Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawigacja w R-Link 2


Rekomendowane odpowiedzi

tak, częstotliwość aktualizacji map jest bardzo dobra. 2 razy w roku - SUPER. W oplu wyjechałem Mokką w 2014 z salonu z mapami z 2012 roku, a 1 aktualizacja pojawiła się w maju 2016, czyli mapy miały 4 lata, teraz pojawia się co 2 lata. A w  reno 2 razy w roku!

Wszystkie aktualizacje przeprowadziłem samodzielnie. Jedyne z czym miałem problem to brak aplikacji ceny paliw ale po interwencji się pojawiła. Teraz jest też bałagan z aktualizacją na serwerach, która pokazuje, że jest konieczność aktualizacji, która została już wykonana. 

Nie działa to rewelacyjnie ale moim zdaniem jest dobrze. Mazda wprowadzała AA ale konieczna była opłata 1000 zł. Tak, w swoim poście dodałem, że darmowo. Jak sami widzicie jedynie MAZDA (i tak za pieniądze), a marek jest sporo.

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to 2 razy w roku?...Ja miałem od zakupu w czasie 14 miesięcy (do 03.2018)  tylko 1 i to z data 12.2016 (już niestety nie mam subskrypcji). Proszę powiedzieć jak zaktualizować system, bo o tym pisałem np. 2.2.15.703....albo 3.3.15.41x. Nie odniosłeś się także do AA w Renault dla  Rlink1 - tylko zmiana softwarowa, czyli darmowa oczywiście jak wiesz jak to zrobić.

Edytowane przez janmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj głupoty piszesz, 

12.2016 - to nie jest data. To jest niefortunne oznaczenie aktualizacji.

Ja mam auto od początku roku: 1 aktualizacja map była w kwietniu druga aktualizacja była 2 tygodnie temu. 

Aktualizacja oprogramowania .966 była 2 tygodnie temu. I to jest już 3 aktualizacja opogramowania w tym roku, której celem są drobne poprawki błędów - nic nowego nie wnoszą bo już nic nowego się w tym pojezdzie nie pojawi. Niby Reno obiecuje MyRouts ale tego nie ma

R-Link 1 to zupełnie inna sprawa, tamtnn hardware może być dostosowany do AA - moze byc również wykupiona licencja na AA. 
Przypomnę tylko, że oficjalnie AA w Polsce nie działa. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pomyliło...numer aktualizacji MM2014 - 12.2016 pasuje z datą rzeczywistej aktualizacji map...mogę Ci to udowodnić np. na podstawie prac na S17 (węzeł Góraszka) a tak w ogóle to nawigacja jest świetna... bo np.pani nadal nie mówi "w lewo" a "wulewo" ...sarkazm...

Jakoś nie ustosunkowałeś się do możliwości samodzielnej aktualizacji podanych przeze mnie wersji systemu...ja taką miałem.

Jeszcze jakbyś mógł wyjaśnić nam niedouczonym dlaczego hardware z 2.2 nie może pracować z AA? Bo ja nie rozumiem...to jest tylko kwestia softwaru...oraz ustaleń z google.

A jeżeli chodzi o oficjalność AA to spójrz na oficjalną polską stronę Renault http://pl.e-guide.renault.com/plk/R-LINK2/ANDROID-AUTOtm-CARPLAYtm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 do niczego nie muszę się ustosunkowywać. Nie jestem Rzecznikiem Prasowym. 

Oficjalne stanowisko Renault Polska jest takie, że oznaczenia map np. 12.2016 nie oznacza daty. Obecna wersja jest 2017.12 i też nie jest oznaczeniem daty map. To, że 2 tygodnie temu wyszła mapa 2017.12 nie znaczy, że jest ona aktualna na rok 2017. 

Co do głosu nawigacji (ja nie używam) oraz faktu, że w zakupionym samochodzie nie ma AA to Ty nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Czy sprzedawca powiedział Ci,  że dostaniesz AA. Wybrałeś świadomie auto, które tego nie ma. 

