Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 28.05.2022 o 17:40, Kolasa napisał:

Chodzi jak pszczółka, wczoraj wrociłem z 1000 km traski, spalanie 7 literków średnia autostradowa, tutaj już się nie udzielam bo po co heh, nie czytaj forum będziesz zdrowszy ;).

Edytowane przez tomgrandtour
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz (1.2 Tce, salon PL,  2014 r) przejechał ok. 190kk i silnik się skończył. Niestety pierwszy właściciel (kolega) serwisował w ASO z longlife. W 2021 założony drugi silnik z 2015, z przebiegiem 100kk, na razie przejechane ok. 15.000 bez nadmiernego zużycia oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taka mała podpowiedź, można przyjąć, że prawie bezpośrednio ze źródła. Ze trzy lata temu wymieniałem tak ze dwa 1.2TCe tygodniowo. Jakaś była taka katastrofa. Nie oznacza to, że wszystkie były złe. Prawdopodobnie dużo zależy od stylu jazdy. Problemem prawdopodobnie są stające w rowkach pierścienie, ale to są podejrzenia ponieważ nie mogę zaglądać do środka inaczej niż kamerką a silniki wracają do Renault. Jeśli zareaguje się odpowiednio szybko to rysy na gładzi cylindrowej są widoczne pod kamerą ale nie są bardzo istotne (czyt. głębokie) i takie silniki daje się uratować. Nie pamiętam dokładnie ale jakieś pół roku temu Renault wprowadziło specjalną procedurę (sic) dla tego silnika gdy klient zgłasza problem ubytku albo my zaobserwujemy, że oleju ubyło. Przed wymianą oleju jest dodawany dodatek do paliwa oraz dodatek do oleju silnikowego. Całość trwa około 1.5 godziny z działaniami stacjonarnymi oraz jazdą po drodze. Po tym czasie wymiana oleju i kontrola ciśnienia sprężania w cylindrach. Za pierwszym razem byłem bardzo sceptycznie do tego nastawiony. Silniki miały 3-4 bary. to oznacza bardzo dużą utratę szczelności. Ale po pierwszym samochodzie okazało się, że to jakimś cudem działa. Ciśnienie wróciło do normy, samochód ożył a silnik zaczął normalnie pracować. Czy to będzie długotrwały efekt, nie wiem. Za wcześnie jest aby takie wnioski wyciągać. Faktem jest,, że ostatnio jakby ten problem trochę przycichł. Nia ma jakiegoś wysypu zgłoszeń z tym problemem. Ale coś tam się trafia i przez te pół roku było pewnie z 10 takich aut. Sorry, nie liczę tego co się dzieje w serwisie. Na razie żadne nie wróciło. co tez nie oznacza, że nic się nie wydarzyło bo klienci mogli te auta np. sprzedać. Ale efekt po zastosowaniu tej chemii był bardzo zaskakujący. Może komuś czasem to uratuje tyłek przed wydanie tysięcy złotych na wymianę czy remont silnika.  

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bururum, bururum... Napięcie rośnie...

To pierwszy post carsik.

Czy padnie nazwa cudownego środka? 

Czyżby miał w nazwie 2000? Bo jak otwieram lodówkę to już na mnie się rzuca kilka produktów z 2000 w nazwie. Już Duda i Szafrański odtańczyli na TVN Turbo...

Zgadłem?

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pepone napisał:

Bururum, bururum... Napięcie rośnie...

To pierwszy post carsik.

Czy padnie nazwa cudownego środka? 

Czyżby miał w nazwie 2000? Bo jak otwieram lodówkę to już na mnie się rzuca kilka produktów z 2000 w nazwie. Już Duda i Szafrański odtańczyli na TVN Turbo...

Zgadłem?

Masz jakiś uraz? No i co z tego że pierwszy post. Jakbyś go uważnie przeczytał to wiedziałbyś już że pracuję w Renault a tu nie ma możliwości stosowania sobie dowolnie czego bądź. Nie jest to z pewnością TEC2000 ale tez nie pamiętam nazwy tego szajsu. Mogę w poniedziałek zrobić zdjęcia. To powinno być dostępne u każdego dealera Renault z całą procedurą, która jest tak prosta że dziecko sobie z tym poradzi, no może poza samą wymianą oleju. Może jednak warto spróbować, nie uważasz? Zanim zacznie się w silniku gmerać z grubej rury i za duże pieniądze. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2022 o 08:31, carsik napisał:

Masz jakiś uraz? No i co z tego że pierwszy post.

Bardzo dobrze, że się pojawił i liczymy na kolejne. 

Dobrze, że ktoś, kto pracuje w Renault ma odwagę pisać. 

Liczymy na częstsze wizyty i porady merytoryczne <ok> 

W dniu 1.10.2022 o 08:31, carsik napisał:

Mogę w poniedziałek zrobić zdjęcia.

Zapodawaj, może komuś się to przydać. <ok> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!