Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki wysokotonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Głośnik Bose to ten sam co zwykły taki sam kształt, szerokość i głębokość montażowa. Głośnik jest wykonany tylko z lepszego materiału i jest trochę mocniejszy, miałem go zamontowanego, gra głośniej i troszkę czyściej niż zwykły, ale rewelacji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pbet napisał:

Teraz mam mały problem z odłączeniem głośniczków do spiłowania prowadnicy. Siedzą tak mocno, że trochę będę musiał się pomęczyć.

To musiałeś naprawdę mocno wcisnąć. U mnie weszło tyle, że ten ząbek, który jest na wtyczce nie przeskoczył za blokadę ząbka w głośniku (przepraszam za mało profesjonalny opis :-) ). Głośniki dadzą się więc wypiąć bez problemu - robiłem to przekładając przy montażu z lewej na prawą, bo miałem wątpliwości czy lewy gra (do prawego da się ucho przyłożyć, do lewego - nie bardzo). Oczywiście różnica jest i wystarczy zakryć dłonią głośnik w desce, żeby było to słychać.

 

Ja słucham muzyki w 99% poprzez Blutootha i za pośrednictwem Tidala, i dopiero przy poziomie głośności 18-22 jest w miarę głośno i słychać względnie przyzwoicie basy. Jedynie co, to wówczas na ustawianiu >>jazz<< przeszkadza czasem podbicie basów (zaczyna się trzeszczenie, głównie z tyłu). Dlatego wyłączyłem tę opcję - zwłaszcza, że w większości muzyki, którą słucham - różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli zamiana zwykłych głośników na Bose jest raczej bez sensu.

A samego subwoofera z Bose montowanego pod fotel pasażera pewnie nie mogę tak po prostu zamontować dodatkowo do wersji Limited? Dobrze myślę, że nie będzie podprowadzonych kabli ani wyjścia RCA w radiu?

 

konwil - Ty naprawdę słyszysz jakieś basy w tych standardowych głośnikach?

Edytowane przez marcar76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcar76, to kilka przykładów, do własnej weryfikacji. Założenia wstępne: połączenie poprzez Bluetooth (multimedia w telefonie na maksimum) -> Tidal (jakość dźwięku najlepsza) -> tryb offline.

  1. Taco Hemingway - Głupi byt >>> jest bardzo przyzwoicie przy głośności 18-20; słychać bas.
  2. Piosenka z filmu Trole - Włosy w górę >>> totalne dno jeśli chodzi o głębię dźwięku, masakra dźwiękowa, słychać bardzo dobrze wokal - może o to chodzi, ale w domu na mini wieżyczce (to samo Bluetooth, Tidal...) jest o niebo lepiej.
  3. ATC - Around the world >>> bez wyłączenia podpicia basów na ustawieniu >>jazz<<, zaczyna trzeszczeć przy poziomie głośności 20.
  4. The Stranglers - Golden brown >>> bardzo przywozicie słychać, zwłaszcza po dołożeniu głośników wysokotonowych, wszystko jest na miejscu (choć tam basu nie ma).

Mam również MII, tam było o niebo lepiej, ale mam wersję Dynamique z 2008 roku i z opcjonalnego wyposażenia mam zdaje się to lepsze radio (w tym 6 głośników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na tym sprzęcie nic nie osiągnięcie, co Wy chcecie osiągnąć na głośniku 13 w dodatku papierowym...? Jak pisałem porządny głośnik na przód, już syczki można zostawić fabryczne bo nie są takie tragiczne jak głośniki, a na tył sub i zobaczycie różnice, nawet bez wygluszenia drzwi, a co dopiero z wygluszeniem, wtedy dopiero słychać potencjał głośnika, o wzmaku już nie mówię bo to dla majstrow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przepraszam ale robi nam się spory bajzel. Temat z głośników wysokotonowych zaczyna nabierać charakteru ogólnego dla systemu audio, który jak wszyscy wiemy najwyższych lotów nie jest i ciężko odnaleźć interesujące wpisy dotyczące sedna sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, blake napisał:

Panowie na tym sprzęcie nic nie osiągnięcie (...)

