Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault oszczędza na drobiazgach


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Ona jest jak wrota Rotterdamu - ma zatrzymać powódź, a nie mały przeciek. U mnie wygląda to podobnie, choć na czarnym kolorze aż tak się w oczy nie rzuca jej spasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany. Jedna rzecz uzupełniona.:-)

Jeszcze osłona śrub od ramion wycieraczek dostępna w ASO i osłona śrub amortyzatora. Tych drugich nie ma nawet na magazynie Renault we Francji także jakby ktoś miał to chętnie odkupię.

Zastanawiam się jeszcze nad uszczelkami miedzy drzwiami, ale ktoś tu pisał, że zamiennik nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Pod maską też mam.

Przy okazji przeglądu uzupełnię te zaślepki.

Uszczelki pomiędzy drzwiami masz?

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bokach drzwi brak. A gdzie miała by się znajdować? Jedynie pod drzwiami jest taka cieńsza. By szersza część progu była czystsza. Różnica niby jest ale np w astrze H to tam jest wielka gruba uszczelka i jest czysto.

U mnie nie ma rynienek plastikowych ale metal na krawędzi jest wygięty trochę do góry.

 

A te kapsle na wycieraczki to zwykłe nakładki na śruby. Tylko do tych śrub ciężko znaleźć takie kapselki (to chyba 15 czy 16 śruba).

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta uszczelka od czoła maski, na jej spodniej stronie chyba wiele nie daje - silnik mam brudny jak chlew po roku jazdy (kupiłem z względnie czystym). To chyba bardziej od tego, żeby się ciszej zamykała. A propos tych uszczelek w drzwiach tylnych, od strony przednich: byłem w ASO w sobotę, oglądałem nowe MIV GT Line -> drzwi się zamykają elegancko, cicho, z fajnym dźwiękiem, zupełnie inaczej niż w MIII. Byłem z córką, więc nie zwróciłem uwagi aż tak na uszczelkę, ale na pewno jest i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dreq02 pewnie masz rację (w obu przypadkach), a ja pewnie spodziewałem się czegoś innego. W każdym razie drzwi w MIV GT Line zamykają się elegancko. Od MII, z którą mam wciąż do czynienia, przez MIII i aż do ww. GT Line - Francuzi usprawniają zamykanie drzwi :) Może to głupie, ale w MII muszę niejednokrotnie domykać, a ktoś nieprzyzwyczajony również i nie zamknie za pierwszym razem w MIII, za to w MIV - lekkie pchnięcie i jest. Na poziomie MII jest za to Dacia Sandero, która stała obok - tylko ten zapach: moja 6-letnia mówi, że w tym samochodzie śmierdzi. Potwierdzam. Śmierdzi dużo gorzej niż w nowym MIV :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oszczędzanie na drobiazgach to Renault praktykuje to już od MI phase I. Wystarczy porównać Megane z 1996 i 1998roku, w tej drugiej m.in brak osłonek na górne mocowania amortyzatorów, brak plastikowej pokrywy silnika, brak srebrnego emblematu na kierownicy itp.

To tak jakby na początku projektant uznał, że pewne 'drobiazgi' są potrzebne a po pewnym czasie zatrudniono kogoś od cięcia kosztów i ten się wykazał eliminując to i owo.

Jak wynika z postów, gość od cięcia kosztów pracuje w Renault nadal... : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!