalować, ale psi2338 natchnął mnie do ich zwrotu (na co przysługuje mi 14 dni).

Od Laguny III maja większą średnicę głośnika (3 cm, zamiast 2 cm) i ważą dwa razy więcej.

 

Po lewo głośnik od Laguny II, po prawo od Laguny III:

20180417_163746.thumb.jpg.6b941bd2a08a101f1bdfedabe2c0051d.jpg

i tył:

20180417_163802.thumb.jpg.b10b93940cf058aba34ec16686c6b07a.jpg

 

Po włożeniu wtyczki z Megane III wygląda to tak:

20180421_132015.thumb.jpg.9c88de8c4b1a237a133cae09b9447708.jpg

 

Pasują bez problemu w miejsce w desce:

 

20180421_132417.thumb.jpg.3452615f42cf7a7703d1cba2bf9abf7f.jpg

 

Ja nie obcinałem tych "wąsów" od maskownic, ładnie się zmieściły w szparę po prawej.

 

Teraz lepiej słychać choćby talerze perkusji, gra to fajnie, ale jak to już ktoś zauważył basu temu audio zdecydowanie brakuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie instalowałem tych z Laguny II, więc nie mam porównania jak grają. Jednak większa średnica i masa nowszej wersji może wskazywać na lepszą jakość dźwięku, przynajmniej teoretycznie.

 

Edytowane przez altair4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - komuś, kto stwierdzi różnicę m/tymi głośnikami stawiam piwo :) Wg mnie - to akurat łatwo stwierdzić - widać, że są, że grają :arrow: wystarczy przyłożyć dłonią jeden, aby głośnika nie było słychać. Trudno tu raczej coś porównywać, no chyba, żeby odpiąć pozostałe 4 głośniki, ale... co można stwierdzić na >>w pełni uzbrojonej<< instalacji? Wg mnie niewiele. Tym niemniej polecam zamontować jakiekolwiek głośniki wysokotonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deku, a tak z ciekawości - sprawdzałeś czy masz wiązkę w Limited? Wiązka raz, dwa - trzeba wycinać otwór w boczku. Niemniej, wg mnie fajnie by było coś tam mieć, gdyż regulacja przód/tył działa również i na te głośniczki w desce rozdzielczej, czyli dając np. na tył (70/30), wysokie tony słabną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, niemniej bas czy wysokie tony można regulować również i u nas :) Nie namawiam, ale jestem ciekawy jakby to grało; niemniej, nie sądzę, aby było gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Gwizdki głośniki

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!