Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

^^ Katalog mówi coś innego

 

Wyposażenie opcjonalne:

• Lakier metalizowany

• System ESP z funkcją zapobiegania poślizgowi kół pędnych ASR

(z możliwością wyłączenia) i funkcją kontroli podsterowności

• Reflektory przeciwmgłowe

• Relingi dachowe w kolorze czarnym (wyłącznie Grandtour)

• Radioodtwarzacz 4 x 15 W mono CD, z satelitą przy kierownicy

• Radioodtwarzacz 4 x 15 W mono CD + MP3, z satelitą przy

kierownicy

• Skórzana kierownica

• Światła do jazdy dziennej

• Koło zapasowe

• Zapalniczka + przenośna popielniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W poprzednim samochodzie miałem światłą do jazdy dziennej i w tym też chciałbym zamontować. Tylko tak na początku myslałem żeby dać zamiast halogenów no, ale może bedą się przydawać.

Jakie polecacie?

volfeer Mam właśnie Megane II phII i jak mogę sprawdzić czy mam te fabryczne światła do jazdy dziennej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie?
są stosunkowo niedrogie, ładne, homologowane i okrągłe LAQ010 firmy Magneti Marelli.:

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-led-drl-magneti-marelli-laq010-wwa-i4968393458.html

 

zamontowałem takie w innym pojeździe i nieźle się trzymają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te Magneti Marelli już rok i świecą ok. Światło jest bardzo mocne i nie trzeba doczepiać dodatkowego oświetlenia, które nie zawsze dobrze wygląda.

Wykręcasz 2 śruby, wypinasz wtyczke od halogenu, przykręcasz DRL i wyprowadzasz kabel do zasilania. Lampy nie mają dodatkowej skrzynki - cała elektronika jest w lampach. Ich plusem jest również to, że nie przygasają podczas zapalania silnika tak jak inne w tym płaskie Magneti Marelli.

Jeśli bardzo nie chcesz mieć okrągłych (ja nie używam halogenów) to polecam Magneti Marelli prostokątne. Zakładałem takie w innej megance i śmigają (mają osobną skrzynkę i przygasają przy zapalaniu).

Na pewno nie polecę Philipsa bo opinie są straszne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie polecę Philipsa bo opinie są straszne.

Bądź łaskaw przywołać konkretne straszne opinie. Bo tutaj na forum poza dwiema że ktoś miał, ktoś słyszał ze trzeba do Holandii wysyłać strasznych nie zauważyłem. Poszukując poza tym forum żadnych rzetelnych nie znalazłem. Moje podstawowe Philips 4LED jeżdżą już ponad 2 lata i dobrze żyją, świecą jak trzeba, nigdy mi nawet nie zamrugały a jeżdżę po rozmaitych drogach, lepszych, gorszych, zakurzonych, zaśnieżonych, błotnistych.... CB mi nie zakłócają, nie wiem, mam chyba jakiś dziwny samochód i dziwne lampy. Samochód nie dosyć że francuski to się jakoś dużo bardziej nie psuje od Fordów które mam w rodzinie (podobny wiek tyle że moje samochody maja większe przebiegi) a światła o strasznej opinii po prostu spełniają swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomatko... a wystarczy odpowiednio podłączyć do sprawnej instalacji w samochodzie... Co do wysyłania do Holandii, przeszukaj ten wątek, pisałem i o tym. Jeżeli kupowałeś tutaj to zgłaszasz reklamację sprzedawcy a on ma określony czas na zadziałanie. Jak tego nie zrobi to zwracasz uwagę że UOKiK ma pewne przepisy i nie ma zmiłuj.

 

Poczytaj te negatywne, w większości opisów mam wątpliwości czy mający pretensje przeczytali instrukcję. Przyjrzyj się też że więcej jest opinii pozytywnych ;) Ale co ja się tam znam, zwykły placek jestem :)

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie w końcu mam kupić? Te Magneti Marelli są bardzo fajne bo widzę, że mają takie mocowanie jak halogeny i taką samą średnice tylko, że są trochę drogie. Nie ma jakiś dobrych tańszych zamienników? Jeśli nie to pewnie je kupię.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko chwyt marketingowy, a chodziło o automatyczne włączanie się świateł, po uruchomieniu silnika jak była ustawiona opcja skandynawska.

Nie zgodzę się. Kiedyś takie wyposażenie znalazłem przeglądając na Moje Renault jakieś Megane Grandtour po VINie.

post-77517-0-98535900-1421425441_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie był to VIN z Megi III?? Dopiero od tej wersji były dzienne zespolone ale też nie we wszystkich sztukach podłączone i aktywowane.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!