Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Tomek_206

Megane III phI Wypadanie zapłonu 4 cylinder

Recommended Posts

Witam, założyłem do swojej meganki III 1.6 16V 110KM instalacje gazowa stag 4 i od samego początku mam problem. Otóż wyskakuje mi błąd P0304 -wypadanie zapłonu. Nie zawsze tak się dzieje, przeważnie jak jadę w korku, na trasie z prędkościami ok 100 km/h błąd nawet przez chwilę się nie pojawia. Byłem już u dwóch gazowników, niby wszystko sprawdzili i jest dobrze (chociaż nie jest bo błąd nadal wyskakuje) wymieniłem świece na nowe, nie wymieniłem tylko cewek. Nie chce kupować w ciemno i płacić za nie 400 zł a potem okaże się, że to nie to. Jak wygląda kolejność cewek patrząc stojąc przed samochodem. Zauważyłem też że mój pożal się Boże gazownik zasilanie podpiął właśnie pod jedną z cewek, przylutował się do przewodu. Zastanawiam się czy to może mieć jakiś wpływ na wypadanie? I co może się stać jeśli po zamieniam cewki miejscami? Jeden z gazowników powiedział mi że można zamienić 1z4 i 2z3 . Mam nadzieje że ktoś pomoże mi z problemem...

Edytowano przez aston76

podjedź do Klinika lpg

lub

auto-wojownicy.pl

zajmują się lpg bo lubią i się na tym znają, a nie z musu, żeby okradać klientów

Na benzynie też wypadają zapłony?

Kolejność cylindrów liczy się od strony skrzyni biegów.

Zamień cewki, które są obok siebie, jak wyskoczy błąd, to sprawdź, czy będzie na innym cylindrze.

Jeżeli pomimo zamiany cewek błąd będzie na tym samym cylindrze, to zamień ze sobą wtryskiwacze gazowe (wystarczy przepiąć wężyki i wtyczki).

Wtryskiwacze gazowe zmienione, problem pozostawał. Cewki też podmienione i błąd cały czas na tym samym cylindrze :/

Edytowano przez aston76

Pozostała jeszcze zamiana wtryskiwaczy benzynowych, ale to już bardziej skomplikowana opcja.

Sprawdź, czy wkrętka gazowa przy cylindrze wypluwającym błąd siedzi stabilnie i wszystko jest szczelne.

Jak wymieniałeś świece, to któraś różniła się kolorem od pozostałych?

kiedyś miałem tak samo, na Pb było ok a na LPG było wypadanie zapłonu. Efekt taki mogłem uzyskać gdy gwałtownie zwiększałem obroty robiąc efekt doła na obrotomierzu i tak kilku krotnie na ułamek sekundy. Szukałem problemu w instalacji LPG, cewkach, jednak jedna ze świec była w czarnej sadzy wtedy zmierzyłem kompresję było 16,12,16,16 jakoś tak. Różnica w kompresji pomiędzy cylindrami, wymieniłem silnik. Sprawdź czy nalot na wszystkich świecach wygląda identycznie. LPG z racji tego, że ma mniejszą wartość energetyczną może tu obnażyć nie domagania silnika. Powodzenia

Edytowano przez aston76

Silnik ma przejechane 130 k km . Wszystkie świece wyglądały ok

Ani cewki ani świece wina ustawień LPG. Byłeś w miejscu wskazanym przez Pawła? Nie napisałeś co masz założone jak masz założone. Jakiś wgląd ustawienia mógłby pomóc.

Zostaje mi zadzwonić do kliniki lpg. Był wgląd w ustawienia, ponowne nawiercanie i nic nie pomogło...

Edytowano przez aston76

Chodzi o to abyś był zadowolony bo w przeciwnym razie stracisz czas, nerwy a na koniec i tak zaprowadzisz auto do normalnego człowieka który ogarnie temat, masz dwie opcje do wyboru.

Jeśli zamiana wtrysków, cewek i świec nie przeniosła na inny cylinder wypadania zapłonu to może być spowodowane niechlujnym montażem wkrętki do której jest podłączony wężyk od wtryskiwacza, monter mógł nałożyć zbyt dużą ilość kleju na wkrętkę, który teraz przytyka otwór wlotowy do kolektora przez co przepływa mniejsza ilość gazu.

