Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujniki TPMS w Megane IV


byq84

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem czujniki tydzień temu. Zamontowane na stalowe felgi. Czujniki z ASO 90zł szt. Po założeniu kół przejechałem jakieś 3 kilometry i auto wykryło czujniki.Wcześniej trzeba było na wyświetlaczu nacisnąć resetuj.Za adaptacje w wulkanizacji chcieli 60 zł. Przeczytałem tu na forum że nic takiego nie potrzeba i faktycznie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mam do Was pytanie. Obecnie posiadam dwa komplety kół aluminiowych - 16 (na zimę) i 17 (na lato). Czyli w systemie jest zaprogramowanych 8 czujników. 16 idą na sprzedaż bo kupiłem nowe oryginalne kompletne letnie koła 18 z czujnikami zdjęte z nowego auta. Czy system rozpozna nowe czujniki, mając już w pamięci 8 innych?

I drugie pytanie - czy ktoś się orientuje jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w kołach z oponami 225/40 R18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seimi napisał:

Czy system rozpozna nowe czujniki, mając już w pamięci 8 innych?

Musisz nowe zaprogramować w miejsce starych. W pamięci jest miejsce na 8 czujników. 4 na koła letnie i 4 na koła zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i dziś pojechałem założyć te koła do zakładu oponiarskiego. Zresetowałem czujniki w Rlinku i po 10-ciu minutach jazdy wskazania ciśnienia pojawiły się na ekranie :)

Czyli system zaakceptował kolejny komplet czujników (trzeci z rzędu) bez podłączania do kompa.

Powiem Wam, że spodziewałem się dużo gorszych odczuć z jazdy na 18". Wiadomo, że trzeba uważać bardziej na dziury, ale nierówności w jezdni są fajnie tłumione. Niestety hałas podczas jazdy jest większy (Continental SportContact 5).

Mam nadzieję, że zimy już nie będzie. W przeciwnym razie mam jeszcze rezerwowe auto ;)

IMG_20200224_153137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie wyglada. Koło w nowym aucie jest najważniejsze :)

Conti głośny ale zobaczysz latem co ta opona potrafi :). Przyczepność jest znakomita. Podobnie zachowanie na wodzie :) deszcz może lać się wiadrami z nieba a ty jedziesz jak po suchym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja za swoje felgi (nówki) zapłaciłem 2850 zl plus czujniki, kołpaczki i oczywiście opony. Uważam, że bylo warto. Już niedługo też będę zmieniał na letnie bo aktualnie jeżdżę na zimowych 16:)

20200224_173849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piknie Semi, świeci się jak psu jajca. Teraz tylko w nim spać i pilnować a już broń Boże do stolicy, bo kradną 200/mies. Ja tak na początku lat 90 miałem tak odstawionego Poloneza Caro. Założyłem na niego włoski oryginalny zestaw spojlerów, który dodatkowo polakierowałem (starsi użytkownicy pewnie takowe widywali) Cały samochód pokryłem lakierem bezbarwnym. Trzy razy próbowali go ukraść i się złodziejom nie udało. Najwięcej pomogła blokada założona na skrzynie biegów, chociaż prawie ją sforsowali. Później sprzedałem koledze a że miałem też piękne felgi, to zaraz zostawili mu go na cegłach a w jakiś czas później zginął już na dobre.

Edytowane przez omega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, omega napisał:

Teraz tylko w nim spać i pilnować a już broń Boże do stolicy, bo kradną 200/mies


 

;) autocasco lepsze, płacisz i masz wszystko w poważaniu, pamiętać trzeba tylko o nie pozostawiania cennych, osobistych rzeczy. Bo jak złodziej weźmie to będzie żal. 
Mi od 14 lat w stolicy jeszcze nic nie ukradli o dziwo, za to na rodzinnym Pomorzu zdjęli oryginalny m-pakiet z beemki w nocy. Fachowcy. 
(PZU zapłaciło :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2020 o 21:53, seimi napisał:

Mam do Was pytanie. Obecnie posiadam dwa komplety kół aluminiowych - 16 (na zimę) i 17 (na lato). Czyli w systemie jest zaprogramowanych 8 czujników. 16 idą na sprzedaż bo kupiłem nowe oryginalne kompletne letnie koła 18 z czujnikami zdjęte z nowego auta. Czy system rozpozna nowe czujniki, mając już w pamięci 8 innych?

I drugie pytanie - czy ktoś się orientuje jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w kołach z oponami 225/40 R18?

<160 km/h 2.4 2.1

>160 km/h 2.6 2.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!