Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem


madzialena_85

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Piotr99 napisał:

Czy to nie dowod na to że to nie pływ lpg

Powinno wystarczyć żeby zaciągnął gaz z układu przez nieszczelności. Z drugiej strony nie wiemy ile km zrobiłeś, czy elektrozawory się nie otworzyły, czy w ogóle są szczelne. Jak widzisz reduktor pod maską to zdjęcie wężyka podciśnienia trwa mniej czasu niż otwarcie maski .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, CzechuXX napisał:

Jak widzisz reduktor pod maską to zdjęcie wężyka podciśnienia trwa mniej czasu niż otwarcie maski

Tyle, że jestem kompletnie zielony w tym temacie. Jak zakręcę dopływ gazu przy butli to też powinni być ok?(zrobiłem około 80km na pb) a instalacja lpg ma 10 miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr99 napisał:

Co masz na myśli? Bo w zbiorniczku wyrównawczym mam tak jakby pęcherzyki powietrza 

Jednoznacznie świadczy o nieszczelności lub zapowietrzeniu. Pytanie - skąd powietrze w płynie. Jedyna odpowiedź, to otwarcie termostatu następuje przy gotującym się płynie. Czujnik temperatury płynu tego nie widzi, bo jest wysoko w głowicy. Odpowietrznik masz przy termostacie. Jeśli nie musisz dolewać płynu to nieszczelności nie ma, ale odpowietrzenie jest konieczne. Do tej czynności musi być otwarty korek zbiorniczka.

Proponuję zimny samochód odpalić że zdjętą wtyczką czujnika płynu. Zrób to tylko na chwilę, żeby stwierdzić, czy to on nie robi przeszkody. Dotyczy to samego odpalenia. Oczywiście po wcześniejszym odpowietrzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że to wina 10 miesięcznej instalacji gazu. Tak jak poprzednik napisał do sprawdzenia jaką temperaturę pokazuje czujnik wody. To ma duży wpływ na pierwsze odpalanie.

Możesz kupić ELM 327 na chipie PIC18F25K80 i zainstalować darmowy Torque by te dane odczytać. Koszt około 40-50 zł i masz program diagnostyczny silnika na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jabrze napisał:

Jednoznacznie świadczy o nieszczelności lub zapowietrzeniu.

Jakiś czas temu, miałem taką sytuację, że musiałem dolewać plyn ale nie zauważyłem nigdzie wycieku- mechanik też nie. Z czasem plyn przestal znikać i już nie dolewałem od dobrych 6 mies. Pęcherzyki jednak są i jest ich mnóstwo. Spróbuję odpowietrzyć, mam nadzieję, że to coś da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, szwagier24a napisał:

Pompa paliwa do sprawdzenia.

Też o tym myślałem, bo w tych Turkach to loteria, ale nie sprawdzi korekt bez Elma. Wystarczy, że samodzielnie Wykona odpowietrzenie i na niego zaoszczędzi. Tu polecamy wskazówkę @aniewa. Wszyscy rozmawiamy tym samym językiem na podstawie pomiarów.

 

Wyciek płynu był na trójniku dołożonej instalacji LPG, bo tak jest zazwyczaj. Jeśli pęcherzyków nie uda się zlikwidować - na razie jesteśmy dobrej myśli.

To, że błędów nie było, to dobrze, ale wnikamy bardziej w pracę silnika, a nie tylko w stany awaryjne. Jeździłeś ostatnio na benzynie - jakie miałeś wolne obroty na postoju gorącego silnika?

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jabrze napisał:

Jeździłeś ostatnio na benzynie

Tak, jeżdżę od 7 dni tylko na benzynie, zrobiłem jakies 80 km. Obroty mam w okolicach 900-1000 z włączona klimą. Wcześniej obroty mi trochę falowaly ale po wgraniu nowego systemu jest już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wysłać zdjęcie zbiorniczka wyrównawczego ale wyskakuje blad i nie mogę dodać załącznika. Co to obrotów to zwrócę uwagę na to jeszcze dzisiaj i dam znac

 

 

 

 

A ten czujnik temperatury wody, który miałbym odłączyć to ten na filmie?

Edytowane przez Piotr99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 - Prezes 

Ten zbiornik wygląda identycznie od dobrych 6 mies. Ani nie ubywa ani nie przybywa tych pęcherzyków.

Sprawdze z tym czujnikiem.

 

21 godzin temu, jabrze napisał:

Tak, to ten czujnik

 Miałeś chyba rację bo odłączyłem go i odpalą na strzała. Tylko teraz mi pokazuje blad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd jest zrozumiały - po podpięciu zginie. Można przypuszczać, że ten czujnik jest przegrzany i zmienił swoją charakterystykę. Samodzielnie jesteś w stanie go wymienić bez spuszczania płynu - na zimnym, na czas zmiany zatkać palem, następnie odpowietrzyć aż do załączenia wentylatora i zakręcenia zbiorniczka. Przy samej wymianie zbiorniczek musi być zakręcony, żeby ograniczyć utratę płynu. Szybka zmiana to ubytek 50 ml. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Dzięki wielkie. Sprawdziłem jeszcze raz i po odłączeniu pali ja marenie. A jak jest podłączony czujnik to się dławi. Widać że masz duża wiedze. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!