Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtrów i oleju, co polecacie


Gość gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się może orientuje/pamięta który przewód biały czy zielony jest IN/OUT. IN mam na myśli że paliwo wchodzi z baku do filtra, a OUT wychodzi z filtra

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ok, ale zwróć uwagę gdzie idą węże u mnie są skręcone i tak naprawdę patrząc od nadkola trzeba je podłączyć odwrotnie, zielony jest chyba od baku..

 

Niestety nie mogę w tym roku sam wymienić oleju i muszę gdzieś podjechac. Znalazłem w Krk firmę która spuszcza olej przez korek a resztę oleju usuwa kompresorem co o tym sądzicie. Bezpieczne to jest?

 

https://dobrymechanik.pl/mechanicy/krakow/fhu-z-gawlik-s-paczek.html

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli nie mam racji...

Każde auto posiada filtr paliwa....

 

Dodano: 19 kwi 2017 - 16:48

Niestety nie mogę w tym roku sam wymienić oleju i muszę gdzieś podjechac. Znalazłem w Krk firmę która spuszcza olej przez korek a resztę oleju usuwa kompresorem co o tym sądzicie. Bezpieczne to jest?

https://dobrymechanik.pl/mechanicy/krakow/fhu-z-gawlik-s-paczek.html

Ale jeśli jest to bezpieczne nie szkodliwe dla silnika może warto taka wymianę zrobić raz na kilka lat,żeby wyczyścić silnik ze starego zalegającego oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajcie się zwariować!

Jeśli spuścisz olej przez korek, poczekasz jeszcze 20 minut aż całkowicie ścieknie to co i ile oleju ma tam zostać? Zostaną może jakieś szlamy.

Ciekaw gdzie oni końcówkę z kompresora wkładają? Przez bagnet czy przez otwór spustowy, bo jak przez otwór to jak ta resztka ma wyciec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też moim zdaniem jest to przerost formy... i chyba lepszy efekt da zastosowanie płukanki ale niech każdy decyduje sam co chce robić ze swoim samochodem.

Jeśli cię to przekonuje to pojedź na takową wymianę i zdaj z niej relację w jaki sposób oni ją przeprowadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku filtr paliwa wymieniam na taki który ma strzałki a nie ma oznaczeń kolorami zielony/biały i chce się upewnić na 100%.

Filtr ma strzałki --> i <-- ja to rozumiem tak, jak oznaczyłem. IN-paliwo wpływa do filtra z baku, OUT-paliwo wypływa z filtra i idzie do pompy paliwa.

Na drugim zdjęciu oznaczyłem według mnie jako A-przewód od zbiornika paliwa wchodzące paliwo do filtra, przewód B-paliwo wychodzące z filtra i wpadające do pompy paliwa. W związku z czym powinienem podłączyć mój IN z filtra z przewodem A a OUT z filtra z przewodem B, zgadzacie się?

 

Wymieniłem tak jak opisałem auto pali i jeździ :D

post-78137-0-37066900-1492719011_thumb.jpg

post-78137-0-50405000-1492719360_thumb.jpg

Edytowane przez gophfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pisaliśmy kiedyś o tym filtrze antyalergicznym chyba w temacie o wymianie tego filtra. Wygląda to dobrze, jak ktoś ma problemy warto spróbować. Mi wystarcza z węglem ale i tak niestety nie blokuje wszystkich zapachów z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość gophfer
Dnia 29.04.2016 o 08:32, gophfer napisał:

Czy poniższa kolejność będzie prawidłowa:


1. Wyjmuje filtr kabinowy

2. Odgrzybiam środkiem jak z filmiku (pianka K2 klima doctor)

3. Zakładam nowy filtr

4. Jadę do serwisu uzupełniam czynnik chłodzący

5. Ozonuje (czy to jest już może zbyteczne skoro odgrzybiłem pianką K2 klima doctor ? )


Czy może w tej kolejności:


1. Jadę do serwisu uzupełniam czynnik chłodzący

2. Ozonuje (czy to jest już może zbyteczne skoro będę odgrzybiał pianką K2 klima doctor)

3. Wyjmuje filtr kabinowy

4. Odgrzybiam środkiem jak z filmiku (pianka K2 klima doctor )

5. Zakładam nowy filtr

 

wracam jeszcze raz do mojego pytanie sprzed lat tuż przed serwisem klimy, która kolejność będzie poprawna, czy może nie ma to żadnego znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Zakupiłem niedawno Megane III 1.4 TCe i zamierzam wymienić olej. W tej chwili z karteczki wynika że zalany jest Shell Helix ECT HX8 5W30. Pytanie brzmi czy zalać taki sam czy zmienić na 5W40 jak zaleca producent ? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!