Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, witman napisał:

więc gdzie są felerne silniki ?  

Tak jak kolega @carsik napisał na paletach we Francji. Przecież nikt nie będzie jeździł na wymianę do pana krzysia czy witka do stodoły.

 

Godzinę temu, witman napisał:

sprowadzoną meganką z 1,2TCe

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Przecież dawno zostało udowodnione, że tylko część silników jest wadliwa.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pepone to, co pisałem nie było do Ciebie <piwko>

Pisząc, pomimo że o nikim nie wspomniałem personalnie to nawidzony od raz się odezwał i rozłożył wszystko na czynniki pierwsze. :-D

 

7 godzin temu, sylwekdm napisał:

Akurat na 1.2 Tce to się napatrzyłem, jak leżały na paletach w ASO, czekając powrót do Francji :) .

 

a ja widziałem czołgi na palecie :D  Jak do tej pory swoje osądy są oparte na patrzeniu albo na tym co kiedyś tam opisał  @Sarna1

i tak z tymi swoimi wywodami latasz po całym forum. Z tego co się orientuję trwa to już lata i doprawdy, nie wierzę, że psychika nie siadła.

Nie dociera do ciebie, że nikt nie zaprzecza, iż swego czasu silniki mały wadę i co oczekujesz po tych swoich wywodach poza tym, że wkurzasz ludzi ?

 

I jeszcze jedno. Pisałeś, że olej wymieniasz jak zalecano a na poprzedniej stronie piszesz, że wymieniasz co 15, czyli o połowę wcześniej niż zaleca producent.

Wytykasz i naśmiewasz się z innych, że korzystają z chemii do silnika a sam ją używasz. Ogarnij się człowieku !!

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, witman napisał:

po nr.VIN wyszło, że silnik jest fabryczny, ten z pierwszej produkcji,

Ciekawe jak to sprawdziłeś. Może słupek był wymieniany w stodole.

27 minut temu, elf napisał:

Jak do tej pory swoje osądy są oparte na patrzeniu albo na tym co kiedyś tam opisał @Sarna1

Nie tylko, @Sarna1nie napisał 44 strony tego tematu  :) 

 

27 minut temu, elf napisał:

nie wierzę, że psychika nie siadła.

Siadła. Piszę z Tworek, pielęgniarz pozwolił :) 

27 minut temu, elf napisał:

nawidzony od raz się odezwał

Twój ojciec wreszcie się do Ciebie odezwał ? :) Miło, że wspomniałeś o tym na forum. 

 

27 minut temu, elf napisał:

że nikt nie zaprzecza,

Właśnie - przechodzimy do meritum, jest taki jeden który, dalej uważa to za teorię spiskową:

3 godziny temu, witman napisał:

wypuściło z tym silnikiem, więc gdzie są felerne silniki ?  

I dalej: https://megane.com.pl/topic/64409-nadmierne-zużycie-oleju/?do=findComment&comment=604095

I niby mnie dodal do ignorowanych, a notorycznie zagląda na mój profil. Czuję się molestowany :) 

 

27 minut temu, elf napisał:

poza tym, że wkurzasz ludzi ?

Ty tak uważasz. Podobno wkurzasz swoją żonę przed wyjazdem nad morze: Halyna, poczekaj z pakowaniem, bo muszę ceramizer na trasę zarzucić :).

@elf więcej luzu. Dajesz się podpuszczać jak małolacik :) 

Pozdrawiam i miłego życzę.

Edytowane przez sylwekdm
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pepone napisał:

Ojeju ojeju, miało być o zużyciu oleju. 

Pełna zgoda. Zaczynają męczyć te spory personalne oraz docinki i od teraz posty nie dotyczące tematu będą usuwane lub modyfikowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak o tym pisałem to komentarze były mocno odmienne co poniektórych lepiej wiedzących. 

A co powiesz o LSPI ? bo to jest największy kiler

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że zwłaszcza we współczesnych jednostkach jest konieczność stosowania procedury płukanka silnika i to przy każdej wymianie oleju. Będzie miało to wpływ na: pracę hydraulicznego napinacza łańcucha,  hydraulicznych popychaczy zaworów,  pompy wysokiego ciśnienia paliwa, układu smarowania turbosprężarki, układu zmiennych faz oraz prawidłowej pracy pompy oleju o zmiennym wydatku. To pozwoli na utrzymaniu w czystości układu smarowania i pośrednio zapobiegnie LSPI.

Generalnie o LSPI zadbali producenci olejów stosując odpowiedni bukiet dodatków do oleju bazowego i jeżeli użytkownik tylko będzie stosował się do powyższych to nie powinien mieć z tym problemów co potwierdzają silniki o znacznym przebiegu.

Być może opisywany przypadek 1.2 z dużym nalotem był właśnie w ten sposób użytkowany a może i stosowane były dodatki chroniące silnik typu molibden czy ceramika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, witman napisał:

Jak o tym pisałem to komentarze były mocno odmienne co poniektórych lepiej wiedzących. 

A co powiesz o LSPI ? bo to jest największy kiler

 

Ale tak naprawdę jakie jest pytanie? Bo to że takie zjawisko jest znane to wiadomo od bardzo dawna. Wiele lat temu na studiach czytałem taką pozycję bodajże "Teoria tworzenia mieszanki silnika spalinowego". Już nie pamiętam ale to książka z zamierzchłych dziejów, chyba lata siedemdziesiąte, gdzie takie zjawiska były opisywane co prawda bez kaich ładnych angielskich nazw i skrótów.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

od momentu posta wyżej czyli stycznia 2022 zrobiłem 12tysięcy. branie oleju: aktualnie na tą ilość km wlałem 2 L oleju - czyli wynik jest dobry jak na to jakie Renault podało ilości akceptowalne(0,7L na tysiąc). jeździ się Zastąp tekst [ciach], jedyne co mnie wkurza to czasem szarpniecia - często pokazuje się wtedy ikonka do zmiany biegu. niestety ale domyślam się że bolączką tego auta jest też elektronika, ostatnio miałem przypadek, że kolega jadący obok miał niewpięty pas, po przejściu na tryb szybszego pikania nagle po 5s sie resetowal i tak caly czas powtarzal sie cykl, problem znikl po ponownym odpaleniu auta. wycieraczki dzialajace w automacie to tragedia, ten czujnik ktory za to odpowiada - szkoda slow. mysle juz nad zmiana auta bo ostatnio sobie chwile pojezdzilem berlingo i dziwilem sie ze tak fajnie sie jezdzi a po prostu pozniej ogarnalem, ze nie szarpalo :D

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt , 5.6 :!: - Prezes
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, joks napisał:

od momentu posta wyżej czyli stycznia 2022 zrobiłem 12tysięcy. branie oleju: aktualnie na tą ilość km wlałem 2 L oleju - czyli wynik jest dobry jak na to jakie Renault podało ilości akceptowalne(0,7L na tysiąc). 

Miałem podobną historie jak kolega. Również samochód kupiony w komisie nadawał się jedynie do remontu silnika.... U mnie po kapitalnym remoncie silnika w tym roku na razie nie dolewałem oleju, a przejechane mam już ponad 9 tys kilometrów ( w tym 1 trasa 2800 km do Włoch i Chorwacji +  1 trasa do Budapesztu 900km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!