Sprawdź drożność wężyka i wkrętki.

Zmniejszona ilość przepływającego gazu będzie powodować pracę jednego cylindra na ubogiej mieszance, co efekcie może powodować wypalenie gniazd zaworowych, a nawet dziurę w tłoku !

Szukałem problemu w instalacji LPG, cewkach, jednak jedna ze świec była w czarnej sadzy wtedy zmierzyłem kompresję było 16,12,16,16 jakoś tak. Różnica w kompresji pomiędzy cylindrami, wymieniłem silnik. Sprawdź czy nalot na wszystkich świecach wygląda identycznie. LPG z racji tego, że ma mniejszą wartość energetyczną może tu obnażyć nie domagania silnika.

To też miałbym na uwadze co pisze Astro7

Edytowano przez witman

Jestem juz umówiony do kliniki lpg , zobaczymy co powiedzą . Problem jest taki ze wypadanie zapłonu jest raz na jakiś czas . Czasami też zaświeci mi się kontrolka silnika i gaśnie

Daj znać co było przyczyną wypadania zapłonu.

Powodzenia.

Niestety jeszcze nie uporałem się z moim problemem, ale obawiam się że nie jest to instalacja lpg :( . Nie wiem czy może to mieć jakiś wpływ ale kabel do cewki był przecięty i zalutowany, i to właśnie na tym cylindrze wypada mi zapłon.

Edytowano przez aston76

Czy masz jakiś własny sprzęt do diagnozowania błędów ? Zamień wtyczki zasilania cewek 1 z 4 i sprawdź czy błąd się przeniósł na 1 cylinder. Nie będzie to takie łatwe, bo trzeba przedłużyć kabelki zasilające lub mieć takie przedłużacze.

Czy sprawdziłeś wężyk doprowadzający gaz da 4-go cylindra , a konkretnie jego drożność, przy zakładaniu instalki monter mógł nałożyć zbyt dużą ilość kleju na wkrętce i blokuje przepływ gazu.

Edytowano przez witman

W sumie to wtyczek zasilania cewek nie przenosilem , tylko nie mam dostepu do komputera zeby sprawdzic czy blad sie nie prxmweniosl :/

Na jakie świece wymieniłeś i z jaką przerwą są obecnie włożone do auta? Jakie obecnie masz założone wtryskiwacze? Co w klinice powiedzieli na Twój problem?

W klinice nic mi konkretnego nie powiedzieli, powiedzieli że jak błąd się nie przeniesie to mam coś nie tak... Świece boscha a wtryskiwacze nie wiem jakie. Zauważyłem, że jadąc w trasie nie wywala mi zapłonu ale samochód bierze benzynę.

Edytowano przez aston76

A jaka przerwa jest na świecach obecnie? Możesz zweryfikować szczelinomierzem. Świece Bosha jakiś wynalazek czy zwykłe normalne takie jakie powinny być do tego auta? Zapłon wywala pewnie jak jeździsz/ pociskasz auto. Dlaczego twierdzisz, że jadąc po trasie auto pobiera PB? Słuchaj a robiłeś to co napisał WITMAN? To jest dość istotne aby dalej gryźć temat.

Nie robiłem jeszcze tego co napisał WITMAN ale myślę, że po nowym roku muszę z tym zadziałać. Zapłon wywala jak np stoję w korku i to też nie zawsze. Czasami mam dzień, że wszystko świetnie chodzi a czasami potrafi wyskoczyć 2-3 razy. Świece boscha polecone przez kolegę z lpg forum .

Edytowano przez aston76

A na benzynie problem również występuje?

Nie sprawdzałem , pilnik przy czasie montażu miał 120k km . Czy to może okazać się coś poważnego z silnikiem? Na benzynie chodzi jak złoto

Dodano: 30 gru 2015 - 15:41

Czy podłączenie pod komputer dało by jakąś odpowiedź co to może być? Jeden mechanik twierdził że da to odpowiedź , ale nie jestem co do tego przekonany?