Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kontrolka akumulatora i napis STOP


Rekomendowane odpowiedzi

wymienione części

Oczywiście, że poproś o części. Wtedy jak będziesz chciał oddasz do elektromechanika samochodowego alternator (albo firmy co regeneruje alternatory) i powiedzą Ci co tak naprawdę było z nim nie tak.

U mnie kiedyś zepsuł się regulator napięcia "bez powodu". Wymieniłem na inny i nic więcej nie naprawiałem i hula już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważacie że cena 360 zł za samą regenerację alternatora jest wygórowana ?

 

Dodano: 17 lis 2016 - 11:35

Więc tak te rzeczy zrobili:

- Naprawa uzwojenia,

- łożyska komutatora,

- Szczotki regulatora,

- Komutator.

Razem 360 zł brutto plus 120 zł robocizna całość 480 zł

 

Aha teraz jak odpalam i jeżdzę to coś gwiżdze jakby jakaś rolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem 360 zł brutto plus 120 zł robocizna całość 480 zł

Dla mnie dużo, ponieważ sam bym to zrobił. Ale rozumiem, że nie każdy ma gdzie lub potrafi (mechanicy też muszą z czegoś żyć). Ja bym kupił używany z gwarancją rozruchową za ok. 100zł i ewentualnie wymienił łożyska za ok. 50zł. Nie jest to element który się za bardzo psuje.

Aha teraz jak odpalam i jeżdzę to coś gwiżdze jakby jakaś rolka.

Może łożysko na nowym alternatorze, jeżeli wcześniej nie gwizdało? Brzmi źle, ale może podjedz do tych co wymieniali niech sprawdzą. Może zbieg okoliczności np. z łożyskiem na rolce paska osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim posprawdzaj pod kątem przetarcia izolacji grube przewody między akumulatorem a rozrusznikiem i alternatorem. Sprawdź mocowanie masy na karoserii i na silniku. Do dokładnego sprawdzenia dwa mniejsze bezpieczniki na klemie plusowej akumulatora oraz czarna wtyczka PPM1 w module UPC (ten z bezpiecznikami pod maską). Do sprawdzenia też zasilanie tego modułu - gruby przewód przykręcony śrubą M8 na klucz 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć, miałem podobny problem jak opisany w temacie. Opiszę jak go rozwiązałem, może komuś się przyda.
Za pierwszym razem Meganka II nie chciała odpalić, wyskoczył komunikat Immobiliser failure, za drugim razem auto odpaliło ale zaświeciła się kontrolka ładowania akumulatora i STOP.
Przejechałem parę kilometrów i auto zgasło, przy próbie odpalania silnik startował i po chwili gasł. 
Rozebrałem skrzynkę bezpieczników w której zauważyłem oznaki wilgoci. Pokrywa skrzynki była pęknięta i tam pewnie przedostawała się woda. 
Do rzeczy, po zdemontowaniu wszystkich wtyczek okazało się że w gnieździe z brązową wtyczką i dźwiginką jest korozja a jeden pin jest opalony. Zawiozłem tablicę do elektronika który wlutował nowe piny - okazało się że kilka jest też nadpalonych. Złożyłem wszystko i dziła! :) Kontorlka ładowania nie świeci się, nie wyskakuje Immobiliser Failure. 
Aha, po awarii słychać było jak alternator buczy, przy pomiarze okazało się że zabiera prąd z aku. Po naprawie jest już cichutko. 
Mam nadzieje że ta porada się komuś przyda, bo naprawa jest dość prosta i można zrobić ją samemu, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!