Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault oszczędza na drobiazgach


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, witman napisał:

(...) zauważyłem jeszcze, że w drzwiach kierowcy i pasażera jest brak poprzecznej rękojeści do zamykania !

@witman to akurat nie nowość, gdyż we wszystkich wersjach Megane III Limited (2014-16) również nie ma tej rączki; nie wiem jak inne. Temat był poruszany pewnie parę stron wcześniej. Z autopsji: rączkę mam w MII, nie mam w MIII - totalnie nieistotna rzecz. Chyba, że przy modelach 3-drzwiowych, gdzie drzwi są większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat niektóre elementy wyposażenia są bardzo pomocne i funkcjonalne tak jak regulowany nawiew w podłokietniku na tylną kanapę czy gniazdo 12V. Akurat drążę i porównuję różne drobiazgi wyposażenia, bo koleżanka szuka M3 Hatchback, 1,6 16V lub 1.4TCe obowiązkowo z ESP, ASR i z w miarę ciekawym wyposażeniem, a widzę, że niektórzy sprzedawcy chcą jakieś kosmiczne pieniądze za przysłowiowe golasy.      

nawiew tył.JPG

 

 

 

6 godzin temu, kataryniarz napisał:

Ostatnio kupiłem ojcu MIII ph1 2009 z Niemiec, mocno się zdziwiłem widząc z tyłu miękki materiał na drzwiach (element pod szybą).

 

O jakim materiale z tyłu w drzwiach piszesz, możesz dokładniej sprecyzować ?

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiew na tył fajna rzecz chociaż kieszeń w tym miejscu świetnie się sprawdza na 1,5 litrową butelkę z wodą. Ostatnio przy dłuższej podróży w 4 osoby okazało się, że pasażerom z tyłu było za gorąco, a nam z przodu idealnie. Przy próbie schłodzenia tyłu z przodu marzliśmy, a z tyłu byli zadowoleni. Taki nawiew pewnie rozwiązałby ten problem skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witman z przodu opiera się o niego czasem łokieć (pierwszy materiał pokrywający drzwi od góry) i zawsze jest z miękkiego materiału, a z tyłu twardy plastikowy o tej samej fakturze. Co do nawiewu z tyłu to bardziej atrapa, bardzo słabo wieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Z tyłu mam gołe ograniczniki. Mało tego, ostatnio przy minusowych temperaturach zaczął mi skrzypieć ogranicznik w lewych drzwiach z tyłu. Czym tam najlepiej psiknąć żeby nasmarować? Dziwne jest to o tyle, że tylnych drzwi praktycznie nie używamy.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2017 o 18:10, kataryniarz napisał:

@witman z przodu opiera się o niego czasem łokieć (pierwszy materiał pokrywający drzwi od góry) i zawsze jest z miękkiego materiału, a z tyłu twardy plastikowy o tej samej fakturze. Co do nawiewu z tyłu to bardziej atrapa, bardzo słabo wieje.

Ja też miałem miękkie tylne drzwi w Megane III phI z Francji, 2010r. W Gt220 z polskiego salonu, 2013r. drzwi tylne są plastikowe.

@deku u mnie nie ma takich osłonek.

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pbet napisał:

Mało tego, ostatnio przy minusowych temperaturach zaczął mi skrzypieć ogranicznik w lewych drzwiach z tyłu

No właśnie dlatego zwróciłem na to uwagę, przy czym u mnie chodzi o prawe drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deku masz pomysł co tam zaaplikować? Najlepsze w tym wszystkim jest to, że dziś np. gdy wyciągałem przy -9st.C skrobaczkę przez te drzwi to skrzypiały, a jak wkładałem ją 10 minut później z powrotem to już nie. Chyba dlatego, że wnętrze już się troszkę nagrzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem skrzypiący ogranicznik w Espace IV - konstrukcja taka sama jak w megane. Trzeba wyjąć ogranicznik, rozebrać na kawałki, wyczyścić (np. zmywaczem do hamulców), nasmarować poszczególne elementy i złożyć z powrotem. Psiukanie z zewnątrz nie pomagało. Po takim czyszczeniu i zamianie rolek miejscami pracuje cichutko, jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nawiązując do tematu oszczędności na drobiazgach.. W moim egzemplarzu z 2010 r Salon Polska nie było tak źle. Fabrycznie były osłonki na śruby wycieraczek, rynienka pod maską i obudowa komputera. Nie ma osłonek mocowań amortyzatora, ale już jestem na etapie poprawki tego niedociągnięcia.

Widać nie było reguły, czy salon polska czy zagranica. Pewnie chodziło o to czy akurat mieli to na stanie przy montażu auta :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to też źle powiedziane `oszczędności na drobiazgach` bardziej jest to kwestia kwoty jaką zostawił pierwszy właściciel przy zakupie auta. Do tego dochodzi inny marketing sprzedażowy w EU zachodniej i wschodniej, wersja Privilege z Niemiec zawsze jest bogatsza od Privilege z salonu PL, widziałem i porównywałem to nie raz. Zapewne Niemiec zapłacił dużo więcej za te dodatkowe wyposażenie. Wersje Privilege z PL potrafią nie mieć czujników cofania, nawigacji, mają zwykłe fotele i wiele innych braków, powinny moim zdaniem być wersjami niższymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witman ja mam fakturę za swoje gt220 chyba ok 100tys zł. To nie jest mało jak na Megane, a opisywana bieda jest na wyposażeniu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!