Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

ha!

1) jeszcze nie słyszałem wśród znajomych, by oryginalne PHILIPSY się przepalały. fakt - opinii w necie nie czytałem

2) jak się coś uszkadza, to jest gwarancja. a gwarancję się reklamuje u SPRZEDAWCY, a nie w holandii ;) ktoś musi być niezłym durniem, by tam odsyłać produkt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm a to ciekawostka z tym odsyłaniem do Holandii. Jest to jedna z dróg ale jeżeli nie masz paragonu czy faktury. Ja wszystkie zakupy do samochodu (pomijając żarówke czy awaryjnie bezpiecznik) robie tam gdzie bez łaski otrzymuję fakturę i jak do tej pory nie miałem nigdy problemu żeby reklamować towar u sprzedawcy. A jeżeli sprzedawca mówi że samemu trzeba to załatwić to wystarczy sie zapytać czy chce porozmawiać z UOKiK, zazwyczaj szybko miękną...

 

Co do opinii, popatrzyłem: http://cokupic.pl/produkt/DayLight-4---DRL-4-PHILIPS i rzeczywiście widzę ze są negatywy. Ok, zdarza się, tylko sprawdź że piszą tam że sieją zakłócenia-moje jakoś nie, tylko że stwierdziłem że nie bedę się z tym sam dłubał jak nie jestem pewnien czy dobrze to zrobię i zapłaciłem za montaż (w serwisie gdzie znają się na Renault). Więc śmiem twierdzić że tego typu kwiatki mogą być (nie muszą) efektem nie do końca dobrego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrzenić homologację,

światła homologowane są jedne na tysiąc bo to kosztuje grubą kasę.

Chińczycy nie bawią się w homologowanie, i tak w jednej fabryce wszystko produkują ;) ,

te akurat dają najlepsze światło z kilkunastu, które sprawdzałem/testowałem, diody mają zbliżone do cree.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to jak długo ?

od kiedy pojawiły się na rynku w przystępnej cenie, myśle że rok jeszcze nie miną.

Miałem wcześniej na kilkanaście diod, może juz ze trzy lata temu. To były zwykłe "diodaki", powypalały się częściowo.

Poszukam zdjęć dzisiejszych zainstalowanych ze światłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś spotkał się już z takim rozwiązaniem w naszych reniach jak mają np. skody, chodzi mi o halogeny myślę że one są dwufunkcyjne tzn. świeci jak halogen przeciwmgłowy oraz jak światła do jazdy dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Skody (Fabiole i Ocaviany w 100%) maja patent podwójnej lampy w zderzaku gdzie siedzą dwa źródła światła: halogen do przeciwmgłowych i zwykła żarówka o ile dobrze pamiętam świateł do jazdy dziennej. Światła firmy WAŚ które ma mrarek u siebie to zdaje się dwufunkcyjny patent który może pracować jako pozycyjne i do jazdy dziennej, tyle że wtedy należay zdeaktywować fabryczne pozycyjne. W Philipsa lampach 8 LED zdaje się też jest taki patent a w zestawie znajdują się jakieś "zaślepki" które wkłada się w miejsce żarówek od postojówek (czytałem o takim rozwiązaniu tutaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozłączaniem to zrozumiałem to że chodzi tylko o to żeby była jedna para postojówek bo gdzieś wcześniej w tym wątku chyba w oczy mi się rzuciło że była wymiana zdań o dopuszczalnej ilości przednich świateł pozycyjnych/postojowych. W garści zestawu Philipsa 8 LED nie miałem z tego prostego powodu że cenowo już był dla mnie stanowczo zbyt drogi, ale jakby z tych moich daloby się coś takiego zrobić to czemu nie ;) Przynajmniej zapomniałbym o częstej wymianie H6W od pozycji (ale od ostatniej wymiany jakoś długo już mi żyją, może dlatego że LEDy zalożyłem ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!