Napisałem tylko jakie są moje wrażenia, bo o to było już kilka pytań/próśb. Zdaję sobie sprawę z tego co piszesz, co nie oznacza że nie będę próbował osiągnąć optymalnych ustawień na dostępnym sprzęcie. Tak jak pisze @pbet, w niniejszym temacie dzielimy się wrażeniami/spostrzeżeniami po montażu do standardowego audio głośników wysokotonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konwil napisał:

To musiałeś naprawdę mocno wcisnąć. U mnie weszło tyle, że ten ząbek, który jest na wtyczce nie przeskoczył za blokadę ząbka w głośniku (przepraszam za mało profesjonalny opis :-) ).

U mnie też nie przeskoczył więc jest szansa, że wyjmę głośniczki i spiłuję co trzeba. Pomyślałem też, że można naciąć rowek w głośniczku i obędzie się bez uszkadzania fabrycznej wtyczki. Pytanie czy plastik podda się nożykowi tapicerskiemu łatwiej, czy łatwiej będzie piłować. Zobaczymy ale zacznę od cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pbet napisał:

Pytanie czy plastik podda się nożykowi tapicerskiemu łatwiej, czy łatwiej będzie piłować. Zobaczymy ale zacznę od cięcia.

Też tak bym zrobił (nóż), zwłaszcza, że u mnie kabel od strony kierowcy jest strasznie krótki, więc nie ma tam dobrego podejścia do roboty. Od pasażera wtyczkę można wyciągnąć dalej i się pobawić w piłowanie/cięcie - wedle uznania. @pbet, zrób zdjęcie po :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, konwil napisał:

u mnie kabel od strony kierowcy jest strasznie krótki...Od pasażera wtyczkę można wyciągnąć dalej

Mam tak samo.

 

Mała aktualizacja. Co się naciąłem tego plastiku to głowa mała. Przydają się rękawice antyprzecięciowe :-) W głośniczku od kierowcy wyciąłem sobie elegancki rowek wzdłuż śladów nagięcia na plastiku po prowadnicy, wsuwam głośniczek we wtyczkę, prowadnica wtyczki idzie idealnie w rowku, a ona i tak do końca nie wskoczyła. Próbowałem kilka razy i się nie udało tego wcisnąć do końca. Za bardzo na siłę nie chciałem. Są jednak plusy. Balans działa mi już jak powinien. Nie wiem czy radio się odbraziło, czy to że wtyczka ciut głębiej siedzi ma znaczenie ale zostawiłem tak jak jest i drugiego głośniczka postanowiłem nie ruszać uznając, że nie ma to sensu. Może podejmę kolejną próbę przy sobocie jak będzie więcej czasu.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałbym was przestrzec przed montażem twiterów z wersji Bose, jak nie wymieniacie całej instalacji. Te twitery z wersji Bose nie mają przylutowanych kondensatorów itp. które mają robić za zwrotnice przy innych wersjach wyposażenia. Co może w dłuższej perspektywie czasu doprowadzić do ich uszkodzenia. Te z wersji Bose mają być podpięte to prawdziwej zwrotnicy. A te z tańszych wersji dzięki tym kondensatorkom można wpinać równolegle z głośnikami z drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już jeździmy z tweeterkami i uznaję je za dobrą inwestycję. Niskim kosztem zyskujemy więcej dźwięku z przodu auta. Oczywiście w kwestii basu, którego najbardziej brakuje przy fabrycznym zestawie nic się nie zmienia ale muzyczka jest przyjemniejsza w odbiorze niż bez tych głośniczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio widzę majstrowanie przy drzwiach w mieście po blokiem. Jeśli poprawa jakości audio po dołożeniu tweeterów kogoś nie zadowala to wg mnie pozostaje kompleksowa zmiana głośników + dołożenie wzmacniacza we własnym zakresie (jeśli jest na to miejsce i są umiejętności) lub w warsztacie CarAudio ale tu jak się orientowałem za podstawowy w miarę rozsądny zestaw trzeba tysiaczka wyłożyć. Znam lepsze zastosowanie dla tego tysiaczka więc na tym póki co kończę "tuning" audio w moim wozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Gwizdki głośniki

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!