Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Kierując się wcześniejszymi wypowiedziami w tym wątku zakupiłem i założyłem DRL firmy Magnetti Marelli (koszt 165 zł). Wielkościowo pasują idealnie do zderzaka kombi w wersji poliftingowej, nic nie trzeba ciąć.

A masz jakieś zdjęcia montażu mechanicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie robiłem, mogę najwyżej zrobić zdjęcie przodu.

Światła pasują idealnie pomiędzy kratki w zderzaku, obok rejestracji. Rozstaw też się zgadza, jest ponad 60 cm. Mocowania przykręcone są na dwóch wkrętach każde, żadnej filozofii.

Więcej zachodu jest z kablami. Są poprowadzone są wewnątrz zderzaka, wzdłuż kabla od prawego halogenu i spięte opaskami zaciskowymi. Moduł przymocowany opaskami zaciskowymi do wzmocnienia przy lewym nadkolu i stamtąd do komory silnika wychodzą trzy przewody: do akumulatora i sterujący. Żeby poprowadzić kable wystarczyło opuścić zderzak - odkręcić po dwa wkręty w nadkolach i odpiąć kilka kołków trzymających zderzak od góry.

Ogólnie robota prosta i mało skomplikowana, na dobrą sprawę potrzebne są dwa śrubokręty: krzyżak i płaski (do wyciągania kołków) oraz TORX do wkrętów w nadkolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widać pięknie, wzorowałem się na nowym VOLVO V40. Lampy o mocy 900 lm, więc bardzo mocne, wg. przepisów 25 cm od ziemi, moje są zamontowane 27 cm od dolnej krawędzi lamp, także zapas 2 cm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dało by się te okrągłe Magneti Marelli montowane w miejsce przeciwmgnielnych, podłączyć w taki sposób, że szło by je normalnie włączać jak przeciwmgielne? Tzn. mamy włączone światła mijana, jest mgła czy coś i pstryczkiem na manetce włączamy sobie ekstra te światełka? Jeżeli było by to możliwe to poszedł bym w to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno by się dało od strony technicznej-elektrycznej.Tylko przepisów nie przeskoczysz.Wyraźnie mówią kiedy i do czego służą DRL. Sama nazwa wskazuje DZIENNE lub z ang.DRL i tyle.

Edytowane przez sobiepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze by były takie jak mój ojciec ma w Mitsu ASX - w jednym kloszu są DRL i PM. Klosz ma po prostu dwie homologacje (DRL i B ) i dwie żarówki w środku.

Nie chcę za bardzo poświęcać PM, a doklejane na zderzak DRLki są po prostu brzydkie

Edytowane przez kater_tm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!