Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rozrządu 1.6 16V 113KM benzyna


zimnica4666

Rekomendowane odpowiedzi

A ja kupiłem na Allegro rozrząd kompletny INA z zaślepkami i pompą wody Rocket za 360 zł. Wymiana 200 zł i po sprawie. Mechanik natomiast twierdził że nie konieczne sa zaslepki ponieważ stare mozna uzyc jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare mozna uzyc jeszcze raz.

Można, pod warunkiem, że stare wydłubie się nieuszkodzone, mnie udało się wyjąć tylko jedną, tą większą mniejszą musiałem przebić żeby ją wyciągnąć.

 

PS

Proponuję klawiaturę przeczyścić, pl-literki Ci giną :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A gdzie jest pokrywa rozrządu?

Skoro o takie rzeczy pytasz to lepiej weź ze sobą jakąś osobę, która ma pojecie o samochodach, a najlepiej renufkach.

Opcja <czerwona> się kłania.

Koniec OT następne posty o tym charakterze lecą do kosza, bez ostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w 1.6 - więc może być całkiem inaczej.

W każdym razie w moim 2.0 "nowość" pompy widać jak na dłoni. Jest ona (stojąc przed otwartą maską) przykręcona z boku bloku silnika z lewej strony. Widać wyraźnie element aluminiowy-czyli obudowę (czysty, nowy) o grubości ok. 1cm. Widać też nową uszczelkę między blokiem silnika a nową pompą. Pompa jest mniej więcej na wysokości alternatora. Może zrobię fotę później. Patrząc z boku licząc od prawej strony mam: blok silnika - pompa - plastikowa osłona rozrządu.

A na marginesie - bo ten błąd mnie zawsze drażni (polonistą nawet z zamiłowania nie jestem) - monkahead - czy ty faktycznie piszesz (bez stosowania skrótu) tyŚąc? Aż w oczy kole.

Posłużę się zdjęciem znalezionym w sieci - zaznczyłem wg mnie widoczną obudowę pompy wody.

thumb_hosting_zdjec_1349678600__silnik.jpg

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optima pompa wody we wszystkich silnikach 16V jest w tym samym miejscu, jak na zdjęciu. Ciężko jednak powiedzieć czy była wymieniona, szczególnie w aucie które już trochę przelatało od wymiany. Dodatkowo, jak na silniku wisi cały osprzęt, dość skutecznie ją zasłania.

No chyba, że rzorząd był robiony niedano. Obudowa jest aluminiowa, wystarczy ją ładnie wytrzeć i będzie się świeciłą jak psu... <czerwona>

Mnie by się nie chciała, Tobie przypuszczam też nie, ale handlarze stosują różne triki, niestety.

Niestety ale po poziomie pytań kolegi monkahead wnioskuję, że najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie kogoś kto zobaczy jak to wszystko wygląda w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację. Ale u mnie - wymieniałem rozrząd półtorej miesiąca temu - jest jeszcze widoczna wychodząca poza obręb obudowy popmu uszczelka papierowa (taka szara) i ją ładnie widać, że jest jeszcze czysta. Jej się nie da wytrzeć. Ale po co się na tej pompie w ogóle skupiać - jak to najmniejszy problem czy jest stara czy nowa.

Ważniejszy jest rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejszy jest rozrząd.

Dokładnie, mogło być tak, że pociekło na pompie, więc została wymieniona na nową, ale pasek i rolki zostały stare.

Wiem, że przesadzam, ale jest to bardzo prawdopodobne.

Ostatnio syn wymieniał rozrząd w Vectrze, mechanik powiedział, że pasek był w idealnym stanie i w zasadzie można było zostawić, z tym, że rozrząd był robiony 5 lat temu i 37 kkm (była wlepka na silniku). Może przesadzam, ale wolę zapłacić i mieć spokój niż potem naprawiać.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie pytanie i prośbę o polecenie jakiegoś dobrego mechanika z okolic Dąbrowy Górniczej, Katowic, Sosnowca czekam na autko sprowadzone bedzie to Megi II w kombiku 1,6 16V i będzie do wymiany kompletny rozrząd i KZFR

z góry dzięki za wszelkie sugestie w sprawie sprawdzonych warsztatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich...

Odświęże trochę mój temat.

 

Tak jak wcześniej pisałem (prawie rok wstecz), w mojej Megane został wymieniony kpl. rozrząd + KZFR w ASO 13 stycznia 2012r.

Kilka dni temu w trakcje świąt przy rannym uruchomieniu zaklekotała.

To zaklekotanie pojawiło się po raz pierwszy po wymianie, dlatego wolę sprawdzić co się dzieje.

Jaka jest przyczyna tego jeszcze nie wiem... może dowiem się po sprawdzeniu auta w ASO- jestem umówiony.

 

________________________________________________________________________________________

 

Aha... co jeszcze.

Sam postanowiłem zajrzeć do czujnika zmiennych faz rozrządu, ponieważ nigdy tego jeszcze nie ruszałem.

Czujnik wyjąłem...wyczyściłem i na nowo zamontowałem.

A oto zdjęcie czujnika

 

post-34295-0-46842000-1356704834_thumb.jpg

post-34295-0-54216800-1356704869_thumb.jpg

 

 

Pytanie jest do Was ?

Co jeszcze można wyczyścić i gdzie zaglądnąć aby Megane ładnie odpalała :!: :!: :) gdy ją odpalam po długim postoju, przez chwilę szarpie, obroty są ~600/~700 chwilę poszarpie i zaczyna chodzić normalnie ~1000, rozgrzeje się i schodzi do ~900 obrotów.

Edytowane przez zimnica4666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a ja mam takie pytanie jak wyciągnąłeś ten czujnik,tzn oczywiste jedna śruba do odkręcenia ale potem ciągne i ani drgnie.Tak mocno siedzi czy jest jakiś francuski patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!