Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Ja u siebie zamontowałem w Grand Scenic 2006 1,9 dci diody LED DRL 507 HP, weszły dość dobrze, choć nie obyło się bez rzeźbienia

Problemem było znalezienie + po zapłonie, bo skrzynka bezpieczników pod maską jest już nowsza i żeby się do niej dobrać trzeba wyjąć akumulator, komputer i podstawę akumulatora, dopiero jest dostęp do skrzynki bezpieczników.

 

Po prawie tygodniu poszukiwań udało, dzięki uprzejmości usera aniewa w tym temacie znaleźć schemat skrzynki bezpieczników.

 

Plus po zapłonie podpięty do czarnej wtyczki, żółty kabel

Dzięki wskazówkom appaloosa i rozpisce połączeń od aniewa bez problemu podłączyłem światła w Scenicu II 2007 1.9dCi. No, przyznaję, trochę gimnastyki było z dobraniem się do skrzynki.

 

Mam tylko jedną sugestię, może ktoś zechce z niej skorzystać. Appaloosa proponuje wziąć ze skrzynki tylko plus, a napięcie zasilania pozycyjnych - ze złączki umieszczonej na obudowie skrzynki. Ale skoro już spędziłem godzinę na rozbieraniu samochodu i miałem w rękach skrzynkę bezpieczników:

[cięcie]

znalazłem na jej złączach wszystkie interesujące mnie napięcia. Na rysunku, według wykazu zamieszczonego przez aniewa:

  • styk 1 złącza CM (żółty przewód) to Plus Po zapłonie zabezpieczony bezpiecznikiem
  • styk 3 złącza CM (czarny przewód) to Masa elektroniczna przedniej podłużnicy z lewej strony
  • styk 1 złącza AN (niebieski przewód) to Plus Światła pozycyjnego prawego zabezpieczony

Dzięki podłączeniu wszystkich trzech przewodów od świateł dziennych w jednym rejonie uformowałem ładną trójprzewodową wiązkę, owinąłem taśmą parcianą dla zabezpieczenia mechanicznego i doprowadziłem prosto do sterownika świateł ukrytego za zderzakiem. Dałem jeszcze po drodze wspólne złącze - na wypadek konieczności szybkiego demontażu. Wygląda jak z fabryki.

 

Kolego, do zamieszczania zdjęć skorzystaj z forumowego hostingu. Dzięki temu linki nie wygasną po pewnym czasie. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam renault megane 2 kombi 2007 rok zabrałem się za instalowanie świateł dziennych i mam problem z plusem po zapłonie nie wiem kompletnie jak mam rozebrać skrzynkę bezpieczników gdyż jest ona maksymalnie napakowana. jakieś wskazówki skąd wziąć napięcie ???

 

pozdrawiam

 

Regulamin pkt.

5.6 - interpunkcja

5.7 - logika wypowiedzi

Nowe zdania piszemy z wielkiej litery. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilidir szkoda,że nie dołożyłeś "deko" i miałbyś jak ja np.Philipsy,Narva Magnetti marelli i brak problemów z podłączaniem.Jest tam kostka która wyczuwa wzrost napięcia w aku i włącza i wyłącza ledy.Podłączenie bajecznie proste.Najmniejszych problemów przedszkolak by sobie poradził.:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilidir, faktycznie w ph II dostęp do płytki z bezpiecznikami jest trudny, a już wymianie bezpieczników to tragedia. Jednak jest to wykonalne - na forum znajdzie się kilka osób, które to zrobiły z powodzeniem.

Skoro już zakupiony został zestaw, który potrzebuje + po zapłonie, to jeśli nie z samej płytki z bezpiecznikami, to może uda się go znaleźć w złączu R9 - tym dużym białym zaraz pod zewnętrzną obudową całej skrzynki bezpieczników. Do tego nie trzeba chyba nic demontować, jedynie odkręcić 2 wkręty torx i ściągnąć obudowę.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przedostanie się do kabiny to będzie więcej roboty niż wyjąć skrzynkę bezpieczników. Na downloadzie są schematy elektryczne. Pobierz taki dla swojego auta i będziesz wiedział, w które złącze w skrzynce się wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co wpychać się z kablem do kabiny skoro można podłączyć się do skrzynki ? Na pewno będzie łatwiej i będzie to lepiej podłączone.

