Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie ok 3 lat temu zakładałem Ledy i + po zapłonie wziąłem z tej wtyczki pph1 pin 11 jak dobrze pamiętam (model Megane II ph1) i za pierwszy razem poszedł prosto na plus na lampy ale i po paru tygodniach zaczęły przepalać się diody jedna po drugie, i doszedłem dla czego. Po przyciśnięciu przycisku START był zaraz podawany (+) na lampy i efekt był taki ze podczas uruchamiania lampy mrugały i po uruchomieniu było oki. Wyczytałem żeby puścić to przez przekaźnik a plusa na cewkę przekaźnika wziąć z alternatora i tak zrobiłem i wszytko było ok do wczorajszego dnia kiedy kleknął mi alternator ,poleciały szczotki pierścienie i regulator. Opowiedziałem mechanikowi jak mam podpięte światła dzienne i pytałem czy ten mały przekaźnik mógł coś namieszać w regulatorze a on że mógł się przyczynić do tego. Po odebraniu naprawionego alternatora chce podpiąć te Ledy inaczej, tylko zastanawiam się teraz gdzie. Czytałem ze pod (+) zapalniczki wszystko oki, jest (+) po uruchomieniu ale po zgaszeniu silnika i wyjęciu karty (+) jest nadal znika dopiero po otwarciu drzwi. Jest to trochę kijowate, macie jeszcze jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lampy wymagają zasilania z plusa po zapłonie, to akurat i w Scenicach i MII z tą samą wersją komputera, właśnie z pinu 11 wtyczki pph2 bierze się zasilanie. Wiadomo, że zaraz po odpaleniu silnika napięcie trochę skacze w górę i jeśli światła do jazdy dziennej mają kiepską elektronikę, to długo nie pożyją - w lepszych światłach są dobre przetwornice z zabezpieczeniami i nie ma problemu z wrażliwością na skoki napięcia.

 

Z Twoich wcześniejszych postów wynika, że preferujesz te tańsze światła, które wprowadzają zakłócenia do instalacji i nie wytrzymują skoków napięcia przy starcie silnika - w tym wypadku spróbuj poszukać czegoś takiego, jak przekaźnik opóźniający, który ustawisz np. na 3 - 4 sekundy i po takim czasie napięcie w instalacji już będzie ustabilizowane i światła nie doznają szoku. Koszt takiego przekaźnika to bodaj 30zł lub coś w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z opóźniaczem-przekaźnik jest dobrym pomysłem. Zamiast stosowac przekaźnik za 35zl mozesz spróbowac zrobic cos takiego:

Klik

 

Jezeli chodzi o sam alternator i wpływ na jego działanie twoich LEDów. Nie wiem jak wyglądała elektronika twoich ledów ale najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest wzięcie z alternatora tylko PLUSa do sterowania przekaźnikiem. A samego zasilania np z aku przez bezpiecznik. Sam impuls sterujący przekaźnikiem napewno nie bedzie mial zadnego wpływu na alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy skacze napięcie, u mnie na tym pinie 11 pph2 raczej napięcie przysiada podczas odpalania i stad to chwilowe mruganie ledow. Tam się plus pojawia zaraz po uzbrojeniu elektryki i nim silnik odpali. A z tym przekaźnikiem to ja tak jeździłem może z 3 lata, plus na niego wziąłem z alternatora i plus na tyki z tego pinu 11. Tylko jak teraz musiałem robić alternator z regulatorem to mi gościu powiedział ze ten przekaźnik mógł się przyczynić do spalenia regulator i tym hasłem wbił mi klina. I się zastanawiam nad jakimś innym rozwiązaniem , bo nie uśmiecha mi się po raz kolejny wyjmować alternator

 

Dodano: 28 cze 2013 - 21:50

a drugi problem panowie to nadal borykam sie z zakłóceniami z ledow. U mnie zakłócenia na radiu polegają na tym ze uciekają fale np stoję gdzieś na skrzyżowaniu na światłach i słychać jak jakaś stacja ucieka i szumi w tle, a przełączę manetkę tylko na światłą pozycyjne tak ze mi ledy wyłączy i stacja gra idealnie. Nie wiem może nie którzy mnie źle zrozumieli i myśleli ze chodzi mi o zakłócenia jak czasami na radiu CB slychac prace alternatora lub silnika - nie nie, nie o takie chodzi.

