Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

byq84

Megane IV phI czujniki TPMS w Megane IV

Recommended Posts

1 godzinę temu, konwil napisał:

Ponoć, że w tej Toyocie on nie miał też wartości ciśnienia pokazywanej w kokpicie.

Potwierdzam.

1 godzinę temu, konwil napisał:

w nowym służbowym Aurisie po pół roku, podczas "zimnych" poranków baterie zaczęły nie domagać i wyskakiwał błąd, ale nie czujnika - tylko ogólny, z ciśnieniem

Nie potwierdzam. Chyba, że chodzi o to, że mu ciśnienie spadło. To potwierdzam, ustawia się wartości graniczne poniżej których ma się włączyć i zapala się kontrolka.

Nie, nie - chodziło o to - jak widać niejasno napisałem, albo nie czytacie m/wierszami :D - że po 6 m-cach bateria mu zdechła i świecił się alarm na desce, ale nie że błąd czujnika, ale że właśnie gdzieś być może nie ma powietrza. O ile dobrze to zinterpretowałem, to wolę system Renault :)

Edytowano przez konwil

Dnia 20.11.2018 o 04:45, Rav84 napisał:

Jaki jest nr katalogowy czujników do M IV? I czy są zamienniki? 

Nr fabryczny: 40 70 04C B0B, kupowałem w zeszłym roku na alledrogo.

Kupiłem w kwietniu na all...o za 400 zł nowe oryginalne 407004CB0B. Nick sprzedawcy: opony-felgi1985.

No dobra Panowie,

I ja mam teraz pytanie może trywialne,  ale jeżeli zrobię tylko przekładkę opon z letnich na zimowe ale na fabrycznych alusach to rozumiem, że wtedy błąd się nie zaświeci i również będzie pokazywał mi komputer ciśnienie na każdym kole ?

Teoretycznie powinno być ok a jak nie to reset komputera

29 minut temu, Azol napisał:

No dobra Panowie,

I ja mam teraz pytanie może trywialne,  ale jeżeli zrobię tylko przekładkę opon z letnich na zimowe ale na fabrycznych alusach to rozumiem, że wtedy błąd się nie zaświeci i również będzie pokazywał mi komputer ciśnienie na każdym kole ?

Nie nie będzie żadnego błędu.Czujniki pokazują wtedy tak jak powinny.Sama zmiana opon niczego nie zmienia i wszystko działa :-D

U mnie raz po wymianie wyskoczyło "przebita opona", pomógł reset czujników.

Dnia 19.11.2018 o 19:40, pit-men napisał:

Tak jak jest napisane w stopce Captur 1,5.

Przecież w zapasie nie ma czujników i da się jeździć ,więc podejrzewam ,że błędu na stałe nie zapisze .

Jeździłem przez dwa tygodnie na zapasie i oczywiście błąd na desce był. Po wymianie na koło z czujnikiem serwis trochę się namęczył żeby czujnik "zaskoczył". Mówili, że czasem tak się dzieje. Nie wiem dlaczego tak się stało, felga była malowana i zawór z czujnikiem na te dwa tygodnie był wykręcony.

Panowie po założeniu kół bez czujników jest taki oto efekt na desce rozdzielczej

(nic nie pipczy).

Czekam na czujniki do drugich felg i na razie są koła zimowe bez czujników.

20181122_104056.jpg

Dobra to teraz pytanie - czy takie czujniki będą współpracowały z Meganką

czujniki

Edytowano przez MarcinDe

Wątpię, że będą działały. Raz że to chińszczyzna, a po drugie, czujniki z Meg III nie działają w IV. Muszą byc konkretnie czujniki dedykowane do auta

No właśnie ja mam takie same obawy  - co do dopasowania modelowego.

Bo to że to chińczyki to nie robi dla mnie żadnej różnicy - oryginały z salonu też są w Chinach produkowane.

Niby produkowane w Chinach, ale połowa części z aliexpress potem nie działa, komp ich nie wykrywa. Te z linku wg mnie nie zadziałają

Z allieexpres z opisu nie ma na liście Megane i Talisman. więć nie zadziała pewnie. a koszt 180 zł w przeliczeniu plus wysyłka plus cło i vat ci naliczą i wyjdzie nieopłacalnie.