Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujniki TPMS w Megane IV


byq84

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, pbet napisał:

Jesteś pewien, że robi to specjalnie i z premedytacją mając przy tym niezły ubaw lub satysfakcję? Może po prostu nie ma odpowiedniej wiedzy i nawet nie wie, że głosi błędne teorie?

Gdybym ja nie miał odpowiedniej wiedzy to nie pracował bym tam gdzie pracuje i zwolnili by mnie szybciej niż bym myślał.

A jakikolwiek błąd z mojej strony ,to straty rzędu kilkuset tysięcy zł.

Także jak dla mnie żaden argument.Mówią,że myślenie nie boli-jednak nie wszystkich.Pozdrawiam :-D

Edytowane przez lubowitz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nakręcajcie się tak szybko. Spokojnie.

Są czujniki co wymagają programowania, są też takie których nie trzeba aktywować.

Nie każdy pracownik jest zamiłowanym posiadaczem Megane 4, a ASO nie obsługują tylko tego modelu. 

Jeżeli w instrukcjach serwisowych, są wytyczne odnośnie potrzeby aktywacji czujników to serwisy zgodnie z procedurą będą to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też każde Aso to nie są "naprawiacze" tylko "wymieniacze".Robią wszystko ,co mają napisane.Małpę by postawił ,pokazał parę razy jak coś się robi,dał  banana i też by zrobiła.

Koniec gwarancji-koniec jeżdżenia do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lubowitz78 napisał:

Dlatego też każde Aso to nie są "naprawiacze" tylko "wymieniacze".Robią wszystko ,co mają napisane

Podobnie jak w McDonalds nie znajdziesz kucharzy tylko realizatorów określonych procedur, których celem jest osiągnięcie powtarzalnego efektu. Tam nie ma inwencji i indywidualnego podejścia. Są procedury. To żadna nowość. Taki system nie jest zły ale też nie idealny. Nie od dziś wiadomo, że w ASO żadnej marki "magika" nie znajdziemy. "Magicy" robią sami na siebie.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potwierdzam, że kupione w ASO czujniki (90 zł/szt.) zamontowane w felgach aluminiowych zostały rozpoznane po kilku kilometrach jazdy. Po drodze był jeden postój. Wcześniej włączyłem rozpoznawanie. Megane 1.2 Tce 100 KM z 2016 roku. Oczywiście w ASO w Szczecinie stanowczo twierdzili, że muszę przyjechać na aktywowanie. Za jakiś czas przetestuję, czy sprawnie rozpoznane zostaną felgi stalowe z oryginalnymi czujnikami, na których mam założone zimówki. Były założone i działały gdy kupowałem niedawno to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 komplety kół - zima, lato - na aluminium.

Oba mają czujniki Renault i z żadnym nie ma najmniejszego problemu - po zmianie kół zima/lato po kilki kilometrach koła są rozpoznawane.

 

Muszę do nas do ASO zadzwonić i się spytać ile kosztują czujniki - jak swoje kupowałem to mówili coś koło 250pln/szt, a ludzie na forum już wtedy pisali że u nich są po 90pln/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, samochód kupiony został z tymi czujnikami,

 

20190613_170625.jpg.2475a3384477d9275a16a53f3db3be6d.thumb.jpg.7d2cdfb1df3ce3381b04d74babf51105.jpg

 

a dziś  drugi komplet felg założony został z tymi czujnikami

 

979820424_s-l1600(1).jpg.d791fe02b21fd868f50b00f6099590b1.thumb.jpg.c8f1c4394746e1abcccc7f01a49c821e.jpg

 

obydwa komplety samochód wykrawa bez problemy wystarczy reset w rlinku i kilka km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzeje trochę kotleta, ja dzisiaj zamawiam te i podejrzewam, że na 99% zagadają, tylko test będzie dopiero na wiosnę, bo teraz przekładka zimówek na oryginalne felgi, a później fabryczne oponki na nowe aluski. Czujniki wyglądają identycznie i nawet większość oznaczeń się pokrywa. Tak jak ktoś tutaj już wspomniał, że przecież te czujniki zapewne są produkowane w Chinach https://pl.aliexpress.com/item/4000201528230.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&aff_platform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&albcp=6459787116&albag=77066918093&trgt=743612850714&crea=pl4000201528230&netw=u&device=c&gclid=Cj0KCQiA2vjuBRCqARIsAJL5a-K8-Up-V6n1tDNKac3IlwBB80Wq_4nNnAf4wG7hAW5xdkGHcnHgWhAaAp7VEALw_wcB&gclsrc=aw.ds 

Co do wcześniejszych utarczek słownych odnośnie mecha z ASO wciskającego kit z programowaniem czujników, moim zdaniem po takiej skardze, to jeszcze pochwałę dostanie, że w trosce o dobro dealera chciał sprzedać niepotrzebna usługę, albo ewentualnie opieprz, że był zbyt mało przekonywujący i nie namówił klienta. Gdyby go ktoś podpierdzielił, że klient chciał zaprogramować, a dobry człowiek, mechanik z aso powiedział klientowi, żeby nie tracił kasy, bo samo się zaprogramuje, to wtedy by miał przechlapane :) :) :) Dzisiaj przy nowych autach, sprzedaż to jedno, a zarabianie na serwisie to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak dojdą i czy 'zagadają'. Na Ali mozesz kupić prawie wszystko, ale z działaniem to już nie do końca będzie jak oryginał. Swego czasu z ali dostałem czujniki PDC z napisami, nr jak oryginał i niestety komputer ich nie wykrywał. Były do wyrzucenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bzyk91 napisał:

Trzeba je aktywować poprzez wciśnięcie guzika /blaszki

Chodzi o tę blaszkę z napisem PRESS? Myślałem że to do rozpinanania czujnika z wentylem.
c7f8b8f144cc891d4ecf86a32fd4.jfif


Edit:
Odpowiedz na moje pytanie: Nic nie trzeba było naciskać. Złożone czujniki wystarczyło włożyć w felgi, system wykrył mi wskazania czujników po jakimś kilometrze od wyjazdu z wulkanizacji (zresetowałem przed wyjazdem) :D

Edytowane przez collel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!