 

Dodano: 29 cze 2013 - 20:11

i jak panowie macie jeszcze jakiś pomysł z jakiego innego (+) po zapłonie można by było skorzystać?? pytałem o ten przekaźnik z opóźnieniem i u mnie kosztuje prawie 35zł i tak się zastanawiam czy są jeszcze jakieś inne(+) po zapłonie co by ładnie się zapalały i gasły tak jak wyżej opisałem ,bo jak niema to pozostaje mi zakup tego przekaźnika. Jestem ciekaw jak jak inni maja podłączone te tańsze lampy i czy tez wam mrugają podczas odpalania ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie ok 3 lat temu zakładałem Ledy (...) po paru tygodniach zaczęły przepalać się diody jedna po drugie, i doszedłem dla czego (...)

to ile masz przepalonych tych szajsowatych lamp? w tym wątku już 1000x jest opisywane by nie kupować najtańszego badziewia, bo później są tego typu problemy - przepalają się, zakłócają, dodatkowe elementy potrzebne etc.

nie chcesz kupić czegoś "normalnego"?

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy są takie szajsowate, 3 lata temu lub już będzie chyba 4 dałem za nie ok 180zl i wysiadły mi 3diody w jednej lampie i 1 dioda w drugiej. Działo się tak jak miałem podpięty pod ten przewód z pinu 11 gdzie podczas odpalania napięcie na nim przysiada jak akumulatorze. Jak zastosowałem ten przekaźnik co plus na niego wziąłem z alternatora jest spokój z przepalaniem się diod. Poza tym kolego ja chciałem się tylko dowiedzieć z jakiego innego przewodu można skorzystać aby działało tak jak powinno tys mi na wrzucał jak do smietnika ze badziewiaste itp. W tych czasach jak kupowałem lampy to Philipsy hella i inne markowe kosztowały dobrze ponad 500zł i ciekaw jestem czy dałbyś tyle kasy za lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek126 - a jak Ci się paliły te diody, to jak rozwiązałeś problem? Oddawałeś na gwarancję i wymieniali całość na nowy komplet, naprawiali, czy sam wymieniałeś diody? Moim zdaniem jest problem z przetwornicą / przetwornicami w Twoich światłach, bo wiele osób ma podłączone światła LED bez przekaźnika i nic się nie dzieje - sam miałem prawie 2 lata takie światełka w Twingo i nie było żadnych problemów.

Obecnie natomiast większość świateł do jazdy dziennej jest podłączonych bezpośrednio do akumulatora, a ich sterownik wykrywa zmiany napięcia w instalacji i sam włącza i wyłącza zasilanie świateł w zależności od tego, czy silnik pracuje, czy nie. Sam więc widzisz, że sterownik świateł jest dość ważny, jeśli chodzi o zabezpieczenie samych diod i współpracę z instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wymieniałem diody, ok czyli w tych droższych jest sterownik który wykrywa wyższe napięcie i z automatu załącza i po spadku wyłącza. Tu też bym nie miał problemu gdybym znalazł taki plus po zapłonie co podaje napięcie dopiero po odpaleniu silnika i znika zaraz po zgaszeniu. Mam takie a nie inne lampy i chciałbym jak mi się całkowicie spala to sobie kupie bardziej zaawansowane

Edytowane przez misiek126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów tak jak ja doczytał się:już w dyrektywie unijnej napisali w skrócie,że diody mają być nie do naprawy.Po uszkodzeniu tylko wymiana.Jak już tak "stoi" w unijnych przepisach.... to kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane + po uruchomieniu silnika widziałem gdzieś w module UPC, ale stamtąd za daleko by kabel ciągnąć. Ja zamontowałem coś takiego (tzn chyba z innej firmy ) i działa tak jak powinno :(

 

http://allegro.pl/automatyczny-wlacznik-modul-swiatel-dziennych-i3189043238.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!