Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rozrządu 1.6 16V 113KM benzyna


zimnica4666

Rekomendowane odpowiedzi

założenie nowego KZFR dodaje silnikowi 13KM

 

Nie, absolutnie nie to chcę powiedzieć :) Silnik 1.6 16V ma moc 100KM, a dołożenie przez producenta zmiennych faz zwiększyło moc silnika do 113KM. Zatem teoretycznie jeśli KZFR padło totalnie i nie zmienia faz (nie wiem czy taka sytuacja jest w ogóle możliwa), to teoretycznie silnik mógłby mieć mniejszą dynamikę. W takiej sytuacji - teoretycznie - wymiana KZFR mogłaby "dodać" trochę mocy. Mam nadzieję że tym razem jasno się wyraziłem :)

Edytowane przez punxhc
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z wymianą.

Byłem u mechanika, auto rozebrane ale rozrządu mechanik nie wymieni, ponieważ nie pasuje

górna blokada.

Zrobiłem zdjęcie.

Co teraz, masakra...??!!

Czy macie pomysł co to może być, że blokada nie pasuje ???

 

Aha...w sierpniu byłem podłączyć Megi pod komputer bo wyskoczył mi SERVICE

Były dwa błędy:

1. CZUJNIK OBROTÓW SILNIKA

(nieprawidłowy sygnał)

2.STEROWANIE POŁOŻENIEM WAŁKA ROZRZĄDU

(nieprawidłowe działanie)

 

Macie jakiś pomysł ???

post-34295-0-73895700-1325930894_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polużnij napinacz i blokady dadzą się założyć. A po zdjęciu paska sprawdz czy KZFZ jest w stanie zablokowanym.

 

NEL: Jesteś pewien że tak można i że się uda ???!!!

Myślisz że jest to przestawiony rozrząd ???

Edytowane przez zimnica4666
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrego masz mechanika,może podaj adres to będą go wszyscy omijać...jak wymienia się rozrząd to należy koła wałków poluzować przed wstępnym napięciem paska..Po rozebraniu sporadycznie blokady pasują należy zdemontować pasek i po ręcznym ustawieniu wałków blokada pasuje....Mentalność twojego mechanika zakończyła się na 126p,nie ujmując fiacikowi..heheheh

 

Witam MŁODY15

Mam pytanie czy dobrze Cię zrozumiałem...???

Mówisz że przy wymianie rozrządu powinno się zdjąć pasek i ręcznie nastawić wałki rozrządu aby

pasowała do nich górna blokada na wałkach ta w literze U, a następnie zamontować nowy rozrząd z pompą.

Mechanik powiedział że za żadne skarby nie można ruszac

ręcznie wałków...!!!!

Masakra...ja nawet już nie pojade do niego wymieniać opon.

A moją Megi trzymał mi od czwartku(5.12) aż do dzisiaj czyli sobota(7.12)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mlody15

Dzięki bardzo za podpowiedz.

 

 

Do Nel

Zabrałem Megi bez wymienionego rozrządu.

 

 

Dodano: 07 sty 2012 - 21:35

A i jeszcze jedno teraz to widać na focie hahahahaha koleś żle ustawił wałki wcięcie na nich jest niesymetryczne i ta mniejsza część obwodu przy nacięciu wałków musi być niżej a nie wyżej tak jak na foto....hahahahah co ca paprak...A czy można wiedzieć ile sobie winszuje za naprawę?????

 

Drogi kolego Mlody15

Mechanik w ogóle nie ruszał ani wałków ani kół...nawet nie rozpiął rozrządu może i dobrze.

Jak byłem na warsztacie z rana to mechanik tylko usiłował założyć blokadę na wałki ale nie były równo ustawione, powiedział że on tego nie będzie ruszał, jak powiedziałem żeby ustawić wałki wzgledem siebie równo to powiedział

że tak się nie robi i on tej wymiany się nie podejmie...

Edytowane przez zimnica4666
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zrobił podliczył mnie 100zł !!!

 

Zastanawiam się dlaczego w ogóle zapłaciłeś??? Ja bym raczej obciążył tego "mechanika" kosztami nowego sworznia który Ci zniszczył i nie zapłacił mu ani grosza - bo za co? Kuriozalna historia...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem siać zamętu...

 

Dodano: 08 sty 2012 - 00:45

Myślę że jeszcze w tym tygodniu uda mi się odstawić moją Megi do warsztatu

ale tym razem oddam ją do ASO FIATA

Dzwoniłem i już wszystko ustalone...mechanik powiedział że bez problemu sobie poradzi.

Wymienią mi rozrząd, pompe wody, zaleją nowy płyn chłodniczy.

Edytowane przez zimnica4666
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sosikxxx

To prawda aż strach o tym myśleć...ale cóż Megi toczy się dalej.

Może uda mi się jeszcze w tym tygodniu oddać ją do ASO Fiata aby wymienili co trzeba i jak się należy.

Więc jak już będzie po wszystkim napisze co i jak z Megi i jak się sprawy potoczyły...

Pozdrawiam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!