Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, mam natomiast pytanie, czy naklejając taśmę papierową i wycięciu wymaganego otworu, odklejając ową taśmę nie zedrę lakieru ?

 

Dziś byłem u specjalistów od zderzaków i jeden z nich mi poradził poszukać ramki, maskownicy dookólnej, ok 2-3 mm wokół kloszy, by zamaskować wszelkie niedoróbki, tylko skąd to wziąć. . .? , bo można by dobrać lakier do ramek i po zamontowaniu drl, przykleić pomalowane rameczki . . .

Co do wymiaru od ziemi, mierzyłem, do dolnej części otworu wychodzi 27 cm, więc oś lampy byłaby na wysokości 28,5 cm od ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy naklejając taśmę papierową i wycięciu wymaganego otworu, odklejając ową taśmę nie zedrę lakieru ?

Nic nie powinno się stać z lakierem. Klej na papierowej taśmie maskującej nie jest zbyt mocny..

Dziś byłem u specjalistów od zderzaków i jeden z nich mi poradził poszukać ramki, maskownicy dookólnej, ok 2-3 mm wokół kloszy, by zamaskować wszelkie niedoróbki, tylko skąd to wziąć. . .?

Gdzieś na parkingu widziałem podobnie zamontowane dzienne, a krawędzie otworu były zamaskowane przeciętym wzdłuż wężykiem peszla w kolorze czarnym. Podobnym do tego jaki idzie z odpowietrzenia akumulatora. Nawet fotkę tego zrobiłem.

thumb_hosting_zdjec_1395242446__251020131357.jpg

Widziane w jakimś modelu VOLVO.

Co do estetyki i samego wykonania nie będę się wypowiadał. Liczy się sam pomysł "ramki". Można też zastosować coś innego. (czarny gumowy wężyk, taki jak do spryskiwaczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierciłem wiertełkiem i później wyrównywałem pilnikiem, ale efekt jest dla mnie niezadowalający, bo plastik ma ok.2-3 mm grubości i ciężko to ładnie wyrównać.

natomiast co do takiego mocowania jak na fotce - IMHO za nisko (chociaż może zgodnie z przepisami). to przecież Ciebie ma być widać, a nie lampy dla sztuki. pomyśl nad rzeźba zderzaka pod lampami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - coś w ten deseń, może być nawet bliżej środka, ale z zachowaniem wymaganej szerokości (mniej więcej tyle, co ramka tablicy).

naprawdę jest się lepiej widocznym, a przez to bezpiecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej rzeźbić w gumowych nakładkach zderzaka zamiast w lakierowanej części??

Takie elementy bez dziur w razie czego są tańsze jak cały zderzak...

Obydwie płaszczyzny są równoległe do siebie więc ustawienie na wprost jest tak samo upierdiwe

post-2372-0-09783000-1395338189_thumb.jpg

Wtedy szynę mocująca lampy można przez tylne otwory do belki wzmocnienia zderzaka przykręcić, nawet na dystansach.

A i szerokość jest lepsza bo wygląda jak auto, nie jak chiński skuter, albo quad.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Założyłem Ledy Philipsa ale spotkał mnie dziwny problem który jak sie okazuje jest globalny. Mianowicie kiedy zapalam silnik to ledy juz sie zapalają, kiedy zgasze silnik i włącze troche glosnie radio z tubą to tez sie zapalają. Z tego co wiem działają one na takiej zasadzie ze zapalają się kiedy wystepuje zmiana napięcia-także w dół. Przydałbym sie jakis stabilizator napiecia na 12v albo kondensator który wyeliminuje te chwilowe skoki napiecia na zasilaniu do tych ledów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierując się wcześniejszymi wypowiedziami w tym wątku zakupiłem i założyłem DRL firmy Magnetti Marelli (koszt 165 zł). Wielkościowo pasują idealnie do zderzaka kombi w wersji poliftingowej, nic nie trzeba ciąć.

Samo podłączenie jest banalnie proste, obawiałem się konieczności wygrzebywania skrzynki bezpieczników, tymczasem po zdjęciu osłony okazało się że na wierzchu biegnie wiązka 4 przewodów zawierająca plusy do lamp pozycyjnych i halogenów (na zdjęciu, skrajne żyły są od pozycyjnych). Wystarczyło wybrać czy podpiąć się pod lewy czy pod prawy :)

 

Po około miesiącu stwierdzam, że światła działają świetnie i je polecam.

Teraz czas na regenerację reflektorów.

post-64872-0-68408100-1401286594_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz podać linkę, gdzie w takiej cenie są?

ja założyłem swoje (WAŚ) prawie 4 lata temu (2010-08-13) i świecą pięknie do dziś.

ale szukam sprawdzonych lamp do skodziny fabi, bo 705 HP wymieniane 4x w końcu oddałem na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to ja kupiłem trochę drożej ok 170-180 ,ale miałem sklep w pobliżu nie chciałem z neta.trochę było to wtedy świeży temat słyszało się o licznych awariach i w razie czego chciałem mieć sklep pod reką. Ale tu przykłady nawet tańsze http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=%C5%9AWIAT%C5%81A+DO+JAZDY+DZIENNEJ+DRL+MAGNETI+MARELLI+LED&bmatch=seng-v6-p-prz-0429

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!