Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

to może czas najwyższy aby zdechły ? 

U mnie od czerwca jedna opona pokazywała że jest niedopompowana.

Obecnie od grudnia jak temperatura niższa, wyskakuje komunikat że przebita.

Podpompowanie nic nie daje.

W serwisie powiedzieli że mogłem uszkodzić o krawężnik lub o coś.

Ale powiedzieli tez że w naszych modelach (rocznik 2015) można jeszcze wyłączyć je przez komputer.

Jadę na wymianę za 2 tygodnie i każę to wyłączyć. 

Fajne to i przydatne, ale jak za pół roku inne koło wyskoczy z takim komunikatem to nie będzie mi się chciało co chwilę jeździć i wymieniać.

wszystko out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boski - skąd ta niechęć do czujników? Jak dal mnie to fajny bajer. Przy czym ja nie mam z nimi problemów (póki co).

Czy wymiana baterii to problem (trzeba wymieniać całe czujniki czy jak)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, deku napisał:

Czy wymiana baterii to problem (trzeba wymieniać całe czujniki czy jak)?

Nie wiem jak w tych nowych ale w starszych trochę pracy należy włożyć, by wymienić bakteryjkę.

Na YT jest kilka filmików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie chwalę czujniki, mam w dwóch samochodach. Już raz czujnik uratował mi oponę, po aucie nic nie czułem, a powietrza praktycznie było. Mam opony z twardymi boczkami, ale myślę, że po przejechaniu kilkunastu km w takim stanie opona poszłaby na śmieci. Kiedyś tak Toyo w Megance załatwiłem, jak poczułem, że coś jest nie tak to było już po oponie, na szczęście felga przetrwała bez żadnych uszkodzeń.

Wymiana baterii to będzie raczej demontaż i rozbieranie czujnika, ale te ~8 lat to powinny wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2021 o 06:43, deku napisał:

@Boski - skąd ta niechęć do czujników? Jak dal mnie to fajny bajer. Przy czym ja nie mam z nimi problemów (póki co).

Czy wymiana baterii to problem (trzeba wymieniać całe czujniki czy jak)?

Nie wiem. To samochód żony, a ja nie chcę jeździć za nią do wulkanizatora aby sie bawił. 

pozbywam sę pikania i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopompowałem powietrza i problemu już nie mam. Tak więc bateria raczej ok.

Mimo to zastanawia mnie dlaczego komputer sygnalizował akurat koło PP skoro oba tylne miały niższe ciśnienie,

Może zaprogramowane minimalne dopuszczalne ciśnienie z tyłu jest niższe niż z przodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj bylem w ASO (sobota) 

mieli wyłączyć czujniki ciśnienia, ale nie było elektryka nie wiedzieli jak, nie wyłączyli.

Czzujnik ciśnienia w kole pokazywał 1,3, więc powinien być kapeć a nie było.

Wg serwisu, wszystkie koła były niedopompowane, a miesiąc temu i tak pompowałem na orlenie i było ponad 2.

Co najlepsze, komputer błędów nie pokazywał, mimo że od 2 miesięcy jeździłem z komunikatem "przebita opona".

Na serwisie nie wiedzieli skąd to, ale o dziwo błąd się skasował i obecnie wszystko jest ok. 

Nikt nie wie co się stało, ale jest już ok. baterie są dobre

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie proszę o potwierdzenie. 

Przeczytałem ten temat i mam pytanie. Do dołożenia czujników TPMS do Megane III z 2012r. po pierwszym lifcie nie mam HF potrzebne jest zakupienie 4 szt. czujników takich:

https://allegro.pl/oferta/czujnik-cisnienia-w-oponie-laguna-iii-megane-iii-7606234256

lub:

https://allegro.pl/oferta/400014704R-407000435R-407001859R-407003743R-10093445377

Aktywacja w UCH oraz licznik oraz przyuczenie wzbudzaczem czy to już wszystko? Czy coś jeszcze do poprawnego działania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, czas na zmianę opon na zimowe.

Zmontowałem zestaw kół zimowych, wraz z używanymi czujnikami ciśnienia.

przejechałem jakieś 15-20km nie pokazuje mi ciśnienia ani nie wyskakuje komunikat o braku czujników...

Nowych czujników nie trzeba programować z tego co wyczytałem ale ja kupiłem używane. Z drugiej strony gdyby komputer ich nie widział to by wyskoczył komunikat, a tu nic.

Ktoś miał taki przypadek już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, mam pytanko w temacie.

 

W moim niedawno kupionym megane III są czujniki ciśnienia i w tej chwili założone są alusy 17.

Na wiosne chcę zmienić koła na proste 15 stalowe.

I tu pytanie, czy muszę kupować nowe czujniki? Czy przekładka z tych alusów będzie ok? Czy po takiej przekładce ogólnie będą jakieś problemy czy wszystko będzie git?

 

I pytanie na jakąś przyszłość. Jak przy chodzi do wymiany czujników to trzeba gdzieś jechac coś wgrywać czy sama wymiana wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!