Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujniki TPMS w Megane IV


byq84

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, MarcinDe napisał:

 

Chyba że wpadli na genialny pomysł w Renault i teraz musi być wkodowane w ASO - jakby nie patrzeć dodatkowa kasa jest (za 5 min pracy).

 

 

Miesiąc temu kupiłem drugi komplet czujników w ASO 85pln za sztukę, po montażu na koła i przejechaniu około +/- 5km czujniki same się zakodowały. Do tej pory wszystko jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Dzień dobry, po wymianie opon komputer pokazywał ciśnienie tylko w 3 oponach w 4 był komunikat, że opona przebita, po zresetowaniu wyskoczył komunikat z kluczem skontroluj czujniki opon, wulkanizator sprawdza urządzeniem każdy z czujników i wszystkie pokazują wartość ciśnienia, ale system w aucie ich nie odczytuje wartości żadnej z nich jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Sam ostatnio miałem taki problem: złapałem kapcia z tyłu,  zamiast zapasu założyłem letnie koło z czujnikiem a kapeć zimowy poszedł do bagażnika. Zrobiłem reset ciśnienia i z koła po wymianie nie zczytalo mi ciśnienia,  ale też nie miałem błędu na liczniku. Po wyjęciu koła za bagażnika i przejechaniu kilkuset metrów wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, a czy ktoś z forumowiczów wymieniał już oryginalne czujniki ze względu na ich zużycie? Ile wytrzymały? Mam auto z początku 2017, czeka mnie wymiana opon i choć oryginalne czujniki (będą mieć na wiosnę 6 lat) działają prawidłowo to zastanawiam się czy profilaktycznie ich nie wymienić.

Czy ktoś z was testował zamianę kół przód <> tył i rzeczywiście po zmianie czujniki są prawidłowo rozpoznawane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Meganka po zrestartowaniu w r-linku nie rozpoznaje czujników. Jazda kilkanaście kilometrów, kilkanaście minut i ani jeden się nie zameldował. Auto (2018) teraz kupione, w wulkanizacji na wymianie opon okazało się że jest tylko 1 czujnik.  Dokupiłem 2 używane oryginalne ze świeżą datą i zostały zainstalowane.  Wcześniej przed odłączaniem akumulatora, zmianie opon, zamianie miejscami felg miałem wskaz z tego jednego czujnika na wyświetlaczu.  Pewnie nie ma znaczenia, że brakuje jednego czujnika ,i inne powinno wyszukać.  Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie pamiętam czy był błąd, ale czujnik wskazywał ciśnienie. Być może ten błąd kół pali dla tego że nie ma jednego czujnika. Ale nie mam wskazu z żadnego, i ich nie znajduje. A gdzie zobaczyć czy są włączone? Jaki moduł, ścieżka ? 

Jeśli wyświetla błędy to pewnie włączone.  Takie ustawienia mam.  Pokazuje jakieś numery 4 czujników a mam zamontowane 3.  

Nie mam pomysłu co tu nie gra.

 

 

Zrzut ekranu 2023-06-02 181109.png

Zrzut ekranu 2023-06-02 180320.png

Edytowane przez lufa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!