Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
W dniu 22.09.2014 o 11:20, fryc napisał:

 

 

 

Ja musiałem dokupić

- Nasadkę Torx T60 - do jarzma

- Nasadkę 36mm do nakrętki łożyska - dodam jeszcze że nasadki tej wielkości występują b. często na 3/4" w związku z czym potrzebowałem jeszcze adaptera 3/4 na 1/2. (niepotrzebna jeśli ktoś posiada klucze rozmiar 3/4")

mam grand tour 1,5 dci 2013 i tez rozmiary torx t60 i nasadka 36mm chodz miala lekki luz jak mierzylem nakredke to ma 35,6, ten gosc z filmiku uzywa samaru miedzianego tez takiego uzywam, tak duza nasadka oczywiscie potrzebuje redukcji 3/4 na 1/2

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.6, 5.7 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość not4you

Skoro już ktoś odkopał ten wątek.
Mierzycie bicie tarczy przy jej wymianie na nową ? Jeśli tak to polecicie może coś budżetowego ? A jeśli nie to czy zdarzyło wam się wymienić i musieć poprawiać bo biła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli parę złotych więcej nie sprawi Ci, że będziesz niedojadał, to weź te: https://allegro.pl/oferta/snr-tarcze-hamulcowe-tyl-renault-megane-iii-10602850652  tam masz łożyska, więc nie ma sensu iść budżetowo, bo kupisz szajs. One wystarczą Ci przy umiarkowanych przebiegach na kilka lat. Przy montażu oczyść dobrze piastę oraz posmaruj jakąś ceramiką miejsce styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość not4you

Mnie chodziło o budżetowy czujnik zegarowy do mierzenia bicia tarczy, a nie o samą tarczę (tutaj myślałem o oem / brembo - pierwszy wjazd w zadek i będę żałował tych tańszych (jeżdżę raczej agresywnie) ). Czytałem też wątek o tarczach na forum.

By nie śmiecić w temacie - da się to dokręcić bez klucza dynamometrycznego (mam tylko do 30 i do 210Nm) ? Może 210+jakiś kąt ? Ew do czego mógłby się laikowi klucz o większym zakresie momentu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie tylnych tarcz nie ma sensu mierzyć ich bicia bo to jeden podzespół z łożyskiem. Ja nigdy nie dokręcałem kluczem dynamometrycznym tylko z wyczuciem i z wykorzystaniem rury przynajmniej 50 cm jako wspomagania.? Jeżeli nie ufasz swoim umiejętnościom w dokręcaniu dużych nakrętek (nasadka 36) na oko to szukaj gdzieś klucza dynamometrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina wystarczy pod warunkiem, że masz już wszystko przygotowane. Odpowiednie klucze, torxy itp. Wymienisz nawet pod blokiem. Za 200+ to możesz sobie kupić dość dobry zestaw kluczy <ok>

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!