Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że wsadziłem kij w mrowisko ,ale człowiek uczy się na własnych błędach lub czerpie garściami wiedzę od tych co wiedzą na pewno i u mnie też tak jest jak u was koledzy po włączeniu świateł długich mijania nie gasną i można regulować z kabiny ustawienie tych świateł.

Podłączenie SD2 też próbowałem wykonać w ten sposób ,ale podłączając + zasilania pod przewód w skrzynce bezpieczników (przykręcony śrubą) ,światła drogowe zapalały się natychmiast . Sprawdziłem miernikiem i u mnie tam występuje napięcie +12V niezależnie czy silnik jest włączony czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamiprok1 - nie muszą działać tyle i oto w tym chodzi żeby jak najmniej zbędnego oświetlenia było w użyciu.

 

A ja potwierdzam: podczas regulacji położenia mijania kręciołkiem z kabiny regulują się też drogowe. Warunek: musimy mieć włączone mijania (mając SD-2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
w megane I mam SD-2 podłączone pod mijania i nie muszę opuszczać lamp bo na mijania normalne że nie mogą oślepiać

Mam pytanie Nel: jak Ci się jeździ z SD-2 na światłach mijania? Ja mam podpięte pod drogowe, ale trochę oślepiają. Czasem ktoś mrugnie mi drogowymi a ostatnio syn jadąc przede mną potwierdził, że mocno świecą. Widocznie to 40% mocy to trochę jeszcze za dużo.

Dzięki z góry za radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek44, Zgadza się 40 % mocy to za dużo.

 

Daj mi swój adres m@liowy to wyślę zdjęcie który wymienić rezystor (wylutować) i w jego miejsce wlutować rezystor 90 kohm - to będziesz miał właściwie działające. Koszt około 60 gr. ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chulam po mieście i nieraz nawet w nocy nie zauważam że jadę na dziennych.

Nikt mi nie mruga ani w mieście a ni na trasie .Sprawdzałem to z synem jadąc z przeciwka i na długich oślepiało dlatego przełączyłem na mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym zestawie? http://www.autoflesz.pl/artykuly/4195,swia..._%28DRL%29.html

Światła LED dzienne Philips'a

12588.jpg

Wyglądały by po zamontowaniu ładnie w Megane II. Na co dzień jeżdżę bez świateł, włączają się same jak tego potrzebują ale czasami jest dość szarawo a poruszam się szybko i mam ochotę włączyć światła mijania ale szkoda mi żarówek, które się tak długo wymienia.

Ma ktoś ten zestaw już założony w Megane? Jak wygląda użytkowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!