Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Promocje - TOMTOM


Rekomendowane odpowiedzi

Promocja mnie powala.

Za 20€ ( niecałe 100 zł) , jak jest promocja , to mam DOŻYWOTNIĄ licencję na aktualizację map i nawigacji SYGIC ( i to na 3 urządzenia android) , która jest o niebo lepsza od TOM TOM, jak naprawdę mam problem z trasą z powodu wypadku itp. , to włączam SYGICa na telefonie i wszystko staje się jasne, wiem jak jechać aby ominąć problem na drodze.

 

I jeszcze przykład , jak TOM TOM planuje trasę, taki efekt ,jak na filmie czasami trwa kilka minut :(

 

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYGIC (i to na 3 urządzenia android), która jest o niebo lepsza od TOM TOM, jak naprawdę mam problem z trasą z powodu wypadku itp. , to włączam SYGICa na telefonie i wszystko staje się jasne, wiem jak jechać aby ominąć problem na drodze.

 

I jeszcze przykład , jak TOM TOM planuje trasę, taki efekt ,jak na filmie czasami trwa kilka minut :(

Nie ma sensu porównywać SYGICa do wbudowanej navi. Jak chcesz porównywać to do TT na Andka, albo jakiegoś w miarę porządnego urządzenia. Mam TomTom GO 5100 i stawiam go przeciwko każdej navi.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku topowych modeli to pewnie kwestia gustu i przyzwyczajeń, co komu bardziej pasuje. Ale poszperawszy trochę po necie powiem Ci, że mimo, że fajne urządzenie i na pewno przy wbudowanej navi wymiata, to osobiście bym się nie zamienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja mnie powala.

Za 20€ ( niecałe 100 zł) , jak jest promocja , to mam DOŻYWOTNIĄ licencję na aktualizację map i nawigacji SYGIC ( i to na 3 urządzenia android) , która jest o niebo lepsza od TOM TOM, jak naprawdę mam problem z trasą z powodu wypadku itp. , to włączam SYGICa na telefonie i wszystko staje się jasne, wiem jak jechać aby ominąć problem na drodze.

 

I jeszcze przykład , jak TOM TOM planuje trasę, taki efekt ,jak na filmie czasami trwa kilka minut :(

 

Tylko jest mały detal. Sygic korzysta z map od TomToma i to o generację starszych. Wyznaczanie trasy również jest ściśle związane z kategoryzacją dróg, która jest zaszyta właśnie w mapach, pochodzących od TomToma.

 

Za to nowsze urządzenia są nieporównanie szybsze od wbudowanej nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poszperawszy trochę po necie powiem Ci, że mimo, że fajne urządzenie i na pewno przy wbudowanej navi wymiata, to osobiście bym się nie zamienił.

 

ja też :), mam wbudowanego TT z live'em (wykupionym) a pomimo to używam garmina.

Edytowane przez deadbeef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygic ma faktycznie obecnie mapy z 2015.09, ale TOM TOM ma tylko 3 miesiące młodsze mapy, z grudnia 2015 roku.

A i tak są pewne ronda , które zostały oddane do użytku np. we wrześniu, a na mapach grudniowych ich nie ma.

Ale w tej nawigacji nie chodzi mi głównie o mapy, tylko o samo działanie nawigacji, "widoczność" dróg na mapach, parkingi itp.

Dziwne jest to , że Sygic korzystając z map TOM TOMa potrafi więcej z nich wyciągnąć, są na nich drogi lokalne, zaznaczone parkingi leśne itp.

I Sygic potrafi wyznaczyć jakiś objazd tymi drogami, a TOM TOM nie, bo ich "nie widzi".

do tego cena abonamentu TOM TOMa jest porażająca, płacić ~200 zł za jedynie 3-4 aktualizacje map, dla mnie to rozbój.

Za tą cenę można mieć "ręczniaka" GPSa też z licencją map na rok lub dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do 31.05.2016 promocja - 12 miesięcy + 6 miesięcy za darmo przy zakupie subskrybcji < link z info >

 

PS.

Właśnie udostępnili nowe mapy 9.70 :)

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe drgawki w tym TOM TOMie mają.

Takie promocje świadczą o tym , że sprzedaż u nich leci na łeb.

Bo ceny aktualizacji są zaporowe, mapy stare ( ostatnia aktualizacja 965 nie ma zmian na drogach z września 2015 roku) , do tego totalne błędy z limitami prędkości w terenach zabudowanych w Polsce ( 60 km/h) , brak numerów budynków na ulicach o długości nawet ponad 2 km, wyznaczanie objazdów na drodze gdzie jest wypadek rzędu 30 km (!!!), gdy Sygic proponuje objazd 2 km , itp - itd.

Poczekam, postoję.

Na razie pomimo wbudowanej w Megane nawigacji TOM, TOM jeżdżę na praktycznie darmowej i "wieczystej" nawigacji SYGIC na smartfonie, do której mam dużo większe zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są może kosmiczne, ale ... Tak samo jest w przypadku wszystkich nawigacji wbudowanych. Tutaj i tak jest szczęście możliwości kupowania poza Renault, bezpośrednio od TomToma.

Gorsi są jednak użytkownicy (użyszkodnicy) szukający tak jak jacek_25_25 jakichś pseudo-okazji. Po co kupować diabli wie gdzie, diabli wie jak i za prawie dwa razy więcej jeśli można kupić bezpośrednio w TomTom Home za ~274 PLN cała Europę na 1,5 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!