Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw narzędzi mam dosyć dosyć. Jeśli nie występują tam opcje na nietypowe narzędzia to powinienem wszystko mieć.

 

Zastanawiam się nad tym zestawem:

https://allegro.pl/oferta/renault-megane-iii-tarcze-klocki-hamulcowe-tyl-org-8412612309?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aqueryandcategory&bi_c=MjEyNjg1OTEtNjUyZC00YjljLThhMmItYzNhYTc0MzRjOWY0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=60367334-4da0-4d2e-aed2-76438f52bc25

Cena kusi lecz już raz wziąłem od nich wycieraczki ASO i po dwóch tygodniach były do wyrzucenia. Ale oddali siano. 

Z drugiej strony Deler ma w ofercie ATE 50zł drożej i chyba mi bliżej teraz do tego. Oni raczej mają oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nasadka chyba 12 + zestaw TORX nie pamietam tylko rozmiaru. Później duża nasadka 34 albo 36 na śrubę centralna. Jak nie masz klucza dynamometrycznego to wyczucie. Chęci i najlepiej garaż żeby nie wiało. Drugi raz jak rozbierałem tarcze całą to zeszło mi może z 20min na koło 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

35 minut temu, CzechuXX napisał:

Jeśli nie występują tam opcje na nietypowe narzędzia to powinienem wszystko mieć

Takim narzędziem może być interfejs do cofnięcia tłoczka hamulca jeżeli masz ręczny elektryczny:-D. Przy kupnie zestawu tarcze-klocki zwróć uwagę na rodzaj hamulca ręcznego bo różnią się wymiarem klocków. I zwróć uwagę, że nasadka 36 ma kwadrat 3/4" gdybyś musiał ją dokupić.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2022 o 11:07, aniewa napisał:

nasadka 36 ma kwadrat 3/4" gdybyś musiał ją dokupić.

Będę brał udarową z kwadratem 1/2.

Czy tam zwykła nasadka podejdzie czy jakaś cieńkoscienna?

Hamulce linkowy.

Będę brał chyba tarcze ATE klocki zimmermann.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Komputer Nie zwariuje od takiego cofania? Nie wywali błędu? Kiedyś przy elektrycznym ręcznym w lagunie z 2007 roku jak lekko pociągnąłem linkę przy zacisku od razu wywaliło błąd ręcznego. Tam był ręczny elektryczny z linkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kriss87 napisał:

w lagunie z 2007 roku jak lekko pociągnąłem linkę przy zacisku od razu wywaliło błąd ręcznego. Tam był ręczny elektryczny z linkami. 

W lagunie po zwolnieniu hamulca trzeba odczekać 17 min. W tym czasie bez zapłonu wyczuwając ruch koła potrafi sama dociągnąć linki lub odwrotnie wywali błąd.jak dla uszkodzonej linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś widziałem jak gość cofa taki tłoczek po odkręceniu i ściągnięciu silniczka z zacisku i ręcznie wykręca tłoczek. Da się tak? Po założeniu nowych klocków te zaciski same się kalibrują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można cofnąć tłoczek stosując nasadkę torx 45 ale jak piszesz należy odkręcić silniczek. Czasem warto to zrobić by sprawdzić stan uszczelnienia między tłoczkiem a silniczkiem. Dwa razy zaciągniesz ręczny przyciskiem w kabinie i samo się skalibruje. Wcześniej kilka razy naciśnij nogą na hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Zamówiłem sobie klocki w zestawie są śruby do prowadnic ale nie ma blaszek do jarzma. Patrzyłem na stronę trw to nie ma nawet zestawu naprawczego z tymi blaszkami a producentem zacisku jest trw. Widzieliście gdzieś te blaszki? Znalazłem nawet nr oe 440830207R ale nigdzie ich nie ma. Chyba zadzwonię do aso

Edytowane przez Kriss87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!