Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli robimy specjalną płukankę silnika dołączając do tego wtryskiwacze paliwa. Kolego @carsik napisz jaki  jest preferowany olej po tym zabiegu.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stosujemy nic innego niż zazwyczaj. Nie ma żadnych nadzwyczajnych wymogów. A szczerze mówiąc nawet nie wiem co jest w tych nalewakach które mamy oprócz tego że jest to Castrol i spełnia normę RN017. Mogę prywatnie nadmienić, że ja lubię MOTULa jeszcze z czasów sportu a i widziałem co zrobił ze złogami szitu w głowicy 1.9TDI. Ale myślę, że najbardziej ma wpływ interwał wymiany oleju. 30000 to jest kompletne nieporozumienie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapid Engine Cleaner  >>> https://high-tec-specialty.nl/product/rapid-engine-cleaner/

nie widzę czy można go u nas kupić.

Ja przy ostatniej wymianie użyłem > TCE DYNAMIC i myślę, że również dobrze sobie radzi.

Olej bez względu na przejechane km wymieniam co rok, ale niektórzy uważają, że to głupi pomysł .. no cóż.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carsik napisał:

procedury uzdrawiania silnika H5F

I znowu wyszło na moje.

@carsikDzięki

W dniu 30.09.2022 o 21:58, carsik napisał:

Ze trzy lata temu wymieniałem tak ze dwa 1.2TCe tygodniowo.

A fachman z pseudo warsztatu, niech dalej twierdzi, że z 1.2 Tce nie ma problemów, bo w ostatnich kilku latach, pojawił się tylko jeden zmęczony taki silnik :) i pewnie będzie zarzucał, że znowu fejk konto się pojawiło. A z drugiej strony @carsikpodsunąłeś rozwiązanie, gdzie nasz forumowy współwłaściciel warsztatowiec - będzie gwiazdorzył na innych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to dla mnie takie "rozwiązanie" jest nieco dziwne - coś jakby naprawa nieszczelności chłodnicy jakimś środkiem do niej wlewanym. Rozumiem że działa, pytanie jak długo. Ale widzę, że spotkało się to z uznaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pepone napisał:

Rozumiem że działa, pytanie jak długo.

Żeby tylko sprzedać. Niech się inny martwi.

7 minut temu, Pepone napisał:

Ale widzę, że spotkało się to z uznaniem. 

Nie powinno być zgody na pudrowanie syfa.

Nie ma uznania, ale jeśli ma to pomóc autom po gwarancji, przynajmniej na jakiś czas to i tak lepiej niż wymieniać silnik za 10k zł i czekać na ponowną awarię. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, elf napisał:

Niektórych bardziej bolą te silniki niż tych, co je używają.

Masz rację. Przygadywał kocioł garnkowi:

W dniu 15.05.2022 o 22:44, elf napisał:

Po 30 tyś w dizelku to ten olej chce jeszcze wypłynąć :D

 

Najwięcej do powiedzenia mają Ci to tego silnika nie posiadają ?.

Ale rozumiem Twoją frustrację wyładowując się na forum i zapijając smutki co weekend. Jak bym musiał zmieniać olej co 10k, robić co chwila płukanki i lać tony chemii, aby podjechać nad morze:

W dniu 27.09.2022 o 19:35, elf napisał:

Wiosną wlany "TCE DYNAMIC"   W maju wlany TEC 2000 i wymiana oleju na Elf 17RN 5w30

Przed wypadem nad morze (chodziło o km) dodano ceramizer CS i przy okazji CB  i co tu więcej tłumaczyć.

też delikatnie mówiąc, byłbym zawiedziony, że nie wziąłem samochodu z innym motorem, niż z tym kasztanem specjalnej troski.

Widzisz, a ja, wymieniam olej co 15 tyś dla świętego spokoju, płukankę również, co drugą wymianę oleju, leję paliwo o 1000 km bez stresa, że coś może się zaraz rozsypać, i cieszę się życiem.

49 minut temu, elf napisał:

Czyżby to jakieś upośledzenie :rolleyes:

Kolejną diagnozę dostałeś od lekarza? Trzymaj się ciepło - całe forum jest z Tobą i trzymamy kciuki.

Pozdrawiamy i dużo zdrówka.

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wina jest po obu stronach. Tak samo się gada że diesle złe bo egry turbiny a potem o benzyna z bezpośrednim wtryskiem i turbo biorę bo diesel się psuje;D(Potraktujcie to z uśmiechem :))

 

Generalnie ja uważam jak już tu zresztą padło. Że w silniku wymienia się olej i generalnie ma jeździć. Ja auta lubię ale generalnie je uważam za sprzęt AGD maja spełniać swoja rolę.

 

 

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomgrandtour napisał:

a jeden z drugim takiego silnika na oczy nie widział.

Myślę, że do mnie pijesz.

Akurat na 1.2 Tce to się napatrzyłem, jak leżały na paletach w ASO, czekając powrót do Francji :) .

Trochę merytoryki.

41 minut temu, tomgrandtour napisał:

posiadacze dizli

Mam i benzynę w domu. Ponad to, przez 25 lat jeździłem na pb/lpg i złego słowa powiedzieć nie mogę na K4M, TU5 JP4, itd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomgrandtour napisał:

Kolego, ale tutaj najwięcej do powiedzenia o benzynowych TCe mają posiadacze dizli :D

 

Dobrrrreeee :-)

Ja mam dwa stare dizle Hyundai TCI-U2/Kia D4EA i dwie benzyny Citro TU3J5/Reno H5H więc mogę się wypowiadać i tu i tam :-) :-) :-)

W moim TCe bacznie obserwuje poziom na schizo-level dokonując nawet pomiarów suwmiarką. No ale cóż... Taka rola naukowca że jedni go podziwiają a inni obśmiewają ?

Jezdze konsekwentnie na 0W20 i obserwowałem przyrastanie do wymiany softu (kilka lat temu) Teraz oceniam skalę ubytków, choc nie były mocno zauważalne. Póki co ubytki po 8 tys od wymiany są na poziomie błędu eksperymentu. 

Edytowane przez Pepone
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno był u nas nowy klient ze świeżo sprowadzoną meganką z 1,2TCe z rynku DE, przebieg 214tys.km po nr.VIN wyszło, że silnik jest fabryczny, ten z pierwszej produkcji, oprogramowanie było już wgrane najnowsze. diagnostyka, serwis, olejowy, filtry, świece, było trochę nagaru na świecach i na denkach tłoków, silnik pracował poprawnie.

Co ciekawe rozrząd jeszcze nie ruszany, klient chce go niebawem zrobić, wtedy zobaczymy jak wygląda.

Zaprosił bym go na nasze forum, ale domyślacie się jak to będzie skomentowane, zresztą on już ten wątek czytał, tak jak Pani z pod Kamiennej G. która była ze swoją M3 na diagnostyce i małym detoksie anty-karbonowym.

My stosujemy XADO Anticarbon (Antykoks) jest bardzo skuteczny nie tylko w 1,2TCe.

Nadal jakoś nie widujemy aut z silnikami 1,2TCe z potrzebami poważnych usterek czy remontów, a przecież sporo aut Renault i Nissan wypuściło z tym silnikiem, więc gdzie są felerne silniki ?  

 

Pozdrawiam fanów i niefantów TCe         

Edytowane przez witman
  • Zmieszany 1
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!