Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regulacja bas/sopran w fabrycznym zestawie - aktualizacja radia


Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Pytanie do kolegi samuel_83 co soft 3.1.0.27 wnosi nowego? Lepiej gra? Może są jakieś nowe funkcjonalności?

Regulacja bass/sopran działa u mnie w pełnym zakresie.Wznawianie MP3 od początku piosenki jakoś mi nie przeszkadza. Warto aktualizować?

 

Mi chodziło przede wszystkim o to, żeby mieć pełną regulację bass/sopran

Jottar na USB, tylko te dwa foldery wrzucamy.

 

PS.Panowie czy ten element biały jest potrzebny w boczku?? Do czego on jest potrzebny?Można go usunąć żeby dać tam gąbkę wygłuszającą?

thumb_hosting_zdjec_1500528175__img_3490.jpg

Edytowane przez samuel_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem i powiem tak: dla ludzi o mocnych nerwach i jak nie musicie, to nie róbcie.

Do głównego folderu pendrive trzeba wrzucić foldery o nazwach SWLD... Jeśli wrzucicie cały folder 3.0.0.28 lub 3.1.0.27 to wyskoczy komunikat "Błąd USB".

Po kliknięciu Confirm pojawia się pasek postępu, po dojściu do 100% przełączy się na radio i wtedy niby procedura jest zakończona, ale u mnie po chwili wyskoczył komunikat "Not enough data coś tam" i radio zdechło. Już myślałem, że to koniec, bo nie chciało się włączyć ponownie za żadne skarby (próbowałem jakieś półtorej minuty). Czy pendrive wyciągnięty, czy włożony - zero reakcji. Ostatecznie zostawiłem go włożonego i zacząłem się w myślach żegnać z tysiakiem na nowe radio. Ponieważ robiłem wszystko na wyłączonym silniku i zamkniętych oknach nieźle się przy tym ugotowawszy, więc odpaliłem auto, żeby włączyć klimę. W tym momencie cała procedura sama z siebie rozpoczęła się od nowa (już nie musiałem klikać Confirm) i tym razem się powiodła. Wyciągnąłem pendrive, wrzuciłem pliki z kolejną aktualizacją, uaktualniłem (też na włączonym silniku) do 3.1.0.27 i wygląda na to, że wszystko śmiga jak należy.

Natomiast co do regulacji basów i sopranów w skali do 9 to muszę Was zmartwić, bo w praktyce nic się nie zmienia. Da się ustawić basy na 9, ale nie grają wcale mocniej, niż na poprzednim sofcie na piątce. Wciąż lepsze brzmienie mam na ustawieniu JAZZ, którego używałem przed aktualizacją. Więc jak dla kogoś to jest jedyna przesłanka do aktualizacji, to moim zdaniem nie warto.

post-76463-0-41953100-1500724514_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie gdzie ten soft znaleźć, przejechałem całe ustawienia radia i tylko w połączeniach mam wyświetl wersję software i mam podaną 89.04 no i w ustawieniach mam też wyświetl wersję software USB to raczej nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie by się udało, na tym rosyjskim forum było chyba napisane, że trzeba najpierw iść za pośrednictwem 3.0.0.28 uaktualniając z wersji 2.x.x.x (ja miałem 2.2.0.19). Ale dla pewności chyba bym zrobił jednak na dwa kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware jest zapisywany w wewnętrznej pamięci typu flash lub EEPROM. W pierwszym kroku jej aktualna zawartość jest "usuwana" i  w jej miejsce jest "wgrywany" nowy soft. Więc można aktualizować od razu do najnowszej wersji - czyli 3.1.0.27 . Powodzenia :-)

Edytowane przez ted11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje obserwacje po dłuższym czasie użytkowania. Zawiesza się rzadziej, ale nadal występują sporadycznie problemy ze znalezieniem telefonu. Na pewno każda ścieżka z pendrive wchodzi "płynniej", od lekkiego wyciszenia - ten efekt po aktualizacji jest mocniej słyszalny. Z rzeczy, które popsuli - czasem po odsłuchaniu jakiegoś albumu, zamiast wczytać następny z tego samego folderu, radio włącza jakiś zupełnie inny. Czasem też wznawia od zupełnie innego momentu niż ten, w którym skończyliśmy poprzednio słuchać. Generalnie powtórzę to, co napisałem wcześniej - jak się nie doświadczacie żadnych problemów na obecnym oprogramowaniu, to nie warto aktualizować, bo może być gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: w sofcie 3.1.0.27 jest problem z czytaniem niektórych plików mp3 z USB - albo radio się zawiesza (klepsydra i kilkanaście sekund ciszy), albo omija feralną ścieżkę, albo zaczyna odtwarzać od pierwszego pliku w pierwszym folderze. Problem pojawia się w konkretnych ścieżkach. Próbowałem zmieniać bitrate, ripować w innym programie - wszystko bez rezultatu. Z tego co zaobserwowałem problem występuje tylko w ścieżkach, w których są polskie znaki (ale też nie we wszystkich). Jutro spróbuję usunąć polskie znaki w tytułach i zobaczę, czy pomogło. Dodam, że w poprzedniej wersji softu wszystkie mp-trójki z polskimi znakami chodziły bezproblemowo. Znów potwierdza się to, co pisałem wcześniej - jak nie ma problemów, to nie warto aktualizować radia.

 

EDIT: Usunięcie polskich znaków pomogło.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, jeżeli w nazwie pliku występują polskie znaki,  następuje skok do pierwszego pliku. 

Zawieszania radia nie zaobserwowałem.

W tym sofcie nadal, ale o wiele rzadziej następuje restart radia niezależnie od źródła dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!