AA - nie jest obecnie oficjalnie w Polsce, Google nie ma tej usługi dla naszego regionu. Auta są i tak na nasz rynek dostosowywane przed czasem oficjalnego działania systemu. 

I najważniejsze, jest wolny rynek. Możesz sprzedać reno jeśli nie spełnia Twoich oczekiwań. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nie jesteś Rzecznikiem Prasowym Renault...a potem podajesz oficjalne stanowisko Renault Polska - ciekawe...

Wg mnie forum jest miejscem na to, żeby przedstawiać z czym mamy w używanym przez nas samochodzie problemy i co byśmy chcieli ulepszyć - czyż nie tak?

Na razie zrobiłem Megane IV 33kkm i jedyne problemy dotyczą (odpukać)szeroko rozumianych multimediów...które uważam, że mogłyby być bardziej dopracowane i elastyczne.

Mimo, że pozostaję przy swoim zdaniu, serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janmie napisał:

Jak to 2 razy w roku?...Ja miałem od zakupu w czasie 14 miesięcy (do 03.2018)  tylko 1 i to z data 12.2016 (już niestety nie mam subskrypcji). Proszę powiedzieć jak zaktualizować system, bo o tym pisałem np. 2.2.15.703....albo 3.3.15.41x. Nie odniosłeś się także do AA w Renault dla  Rlink1 - tylko zmiana softwarowa, czyli darmowa oczywiście jak wiesz jak to zrobić.

Jaki masz system u Ciebie? W samym 2018 były 2 aktualizacje map (w styczniu i październiku dla 8,7" wyświetlaczy, dla 7" styczniowa była opóźniona, ale za to październikową dostali szybciej)

PS.Kilka ostatnich postów można by przenieść do dyskusji o rlinku, bo się bałagan zaczyna robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Datę map możemy łatwo sprawdzić, potrzebuję tylko chętnego do śledzenia zmian w R-Linku. U mnie powstało duże rondo, sprawdzę kiedy pojawi się na mapach TT i porównamy czas aktualizacji w R-Linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @LTar proszę czytać ze zrozumieniem. Wyraźnie pisałem, że w czasie gdy miałem subskrypcję czyli od 11.2016 do 03.2018 czyli 14 miesięcy, miałem tylko jedną aktualizację map 12.2016, po której  mapy były zgodne ze stanem na koniec 2016 roku. (znikły fotoradary straży miejskiej a nie pojawiły się jeszcze przejęte przez policję aktywowane na początku 2017 roku np. W-wa,  skrzyżowanie Ostrobramskiej i Fieldorfa). Proszę mi wskazać choć akapit moich postów sugerujący, że wykazałem zdziwienie, że nie otrzymuję  najnowszych map...

@adamsxxx w cytowanym przez Ciebie fragmencie piszę o aktualizacji systemu RLink2 a nie map...

Edytowane przez janmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez rok czasu dostałeś 1 aktualizacje. To moim zdaniem ok. A że trafiłeś że akurat nie było takich zmian to już trudno. Tak się stało. Kup subskrypcję na rok. Pomysl o sytuacji w Oplu. Kupujesz mokke w 2014 roku za 95 000 i masz mapy z 2012 roku. 1 aktualizacja jest w 2016 roku j kosztuje 199 euro!!!! Następna jest w 2018 i kosztuje 150 euro. A w reno możesz kupić subskrypcję za niższe pieniądze i masz jeszcze trafić. Kia robi to super. Bo tam chyba też tom tom i aktualizacja przez 7 lat. Obecnie w reno 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 euro...A pomyśl, że jak bym miał AA to...darmocha!!! Naviexperta mam za damo od ubezpieczyciela, google maps tez są niezłe! A w rezerwie Yanosik...Tylko nawigować...

@adamsxxx mnie w poście chodziło o to, że z wymienionych systemów nie możesz samodzielnie aktualizować systemów, tylko albo posiadasz odpowiednie narzędzie albo musisz udać się do serwisu w celu wgrania nowszego systemu co tłumaczyłem LTar (ja miałem 2.2.15.703 ) https://www.gps-rlink.com/r-link-2/update-software/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!