Zdarza się, że ładowarki od nawigacji czy telefonów potrafią zakłócać CB radio także i ledy mogą mieć zakłócenia.

Co do Philipsa to chciałem je kupić ale jak zacząłem czytać opinie w internecie to ludzie pisali, że nie dość że ledy się psują to jeszcze ten moduł który wykrywa napięcie się psuje i były przypadki, że ledy świeciły jeszcze kilka minut po zamknięciu samochodu. Poza tym osobiście nie podłączyłbym żadnej chińskiej elektroniki bezpośrednio pod akumulator, żeby cały czas działała.

 

Co do świateł Magneti Marelli to na opakowaniu było napisane MADE IN EU także na szczęście nie Chiny :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem do Fabii światła M-TECH 506HP...

poświeciły ok. miesiąca i jedna lampa już padła. jutro reklamuję dziadostwo :)

reklamacja była już 2x - teraz jeżdzi auto na trzecich.

dopiero niedawno pan przyznał, że mieli w ub. roku pełno zwrotów, bo chińczyki po pijaku to robiły albo co... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Super.

 

Ja natomiast chcę wstawić lampy drl pod halogeny w M II ph1, ale niewiem, jak podciąć zderzak, by po wycięciu otworów pod lampy nie spaliła sie farba.Lampy spore, bo szerokie na 23 cm, wysokie na 3 cm.

mrarek czym podcinałeś te zderzaki pod drl-e, by nie malować zderzaka po podcince ?

post-54896-0-85183300-1395235204_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niewiem, jak podciąć zderzak, by po wycięciu otworów pod lampy nie spaliła sie farba.

Sposób na to jest prosty....

Oklejasz te miejsca samoprzylepna taśma papierową, albo plastrem z rolki, takim do opatrunków, na nich wyznaczasz sobie kontury do wycięcia i w odległości o 1/2 średnicy wiertła w stronę środka (na materiale który zostanie usunięty) wiercisz otworki obok siebie.Im mniejsza średnica wiertła i więcej otworków tym mniej do późniejszego wyrównania krawędzi nożem do tapet albo pilnikiem.

Jak otwór ma już wymagane wymiary to odrywasz przylepiec albo taśmę.

Zastosowanie takiego oklejenia jest też pomocne przy samym wierceniu, bo wiertło nie ucieka na śliskiej powierzchni lakieru.

Można też wywiercić na każdej prostej tylko kilka otworów obok siebie, połączyć je i w tą szczelinę wcisnąć brzeszczot, taki z piły do metalu. No i powolutku wycinać wzdłuż linii obrysowych ale z ich wewnętrznej strony.

No i jeszcze jedno ... Przy takim wyborze miejsca pamiętaj o wymaganych wymiarach lampy od ziemi!!!

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem można, jednak zastosowanie jakiejkolwiek pomocy z tarczami ściernymi albo tnącymi podnosi temperaturę w miejscu cięcia, a tego pytający się obawia i chce uniknąć.

Nie każdy też takie precyzyjne mikro narzędzia posiada, a kupować dla jednorazowego użycia mija się z celem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia, moje Philipsy 4LED siedzą na samochodzie już ponad 1,5 roku (w tym dwa sezony zimowe). Swiecą jak trzeba, nic nie zakłócają, strat mechanicznych takze nie stwierdzono. Ostatnio zostały zdemontowane i zamontowane ponownie w wyniku wymiany kratki w zderzaku, szkody im nie wyrządzono i działają nadal dobrze. W takim razie pewnie zostało im jeszcze żywotności na jakieś 5 lat.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!