Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

...stały plus po zapłonie...
wydawało mi się - ale może się mylę - że jest to tutaj w wątku opisane, bo sam podłączone mam światła do jazdy w dzień do wyjścia w którejś kostce, w skrzynce pod maską
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze nie wiesz czy zabezpieczone itd. A Tu masz dedykowane ... dodatkowo kilka osob pisze o zakluceniach. Przepraszam za wpis bez polskich znakow pisze zpoza granic polski

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, gdzie najłatwiej wpiąć się w plus postojówek Megane 2 PH2?

Wczoraj zabrałem się za montaż i trochę mi zeszło i nie zdążyłem wszystkiego zrobić więc będę zmuszony wykonać drugie podejście, wolałbym nie szukać tego przez parę godzin.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez eXePL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie najłatwiej wpiąć się w plus pokojówek w Megane 2 PH2?

Z mojej wiedzy pokojówki można podłączyć na 3 sposoby ale czy wszędzie jest to połączenie o dodatnim potencjale to zależy od preferencji. :notacrook: Niekoniecznie w megance, są bardziej wygodne na takie podłączania pojazdy.

No i trzeba otrzymać przyzwolenie, bo inaczej jest to karalne.......

 

A w temacie, poszukiwany drucik powinien być w czarnej skrzynce obok akumulatora, na samej górze w kostce R9.

(nie myl ze słownikiem T9, który tak zabawnie Ci słowa w postach podmienia) :mrgreen:

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc w schematy sceniola II po lifcie, jest to przewód niebieski wychodzący z R9 i z pinu 4 biegnie do lewej lampy przedniej 227, z pinu 1 do prawej lampy ale tej nie obejmuje zamieszczony poniżej wycinek schematu.

post-2372-0-05882600-1412071377_thumb.jpg

I jeszcze miejsce i poglądowy szkic kostki R9

post-2372-0-30066300-1412071433_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwilą i nie będzie tak kolorowo z tymi kabelkami. Chyba jednak trzeba będzie do pracy użyć miernika :)

Nie ma kabla niebieskiego w R9, do lewej postojówki (bliżej akumulatora) wchodzą 3 czarne kable.

 

Nie wiem czy złącze jest takie samo jak w Scenicu. Może ktoś jeszcze podzieli się doświadczeniami z Megane ;)

 

Ale i tak dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według schematu w Twojej meganie powinno być tak samo

Tu wycinek schematu z tym samym obwodem ale już z pakietu dla meganki II cabrio i drugą (późniejszą) wersją skrzynki połączeniowo zabezpieczającej

thumb_hosting_zdjec_1412081972__przechwytywanie.jpg

 

Nazwa schematu:

E84= kabriolet

UPC2= skrzynka 2 wersja.

 

Jeśli to jednak jest starsza wersja meganki i UPC1, to też na R9 jest ten przewód ale jest on na pinie 15, a w lampie to pin 3. Przewód koloru OR czyli POMARAŃCZOWY

thumb_hosting_zdjec_1412082475__przechwytywanie.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, bez miernika nie jestem pewny gdzie się wgryźć. Niestety te schematy są dla mnie niczytelne:(

Myślałem, aby gdzieś koło postojówki ale z niej wychodzą 3 kable, wszystkie czarne. Pytanie czy jak się wepnę tam w którykolwiek to zadziała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostszych schematów już chyba nie można narysować i łatwiej opisać..

A z każdej z lamp powinno wychodzić przynajmniej 5 przewodów a nie 3.

Masz:

1 postojowe

2 drogowe

3 mijania

4 kierunkowskazy

5 wspólna masa

Zamiast miernika żaróweczka i podłączone do niej 2 kawałki przewodu...

Cała inwestycja w "profesjonalny" sprzęt pomiarowy to około 2 zł. :notacrook:

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś kiedyś miał ten sam problem co ja powyżej to wpiąłem się w kostkę która znajduje się pod złączem R9 (to te w obudowie przykręcanej na dwa torxy na prawo od akumulatora). Czwarty kabel (niebieski) do sterowania i wszystko śmiga jak powinno.

Edytowane przez eXePL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć,

kupiłem właśnie światła do jazdy dziennej PHILIPS Daylight 9 do mojej Megane II phI.

Czy może ktoś już je zakładał i podzieliłby się użytecznymi wskazówkami?

 

//edit

 

Nie ważne, już zamontowałem.

Edytowane przez Norbus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!