Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

No ok. Tylko nie mam wolnego akumulatora. Z auta nie chcę wyciągać. Jestem tylko majsterkowiczem. Nie pomyślałem że mogę to zrobić z baterią o odpowiednim napięciu. Może wyszedłem na głupka a może komuś to się przyda? pozdrawiam koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniałem. Komplet ATE. Jako że ATE nie robi łożysk to z ciekawości spojrzałem do środka. Siedzi SNR. Tarcze całe pomalowane na szaro. W zestawie śruba na piastę i dekiel.. Klocki jak to klocki... Chociaż na pewno te nakładki antywibracyjne były konkretniejsze były masywniejsze niż u tańszej konkurencji. W zestawie śruby jarzma i blaszki.

Do pomocy miałem koleżankę ?

Wymiana zajęła około 90min(myślę nawet że mniej). W tym trochę rozmowy. 

Z ciekawych rzeczy muszę powiedzieć, że u mnie śruba piasty była na nasadkę 30mm(2.0T). Z kolei torx jarzma T60.

Oprócz ciężko odkręcających się śrub nie było komplikacji.

 

I dodam jeszcze, że najgorzej odkręcały się te na klucz 13...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałeś dobrego wyboru. Ja preferuję tą firmę. Jedyną wadą jest pylenie, ale tarcze wytrzymają 100 kkm. i będą gładkie do końca użytkowania. Dla agresywnej jazdy można założyć ceramiki i ale te zwykłe klocki się nie przegrzewają ( nie tworzą zeszklonej powierzchni). Prędzej była mowa o kamieniach w klockach. Dla mnie to nie są kamienie tylko opiłki mosiądzu w zatopione w klockach. Takie niszczą tarcze. Nigdy nie kupię Brembo. Miałem w Lagunie nawiercane i jedna pękła między dwoma otworami. Podlegały gwarancji, której mi nie uznano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem komplet na tył trw. Jedno mnie tylko zastanawia. W komplecie są tylko dwie śruby do prowadnic zacisków a przecież jak już wymieniać to 4. Nawet na stronie producenta jest wskazane że w komplecie są dwie śruby. Dlaczego dają dwie a nie 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów.

I mnie czeka wymiana kompletu tylnego. Mam możliwość kupna w dobrych pieniążkach tarcz do Megi IV. 
Średnica 260 mm oraz średnica czopu 26 mm ( nie 30 mm). Teraz pytanie do znawców tematu. Czy takie tarcze podejdą do mojej Megi III? Czy oprócz tych dwóch wymiarów coś może jeszcze nie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2022 o 20:13, omega napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Witam , wymieniałem u sb zestaw na tył i grzeją mi się śruby od kół  i ta blaszka/zaślepka do ośki. Za mocno przykręciłem tarcze ? Przykręcałem bez klucza dynam.... felga jest letnia, natomiast śruby i blaszka po 15 km jazdy są bardzo, bardzo gorące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!