Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki wysokotonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego napisałem @deku, że kable kablami, wrażenia słuchowe wrażeniami, ale trzeba wycinać otwór. No i zrobić to tak, żeby trzymał się głośniczek. Ja raczej nie będę tego robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te od Laguny III (281480004R)
Pytania odnośnie montażu, bo chciałem to wieczorkiem na szybko zrobić, ale się nie dało:
1) po co te... nie wiem nawet jak to nazwać (oznaczone żółtą strzałką), nie można przez to wyjąć maskownicy głośnika. Można/trzeba to wyrwać? Do czegoś to służy?
2) czy żeby zamontować te twitery trzeba usunąć tę część zaznaczoną czerwoną strzałką (w której jest wtyczka)? Mam wrażenie, że na głębokość nie wejdą, jak się tego nie usunie

 

Dzięki za info

20180809_210538.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, deku napisał:

1) po co te... nie wiem nawet jak to nazwać (oznaczone żółtą strzałką), nie można przez to wyjąć maskownicy głośnika. Można/trzeba to wyrwać? Do czegoś to służy?

Przytrzymaj i odetnij albo oderwij / wyrwij je ze środka. One trzymają maskownicę.

52 minuty temu, deku napisał:

2) czy żeby zamontować te twitery trzeba usunąć tę część zaznaczoną czerwoną strzałką (w której jest wtyczka)? Mam wrażenie, że na głębokość nie wejdą, jak się tego nie usunie

Tu także cienkie nożyczki i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nożyczki do paznokci i jazda :) A te "wąsy" - ja musiałem obciąć, bo nie mogłem wyjąć maskownicy. Wpadły do środka, ale: patyk z taśmą dwustronną, latarka i da się wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je chyba wyrwałem. Jak dobrze pamiętam są zakończone mniej więcej w ten sposób:

image.png.2968917b6c751d30cd35663b881135fb.png

Z tym, że najpierw wyciąłem wtyczkę, a później bawiłem się z "wąsami" żeby móc włożyć palec w ten otwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja w odwrotnej kolejności i pewnie dlatego nie mogłem ich wyciągnąć, i pewnie dlatego pękła mi delikatnie jedna maskownica :) W ogóle to robiłem to w ciemnym garażu podziemnym - nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście nic nie widać, ale maskownice są delikatne. Chyba sposób @pbet jest lepszy niż mój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czytam temat. Chce założyć cykacze pod podszybie i mój pierwszy problem to brak wiązki. 

Z lewej strony jest bardzo łatwy dostęp do głośnika i pociągnięcia wiązki.  Nie wiem jak to zrobić od strony pasażera.  Bo i przeszkadza schowek i nawiewy. 

A skąd podłączyć przewody? Idą od jakieś kostki? Czy wyciągnąć radio i podpiąć się pod przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak wyjmiesz schowek to powinieneś dostać się do położenia wiązki głośnik wysoko tonowe podłącz pod instalację przy radiu prawy do prawego lewy do lewego Schematy są na forum w dziale z plikami to będziesz wiedział które piny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wymontować schowek? Jest 1 śruba torx w środku. Na czym jeszcze się trzyma? Jak chciałem zdjąć osłonę po prawej stronie od drzwi, gdzie znajduje się wyłącznik poduszki powietrznej pasażera to wyłamałem zawias :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Gwizdki głośniki

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!