Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktualizacja Carminat TomTom


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Od 2 tyg. jestem użytkownikiem MIII z TomTom Live. Oczywiście na początku surfowałem po chomikach i innych ;-) ale po sprawdzeniu cen stwierdziłem, że nie warto się męczyć ;-)

 

Zakupiłem kartę 8GB - działa bez problemu

Zainstalowałem TomTomHome i zgodnie z instrukcjami odpalałem kartę w aucie i w kompie

Kupiłem mapę całej Europy przez TTH - zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcjami - działa bez problemu

Cena w TTH na początku była chyba 235 zł, a gdy przyszło do płacenia policzyło tylko 182.89!

Zdecydowanie polecam ten sposób, szybko i wygodnie.

 

Jeśli chodzi o trasy - zrobiłem dwie - jedna dłuższa, w sumie ok 600km, drogi większe i mniejsze plus autostrada oraz druga, krótsza (ok.300 km) drogi krajowe i mniejsze. Porównywałem trasy z google maps i TT pokazuje bardzo podobnie. W czasie przejazdu na bieżąco kalkuluje i często wynajduje krótsze trasy. Korzystałem z tego rozwiązania na drugiej trasie i faktycznie przyjechałem kilkanaście minut wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździsz więcej to zobaczysz, jak bardzo nieaktualne są niektóre drogi i jak trudno TT je zaktualizować (czytaj: mają w nosie użytkowników).

Zobaczysz też, że czas się zaktualizował w Europie, a TTL dalej trzyma stary i dopiero po 2 dniach się zmienił.

A ja dalej mam opóźnione przestawianie kolorów noc/dzień i zbyt wczesne przestawienie dzień/noc. Wydaje mi się nadal, że nie jest to zależne od czujnika zmierzchu, bo ten jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Google Maps czy też Here to to nie jest, ale nie można narzekać. Generalnie da się na tym jeździć bez większych problemów. Live działa nie najgorzej - ostatni przykład trasa ze Szczytna do Olsztyna z małymi robotami w jednej mieścinie, które TomTom od razu pokazał. Natężenie ruchu / korki również pokazuje przyzwoicie i od razu po wytyczeniu trasy.

Największym "problemem" jest dla mnie wprowadzanie celu podróży oraz niedostateczne pomniejszenie mapy w 2D (nie można zobaczyć całych dłuższych tras). Poza tym jak na tak zaawansowany wiekowo system to nie ma co narzekać. Zaleta jest taka, że mamy wbudowany system na wbudowanym ekranie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , kupiłem sprowadzona meg III z 2011 roku ale niestety nie mam karty tylko komunikat o jej braku w języku francuskim sie wyświetla. Jak według was to najtaniej aktywować.

Muszę kupić kartę z np Allegro czy mogę wrzucić jakaś normalna do czytnika i na nią ściągnąć mapy z TT?

Czy jak raz wgram jakieś mapy to one są na jakiś okres czy bez aktualizacji beda działać dłużej niż rok?

I jak zmienić język na PL ?

Mam chyba wersje live z tego co mi się wydaje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez tomqu86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz tu:

http://megane.com.pl/topic/61970-aktualizacja-carminat-tomtom/page__view__findpost__p__437478

i zacznij od pktu 2. Formatowanie dysku.

 

pobierz sobie na komputer Tom Tome Home z ich strony

 

Dodano: 25 lis 2016 - 18:29

Właśnie się instaluje nowa mapa EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam, pytania dość proste (a raczej potwierdzenie informacji).

1. Mam carminat tomtom live - karta sd do krajów beneluxu. Pytanie: Na allegro cena najniższa to 299 a standard to 399 zł. Dlaczego na tomtom home2 cena za całą Europę to tylko 224 zł? (to jakiś fake?) Czy faktycznie cena może być niższa o to 150 zl? Ale fakt trzeba doliczyć kartę sd (8gb chyba na live działa jak czytałem).

2. A jeśli chce aktualizować to musze kupic kod - który aktualizuje mapy na karcie i tylko to robi (1 rok). Ale nie wgrywa nowych map (np mam Polskę a kod wgra Europę). Dobrze myślę?

3. Chciałem kupić samą Polskę (na allegro nie ma) ale w tomtom home jest za 174 zł. Chociaż Europa cała to koszt tylko 224 zł. Dlaczego Polski np na allegro nie ma tylko cała Europa?

4. czy zakup mapy przez tomtom home2 daje mi aktualizację na 1 rok czy 1,5 roku a może wcale?

5. lektor polski jest w zestawie czy trzeba osobno dokupować lub ustawiać w ustawieniach navi?

 

dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Najprościej kup kartę min 4 GB później z czystą sformatowaną kartą idz do auta - po włączeniu radia nagra się na nią plik - wyjmij kartę z urzyciem Menu wyjmik kartę SD Następnie zainstaluj program TomTom Home (Mapy tylko na rok) i kup mapę np całej Europy lub jak chcesz Polski (180 zł) na rok czyli najnowsza mapa plus 4 aktualizacje i tyle nie kombinuj z kupnem na aukcjach LUB LUB LUB założ konto na tomtom dopisz swoją nawigację do konta i kup przez internet ze strony tomtoma mapę europy czy polski na 1,5 ze strony się da na 1,5 roku roku czyli najnowsza mapa i 6 aktualizacji. Jezyk zmieniasz w nawigacji w menu a lektora dogrywasz na kartę z programu tomtom home i po kłopocie Jak bedziesz miał jeszcze jakieś pytania to Pisz

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjasnienie. Tyle, że mapa europy przez tomtom home2 (program na komputerze) kosztuje 240 zł a na stronie www tomtoma kosztuje 526 zl - wczoraj sprawdzałem. Różnica kolosalna. Chociaż droższa o 05, roku więcej aktualizacji. Ale kupując później kupon do aktualizacji i tak się lepiej wyjdzie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(program na komputerze) kosztuje 240 zł a na stronie www tomtoma kosztuje 526 zl - wczoraj sprawdzałem.

To może sprawdziłeś mapę dla cięzarówek, bo dla osobówek jest na rok i 1,5 roku odpowiednio 275 i 325 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej trudno o to by mapy Europy kosztowały 100 zł. Myślę tylko nad Polską. Za granicę i tak samochodem nie jeżdżę. A jak juz to wole zdać się na telefon i nokia here (albo google maps gdy nie będzie roamingu). Więc po poluje na kraj tylko. Zawsze lepsza podstawowa nawigacja niż żadna, trochę "pusto" bez żadnej. Dzięki za info. Tylko kupić kartę i powoli polować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!