Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samozapłon pożar megane II 1.6 16V


MacieJu

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kermon napisał:

Pytanie do mądrzejszych, czy możliwa jest teoria, że z powodu zalania zbyt dużej ilości paliwa do baku powstało zbyt duże ciśnienie, które wywaliło tę wtyczkę z gniazda?
 

nie

 

Ale u siebie też sprawdzę tę wtyczkę i zastosuję opaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trudno zdjąć ten wąż z króćca. Po zdjęciu kolektora zrobisz to zdecydowanie łatwiej.

Ta zielona blokada jest z obu stron tego węża.  I trzeba ścisnąć z obu stron.

Jak zdejmiesz kolektor to wymień uszczelnienie pokrywy odmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam

 

Chciałbym odgrzać stary temat zatrzasku przewodu doprowadzającego paliwo do listwy wtryskowej. Wczoraj doświadczyłem tego na własnej skórze podczas jazdy na LPG. Silnik chodził normalnie ale natężał się zapach benzyny w kabinie. Zjechałem po 200m na parking i zgasiłem silnik, po wyjściu z samochodu zobaczyłem szlaczek benzyny na drodze którą przyjechałem. Cała komora silnika była zalana paliwem. Dobrze że się nie zapaliło od alternatora albo tłumika. Założyłem szybkozłączkę na króciec listwy ale jest chyba uszkodzona blokada gdyż nie słychać kliknięcia. Po kilkukrotnym szarpnięciu za przewód złączka odpina się. Ktoś chyba ściągał ją bez wciskania blokad (dosyć ciężki dostęp) i uszkodził. Rozrząd był wymieniany jakiś rok temu i pewnie wtedy była odpinana. Chciałbym wymienić samą szybkozłączkę - są do kupienia i tu pytanie czy ktoś ma doświadczenie z taką akcją. Nie znam rozmiaru złączki są 8mm i 10mm może ktoś ma wiedzę która pasuje. Nie wiem czy przewód paliwowy da się tak uplastycznić aby wyjąć starą złączkę i wymienić - zanurzenie we wrzątku  ? a może ktoś ma lepszy pomysł. Tymczasowo złączka zabezpieczona przed odpięciem, czeka na wymianę.

Przewód (wężyk) doprowadzający paliwo do listwy wtryskowej, który potrafi wyskoczyć z zatrzasku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!