Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujniki TPMS w Megane IV


byq84

Rekomendowane odpowiedzi

@seimi No i pięknie się prezentuje na tych 18-tkach. Mam nadzieję, że u mnie efekt będzie podobny. Mnie komplet czyli dokładnie te felgi + opony + czujniki wyszedł jakieś 3500 PLN. (oczywiście wszystko nóweczki) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie(Panie?) pytanie dot. wymiany kół. Mam komplet nowych opon, felg i czujników. Jechać z tym na wymianę do serwisu renault, czy do pierwszego z brzegu zakładu gdzie wymieniają opony. Pytam dla pewności, czy taki zakład ogarnie montaż czujników do felgi i całą resztę bez uszkodzenia czujników? Czy dla świętego spokoju jechać jednak na serwis renault?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2020 o 16:48, Zi3lu napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Menu Pojazd Ciśnienie opon, przyciskamy Reset i jedziemy. Po kilku kilometrach już mamy odczyt. Jeżeli zamontowane były poprawne czujniki, nie ma potrzeby innej ingerencji niż tą, którą opisałem.

:lapka:

REGULAMIN forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam do tego tematu jak pojawiają się nowe wpisy - bo pisałem w nim i mam wtedy przy nim "gwiazdkę" i mi wywala w nieprzeczytanych.

Ludzie czy nie można przeczytać tematu - tylko po raz setny zadawać to samo pytanie - przecież jest na 2 pierwszych stronach tematu wszystko wyjaśnione, a Wy dalej swoje.

"Czy się da założyć/zmienić koła poza ASO" - przecież to się śmieszne robi (wynika że na forum dołączają ludzie "normalni inaczej", albo totalne lenie)

Temat na 10 postów ma ich koło 150 (i 10 stron) - po kiego grzyba się pytam.

Może tak moderatorzy zrobili by z tym porządek (a może trzeba by po prostu zamknąć temat do edycji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Szukałem ale podobnego problemu i rozwiązania nie znalazłem. Mianowicie założyłem nowe oryginalne czujniki do letniego zestawu kół zakupione w renault warszawa. Pierwsza jazda wykonana, po jakimś czasie wartości się pojawiły i wszystko ok. Nagle podczas jazdy jeden czujnik przestał wskazywać wartość. Reset wszystko wróciło do normy. Po jakimś czasie inny czujnik albo dwa i tak w kółko. Czasami po uruchomieniu silnika żaden czujnik niczego nie pokaże niby szuka ale nie znajduje... Niektórzy piszą że sam się przyucza inni że nie. Jak to właściwie jest?
Ma ktoś może jakiś pomysł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowy zestaw pokazywał bezbłędnie. Sprzedawca twierdzi że trzeba dokonać przyuczenia czujników w ASO. Wtedy jak nie będzie działać to reklamować. Ale wiadomo koła założone a tu dodatkowe koszta z demontażem. Nie wiem co zrobić bo nie po to kupiłem oryginalne czujniki żeby mieć teraz problem... Cały czas jak jeżdżę co okolo 4 odpalenie pokazuje się rozpoznawanie kół w trakcie... 150zl chcą w ASO za niby przyuczenie. Ale co zmianę dokładać koszty nie po to mam całe koła żeby jeszcze dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przyuczenia nikt nie zdejmuje kół - taki komputerek się do koła przykłada i tyle.

To ciekawe jest gościa twierdzenie, że co roku będziesz musiał przyuczać - bo komputer w Megance pamięta 2 komplety bez problemu.

Ja miałem zakodowane i letnie i zimowe i po zmianie po paru kilometrach pokazywały wszystko jak należy.

Letnie były na fabrycznych felgach (prosto z salonu), a zimowe kupiłem felgi i czujniki na wolnym rynku i po przekładce w październiku same się zakodowały.

I do końca ich dni u mnie nie było problemu najmniejszego po przekładkach.

Chyba że wpadli na genialny pomysł w Renault i teraz musi być wkodowane w ASO - jakby nie patrzeć dodatkowa kasa jest (za 5 min pracy).

 

A gdzieś na necie czytałem, że komputery w nowych Renaultach mogą zapamiętać do 12 kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie i dlatego mnie zastanawia mój problem, ponieważ komputer pokazuje wartości czyli coś działa. Później natomiast po 3 odpaleniu znowu robi rozpoznanie kół w trakcie i tak raz pokazuje a raz nie... Rozumiem, że musiałbym coś kodować jeśli nic by się nie pokazało. A tak mam lekki problem ale mam nadzieję, że znajdę rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!