Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie sd-2, jeżdżę na tym wynalazku cztery lata i nie miałem z nim najmniejszego problemu. Nie zauważyłem by kiedykolwiek się grzał. Podłączyłem pod światła drogowe a mijania zaświeca mi czujnik zmierzchu. Przez cały okres używania sd.2 spaliła się tylko jedna żarówka świateł mijania.

Cztery lata to długo :) Czyli zaglądałeś powiedzmy, że w ciągu ostatnich 2 lat i obudowa nie jest zdeformowana?

Spaliła się żarówka mijania. Czyli od drogowych przez te 4 lata nie spaliła się wcale? to lubimy :)

 

ps. jednak akurat SD-2 odpuszczę. Problemy tego kolegi, któremu się upalił ten modulik to była czysta statystyka. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie wnętrza :)

Ten MOD-100 wykonany bardzo ładnie, niestety kosztuje też 3 razy więcej już na poziomie zestawu Philips DLR LED 4. Poszukam czegoś pośrodku.

post-18863-0-97883000-1359779888_thumb.jpg

post-18863-0-16652600-1359779897_thumb.jpg

post-18863-0-75627200-1359779906_thumb.jpg

Edytowane przez zaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem się pochwalić moimi światłami do jazdy dziennej.

Posiadam Scenic-a II Conquest - bardzo ciężko dobrać do niego odpowiednio pasujące światła. Mój wybór padł na "ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNEJ LED 225 HP

10x LED 1W HIGH POWER" Allegro.

Oto efekt końcowy:

post-47605-0-81818800-1360314075_thumb.jpg

post-47605-0-94843500-1360314084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za słowa krytyki , oczywiście o gustach się nie dyskutuje i jednym się taki zestaw spodoba a innym trochę mniej. Ogólnie fajnie wygląda ale czy aby nie świecą zbyt słabo ? Pytam bo zdjęcia nie oddają prawdziwego efektu ale tak obiektywnie oceniając to tak trochę małą jasność mają. Popraw mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko takie wrażenie, że świecą słabo - sam miałem takie pojedyncze dzienne zamontowane w Twingo i w rzeczywistości świeciły bardzo jasno i były widoczne z bardzo daleka, ale na zdjęciu wyglądało, że świecą kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje zdanie jest takie, że gdybym miał ksenony to bym sobie dzienne założył, żeby żarniki oszczędzać, ale przy zwykłych lampach i żarówkach nie mam takiej potrzeby. Oszczędność w paliwe raczej żadna, dodatkowo 80% tych co te światła maja to chyba je na ruskich bazarach kupuje, bo prawie wogóle nie świecą, albo świeci jedna bo druga się przepaliła i poco wymieniać. Mi nie przeszkadza jeżdzić na mijania chociaż dobrze widoczny jestem. Oczywiście nie mam nic do tych co mają pożądne światła które widać z dużej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy aby nie świecą zbyt słabo ?

 

Zdjęcie było robione w samo południe przy ostrym słońcu i może dlatego tak wyszło. "Na żywo" świecą dość mocno :)

Z resztą to przecież mają homologację itp. więc jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą to przecież mają homologację itp. więc jest ok.

Taaaa, jak widzę te wszystkie auta z tymi odpustowymi diodami co niby mają homologację na dzienne światła to na usta ciśnie mi się pytania: gdzie jest drogówka?? Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale jesteście kompletnie niewidoczni, szczególnie teraz w okresie zimowym gdzie często jest szaro przez cały dzień. Poza tym nie widzę sensu stosowania dziennych gdy nie mamy ksenonów, bo za cenę porządnego, podkreślam porządnego kompletu świateł dziennych (ni jakieś lampki choinkowe ze znanego portalu aukcyjnego) można mieć kilka kompletów droższych żarówek (typu nightbreker plus itp) lub kilkanaście tańszych kompletów, więc sami policzcie na ile jazdy to wystarcza. Trochę się rozpisałem, ale może komuś da to do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie da.... Moja taka sama opinia jest kilka stron wcześniej zamieszczona.... (albo w innym, podobnym temacie)

Przestałem walczyć z wiatrakami, może przygotowywane nowe przepisy dotyczące przeglądów w SKP zrobią z tym porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządek powinni zrobić ci z MO, ale jak wiadomo nie mają szans, bo im się również nie chce.

po zabraniu dowodu i kontroli w SKP diagnosta widząc nr homologacji na lampie nie ma fizycznie możliwości sprawdzenia jej legalności. mógłby jedynie zmierzyć natężenie (czy tam jasność) oświetlenia jakby miał czym to zrobić... i koło się zamyka.

w praktyce prawie każdy kto ma chińszczyznę zamontowaną zdejmuje to przed obowiązkowymi badaniami w SKP, więc diagnosta tego nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MB17 tyle ze jest jeszcze jeden argument przemawiajacy za SdJD który u mnie przeważył. Zmiana co ok. 3 miesiace żarówki od świateł mijania w Sceniku II nie jest manewrem którego życzę każdemu i w każdych warunkach a przynajmniej dla mnie nie ma przełożenia na cenę żarowek (lepszych czy gorszych). Za komplet przyzwoitych Philips 4 LED dałem z fakturą niecałe 200 zł. mają homologację, wykonanie bardzo przyzwoite, montaż prosty. A delikwenci którzy zakładają wyroby swiatłopodobne z allegro to niezależnie czy będą miały homologację i czy będą widoczne będą jakosci porównywalnej ze stanem do jakiego ich użytkownicy doprowadzili swoje pojazdy-one nawet bez tych wyrobów w zatrważającej większości nie powinny przechodzić przeglądów...

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dzienne produkcji WAŚ już prawie 3 lata i nie pamiętam, kiedy ostatnio zmieniałem jakąkolwiek żarówkę...

przed założeniem dziennych, to bardzo często zmieniałem. w końcu zacząłem kupować najtańsze z marketu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pizza, tylko Ty kupiłeś normalne światła Philipsa, więc nie do ciebie kierowałem te słowa, bo wiem, że te markowe światła są dobrze widoczne (i w takim wypadku to czy Ty jeździsz na dziennych czy mijania, to tylko i wyłącznie Twoja decyzja i mnie to nie interesuje, bo jesteś widoczny) w przeciwieństwie do znakomitej większości tych podrób ze znanego portalu aukcyjnego, które jak już pisałem wcześniej bardziej się nadają na choinkę niż do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!