Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodanie czujników parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum bo dopiero co kupilem Megane III kombi.

Nie zakładałem nowego wątku bo widze ze w tym jest duzo napisane...ale nie do końca jest to dla mnie jasne. A wiec tak kupiłem rozbitą megane III kombi bez Parktronika ale ze mialem i tak do wymiany tylny zderzak to kupilem używany juz z (jak mnie zapewnial sprzedawca) orginalnymi zamontowanymi 4 czujnikami. Mam dwie kostki po lewej stronie bagażnika jak na zdjęciu 12-sto i 16-sto pinową. Zamierzam dokupić cos takiego Mój odnośnik

i czy cos jeszcze musze dokupic...np buzer czy moze jest on juz w aucie? I czy po podłaczeniu dwoch kostek do sterownika bedzie wyszystko działać czy trzeba cos konfigurować? Nie mam np zadnego włącznika/wył PDC, po lewej stronie kierownicy mam tylko regulacje swiateł i reg. mocy oświetlenia deski. Myślałem ze auto z 2011 r powinno mieć esp a tu nawet nie zadnego wł/wył wiec wnioskuje ze nie ma:).

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

post-78455-0-21887500-1422307973_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł powinieneś dobrać pod auto najlepiej wdg VIN. Buzzer jest konieczny bo będzie Ci wywalalo błąd na desce. Do buzzera jest wtyczka 2 pinowa blisko tych dwóch wtyczek. Włącznik jest opcjonalny. Jak skompletujesz wszystko to na kompa (Clip-a) do konfiguracji i powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinienem szukać jeszcze jednego kabelka z 2-pinowa wtyczka aby tam podłączyć buzzer? I jak szukać sterownika pod VIN? I czy wie ktos gdzie może ktoś w miare tanio w okolicach Bydgoszczy podpiąć mi clipa czy jak sie to zwie zeby ustawic kompa? I jakie sa mniej wiecje stawi za coś takiego....mialem wczesniej vw wiec nie znam stawek jako to dla reno jest.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!