Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rozrządu 1.6 16V 113KM benzyna


zimnica4666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich...

Piszę tak jak obiecałem...po odbiorze Megane z serwisu ASO.

Właśnie dzisiaj odebrałem Megane z ASO po wymianie rozrządu i pompy wody.

Ogólnie zostało wymienione:

# KOŁO ZMIENNYCH FAZ ROZRZĄDU "KZFR"

# ROZRZĄD

# POMPA WODY

# ROLKA PASKA KLINOWEGO

# PŁYN CHŁODNICZY

 

Została wykonana kalibracja faz rozrządu.

 

Portfel troche chudszy ale się opłacało.

Edytowane przez zimnica4666
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dodano: 30 sty 2012 - 12:39

Pomyślałem że napisze kilka słów po tym jak już jeżdźę moją Megane 2 tygodnie od wymiany rozrządu.

Moja Megane po wymianie rozrządu pompy wody i co najważniejsze KZFR jest nie do poznania.

Zrobiła się dynamiczna, żwawniejsza, mieszkam w górach i przed wymianą czasem miała problem aby wjechać w okresie

zimowym pod bardzo wysoką górkę...teraz po wymianie nie wiem co to są wysokie górki albo problem wyjechania z bardzo wysokiej zaspy.Z każdą nawierzchnią radzi sobie bardzo dobrze...

Ogólnie po wymianie jeździ się o wiele lepiej,silnik zrobił się silny i dynamiczny.

Rozrząd, pompa wody, KZFR, wykręcona blokada kierownicy i można cieszyć się jazdą :-)

Edytowane przez zimnica4666
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas po wymianie samego KZFR duża poprawa, do rozrządu jeszcze jest daleko ale się okazało że KZFR się sypał. W jednym czujniku z oleju takie śmieci się znajdowały, słychać było czasem jak diesel i ogólnie muł się zrobił. Na wsi kuzyna mechanik sprawdził resztę czujników i są ok, wymiana KZFR i jest różnica plus chyba olej do tego tata zrobił. Koło kupione za 500 coś zł.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimnica4666 tak by było bezpiecznie. W testach na "czwórce" sprawdza się czas 60-100 byle by rozpędzanie zacząć od 50. Jeśli możesz to dla "trójki" też możesz coś z elastyczności pokazać.

 

Pozdrawiam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po mału szykuje się do wymiany rozrządu w mojej megance. I teraz się zastanawiam jakiej firmy wybrać: czy kupić idący na pierwszy montaż (cena 439zł. + 25zł. za zaślepki) czy może kompletny rozrząd firmy INA (cena 400zł.) Wiadomo do tego pompa wody i zastanawiam się nad firmą Dolz za 125zł. Co byście doradzili w tym temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!