Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem


madzialena_85

Rekomendowane odpowiedzi

Sam sobie bezpiecznie zdiagnozujesz pracę silnika. Ściągasz bezpieczny i  darmowy Torqe. Pomiary robisz tylko na benzynie. Rozgrzewasz do 80-90 stopni. Samochód stoi.

Robisz pomiar max kąta wyprzedzenia zapłonu przy chwilowo wciśniętym gazie - interesuje mnie odczyt tego kąta.

Dalej samochód pracuje bez klimy na wolnych obrotach. Na jednej karcie wstawiasz

- temp. silnika - odczt cyfrowy

- obroty - odczyt cyfrowy

- ustawienie przepustnicy - odczyt cyfrowy

- praca pierwszej sondy - wykres

- korekta krótkoterminowa - odczyt cyfrowy 

- kat wyprzedzenia zapłonu - wykres.               Z tych odczytów nagrywasz 15-20 sekundowy obraz dla najniższych obrotów i wstawiasz na forum. Zacytuj coś, żebym nie pominął tej wiadomości.

Najlepiej zrób to po normalnej jeździe, ale ważne, że na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 20:55, jabrze napisał:

Najlepiej zrób to po normalnej jeździe, ale ważne, że na benzynie.

Rozmawiałem z kolejnym mechanikiem, już 3cim. Zajmuje się francuzami i twierdzi że to wtryskiwacze. Poradził wlac środek do baku przeczyszczający wtryski i pojeździć na benzynie 700km. Mówi, że wtedy powinny się oczyścić  i będzie odpalał normalnie. Czy ta teoria może być trafna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2022 o 18:26, Piotr99 napisał:

Auto 1.6 benzyna 90k przejechane 2014r w gazie.

Jaka moc silnika ?

Czy ma elektrozawór kzfr ; obok korka wlewu oleju, obok świecy nr 4 ;

  - zrób zdjęcie,

W dniu 9.05.2022 o 18:26, Piotr99 napisał:

Ostatnio byla czyszona przepustnica, ma nowe świece, aku ma rok. Został wgrany nowy system.

Mechanik nie doszukał się żadnych błędów czy wad mechanicznych.

 Zmień świece na; beru lub denso

Ten silnik ma hydro-zawory, bo nie jest to SCe;

   -silniki SCe weszły od 11.2015 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie czyszczenie wtryskiwaczy robi się standardowo co 5 kkm leżdzac na benzynie. Czasami czuję delikatna różnice w pracy silnika na wysokich wysokich obrotach, ale to może być placebo. Zrób zdjęcie silnika po zdjęciu  pokrywy tak jak sugeruje Ąndrzej i czekam za tymi pomiarami, żeby trafnie określić przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 17:50, Andrzej-2010 napisał:

Zmień świece na; beru lub denso

Mam ngk, są zle? Czym się różnią od denso?

W dniu 3.06.2022 o 20:34, jabrze napisał:

czekam za tymi pomiarami, żeby trafnie określić przyczynę.

Postaram się to zrobić jak najszybciej.

 

Mam nagranie, nic nie rozumiem z tych odczytów, takze proszę Was o pomoc;)

W dniu 3.06.2022 o 20:34, jabrze napisał:

Zrób zdjęcie silnika po zdjęciu  pokrywy

Zdjęcia nie mogę dodać ale mam video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż brak mi słów co odp........ Twój mechanik od rozrządu. Zapłon następuje poniżej połowy górnego położenia tłoka przy rozprężaniu. Jest dzięki temu, że świece działają parami.

Doświadczenie z odpięciem czujnika płynu chłodzącego bardzo wzbogaciło mieszankę i ułatwiło rozruch. 

Prawidłowy kąt to -1 do + 3 stopnie. U Ciebie jest - 27 do -28 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się naprawić, ale pasek i zaślepki wałków trzeba wymienić. Jesteś z Wrocławia. Tu na forum polecany był starszy gość specjalizujący się w Renault. Może skontaktujesz się z @witman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!