Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, kat1982 napisał:

Witam,

czy jest możliwość wyłączenia czujników ciśnienia w oponach w Megane 3 2014 Life bez HF, auto z końca roku - modelowo jak 2015??

 

Jest taka możliwość Potrzebny Clip i można wyłączyć czujniki

 

12 godzin temu, tomrud napisał:

Dzisiaj zmieniłem koła zimowe na letnie i potwierdzam (jak kilka osób w tym wątku), że w samochodach bez HF czujniki ciśnienia same się nie przyuczą.

Jednak dziwne jest to, że nie mam żadnego komunikatu na wyświetlaczu, że nie mam tych czujników. Wywoływanie pomiaru za pomocą manetki komputera pokładowego czy jazda przez 15km nic nie dała. Dlaczego nie ma komunikatu?

No chyba, że komunikat będzie za parę dni:-)

 

Odłącz akumulator na chwilę i zobacz co się stanie obstawiam że po przejechaniu jakiegoś dystansu wyskoczy błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do znawców tematu. Załóżmy, że mam przyuczone dwa komplety czujników ciśnienia? Czy jedynie clipem aktywuję wybrany komplet czujników czy jest jakiś inny (tańszy) interfejs, którym mogę to wykonać sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma czegoś takiego jak zaprogramowane dwa komplety. Jakby były zaprogramowane to pewnie tak jak w innych markach same by wskakiwały po montażu. Jeśli czujniki w Megane same nie wskakują po wymianie to zapewne każdorazowo trzeba je programować, a nie aktywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S3 I M3 nie ma możliwości wybrać czujników zima lato jak to ma miejsce w L3. W Megane nie zaprogramuje się więcej niż 4 sztuk czyli jednego kompletu Próbowałem kiedyś z nr VIN Laguny i nie dało rady zaprogramować kolejnych 4 czujników. Co do innego kompa powinno się dać zaprogramować czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem u lokalnego oponiarza i w 2 minuty wgrał mi do ECU tym przyrządem ( https://allegro.pl/oferta/programator-tpms-cub-sensor-aid-zlacze-obd-7633469737 ) ID oryginalnych czujników kół letnich. Jak ktoś nie ma HF (jak ja) to lepiej kupić do drugiego kompletu czujniki nieoryginalne, które są programowalne i je sklonować z czujników oryginalnych (np. takie https://allegro.pl/oferta/4-x-czujnik-cisnienia-tpms-cub-uni-sensor-433mhz-7978152114 ) i po problemie. Ja niestety do drugiego kompletu kół kupiłem 4 oryginalne, które nie są programowalne, więc póki co zostaje mi oponiarz i 100 w plecy rocznie lub jednorazowe kupno tych nieoryginalnych.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki to badziew. Złapałem kapcia i wrzuciłem koło zapasowe bez czujnika. Jeździłem tak dwa dni zanim komputer wywalił błąd.

 

Ciekawe kiedy powietrze zaczęło uciekać. Dopiero rano zobaczyłem, że nie ma powietrza w kole, całkiem możliwe, że już w trakcie jazdy schodziło powietrze a komputer o tym nie poinformował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kede86 to coś masz chyba nie tak. U mnie na bieżąco zmieniają  się wartości w kołach w ciągu dnia (ciśnienie rośnie w czasie jazdy i spada po dłuższym postoju). Po korekcie ciśnienia na stacji benzynowej też wykrywa zmiany po niedługiej chwili.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz coś uszkodzone/zawieszone w systemie?, spuść lekko ciśnienie i zobacz co pokaże komputer.

U mnie zimą jak jest minus 10stopni to od razu jest alarm że ciśnienie spadło.

Jak miałem wkręta w oponie to od razu wyskoczyło że powietrze ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od pogody pokazuje inne ciśnienie w kołach. Jak wrzuciłem rezerwę to w 3 kołach podawał ciśnienie a rezerwa była ---

Kapeć był  na zimówkach teraz mam letnie i jak dziś na przeglądzie dopompowali powietrza to pokazywał dobrze.

Edytowane przez kede86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!