Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujniki TPMS w Megane IV


byq84

Rekomendowane odpowiedzi

Od sierpnia mam Micheliny Crossclimate +,  205/50/17, nie mogłem się doczytać na forum czy jak zamienie koła (przód z tyłem) to muszę przekładać czujniki. Pojechałem do wulkanizatora, zrobiliśmy test no i dla potomnych: można zamieniać całe koło stronami (bez przekładania czujników) wskazanie w komputerze pokładowym aktualizują się poprawnie;)

Druga informacja dla potomnych: po 20 000km ww. opony na tylnej osi zużyły się 1mm a na przedniej o 2mm ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam

U mnie niestety po założeniu drugiego kompletu kół z oryginalnymi czujnikami przejechaniu kilku km  komputer ich nie wykrył i pokazuje błąd  i teraz czy tylko ASO czy do zakładu wulkanizacyjnego , czy ASO nie będzie sie czepiac ze nie u nich było programowanie czujników.

Jednak czujniki załapały pomógł reset komputera

Edytowane przez mario111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Odnośnie czujników ciśnienia.Ostatnio mnie kumpel oświecił,że nie ma potrzeby żadnego programowania czujników i przypisywania ich do danego koła jeśli są oryginalne.Serwis kasuje za taką usługę jeśli ktoś o tym nie wie-niestety.

Tak jak napisał kolega dragoniak-wszystko samo się rozpozna.

Dla tych co szukają czujników do Megane 205 GT-są inne-ale koszt ten sam.

Czyli za czujnik 90 zł-podaję numer jakby ktoś z Was potrzebował i był zainteresowany:

407005663R

Pozdrawiam :mrgreen:

Edytowane przez lubowitz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

dolaczam sie do tematu ale moje pytanie jest nastepujace. Czy moge zalożyć do mojej Megane z czujnikami cisnienia zwykłe felg stalowe bez czujników i czy bedzie to miało jakiś wypływ na błędy ? Czy poprostu nie bedzie wkrywane ciesnieni i nie bedzie z tego powofu zadnych konsekwecji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hary_milloki napisał:

Czy moge zalożyć do mojej Megane z czujnikami cisnienia zwykłe felg stalowe bez czujników

Możesz.

5 minut temu, hary_milloki napisał:

Czy poprostu nie bedzie wkrywane ciesnieni i nie bedzie z tego powofu zadnych konsekwecji ?

Na 100% będzie błąd na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam w stalowych felgach na zimę czujników ciśnienia i nie jest to bardzo upierdliwe ,po prostu co jakieś 20km zapala mi się komunikat o błędzie ciśnienia ,który wyłączam  przyciskiem na manetce i następne 20km jest spokój .Przy jeździe w mieście (krótkie odcinki max 15km )nie jest to upierdliwe no ale na trasie może wkurzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hary_milloki co by nie miał to błąd i tak będzie :) w każdej marce jeśli mają być czujniki, a ich braknie, komp wywali komunikat / kontrolkę / może dźwięk ale auto będzie normalnie jeździło poza różnymi wizualno/dźwiękowymi doznaniami w gratisie :)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W capturze nie ma w ogóle czujników. Przynajmniej poliftowym. Jest system zczytwywania średnicy  koła. Za pomocą bieżni ABS. Także nie musisz co chwile kasować komunikatu, wystarczy ze zresetujesz system na zimowych kołach. 

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system "z ABS-u" to jest i w KIA, kolega ma w Rio. On jest zachwycony, gdyż twierdzi że te tradycyjne, na baterie, szybką tracą swoją żywotność. Podał przykład: ów kolega był przez rok w Grecji, tam - jak wiadomo - jest cieplej i w nowym służbowym Aurisie po pół roku, podczas "zimnych" poranków baterie zaczęły nie domagać i wyskakiwał błąd, ale nie czujnika - tylko ogólny, z ciśnieniem. No cóż, u mnie póki co, auto ma 2,5 roku, i spędza czas nocami w garażu, gdzie zimą jest pewnie tak jak w Grecji na zewnątrz i na razie problemu nie ma. Ponoć, że w tej Toyocie on nie miał też wartości ciśnienia pokazywanej w kokpicie. Natomiast system w KIA faktycznie się resetuje osobnym przyciskiem przy kierownicy, po każdej zmianie kół/dopompowaniu/spuszczeniu. Nie wiem jak z jego precyzją, jak interpretuje poszczególne koła, z jaką szybkością zadziała w razie ubytku, ale na pewno jest mniej problemowy dla użytkownika. Ja byłem przeciwnikiem tego co mam w MIII, ale zmieniłem zdanie i cenię sobie wiedzę o tym ile mam w kołach z możliwością podglądu na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się zdarzyć wyświetlenie awarii na mrozie. Miałem tak. Robisz kalibracje i spokój. 

Co do systemu dzialajacego na bazie abs - miałem okazję poznać w C4 . Dlaczego lipa ? Nie mówi ile mam powietrza w kole. Nie wiem czy dojadę do stacji czy mam zmieniać koło. Jest bo musi być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!