Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawigacja w R-Link 2


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat nie o przywrócenie temp mi chodzi, bo nikt ci nie kazał grzebać w trybie deweloperskim, tylko o inne podstawowe rzeczy o które się ludzie pytają typu zmiana głosu, wyświetlanie poi, preferencje trasy itp. A poza tym jest odrębny temat dot. trybu dew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 31.10.2018 o 09:05, kolaboss napisał:

A to ok bo Stadion Śląski pokazuje. Myślałem że tak jak w normalnej navi wszystkie budynki.

lubowitz78 chodzi ci o głos czy regulację głosu?

Chodzi mi o to czy można zmienić ten babski głos z nawigacji-a jak nie to jak go wyłączyć bo działa mi na nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj R-Link w samochodzie powiedział mi, że jest dostępna aktualizacja do R-Link!

Wtykam pena z samochodu do kompa, a R-Link Toolbox mówi mi, ze mam aktualizację Mapa Europa V2017.12, którą zainstalowałem w październiku.

Wchodzę na MYRenault i tam nie ma żadnych aktualizacji.

WTF :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo. Pokazuje mi aktualizację map w R-Link na komputerze a mam ją zainstalowaną. A wczoraj też wyskoczyło mi powiadomienie o aktualizacji w samochodzie a nic nowego nie ma. 

Chyba serwery reno mają nieźle namieszane. 

Wchodzę na: https://easyconnect.renault.pl/software-upgrade/r-link2 . 

Pokazuje mi aktualizację po VIN, instaluje na pendrive wersja .960

Podłączam do samochodu, samochód informuje, że mam nowszą wersje oprogramowania. Sprawdzam .966

Bzdury mają i bałagan na serwerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yod wiem jak się robi aktualizację map i samego r-linka.

Po prostu na wyświetlaczu r-linka pojawiło się powiadomienie o treści: "Dostępna jest aktualizacja R-Link!" i dalej (mniej więcej): weź se pendrajwa i udaj się z nim do toolboxa aby pobrać aktualizację.

Tak też uczyniłem i w toolboxie pokazała mi się aktualizacja map, którą zrobiłem już 16 października

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy w żadną ze stron. 

Kupując auto wiedziałeś, że nie ma w nim AA. Czy handlowiec obiecywał, że będzie? Jeśli tak - to masz rację. 

Jeśli nie - to dlaczego oszukali? Nie ma kompatybilności wstecznej. Nie przypominam sobie żadnego auta, które wyjechało z fabryki z założenia bez funkcjonalności, bez licencji, dostało te funkcje w późniejszym czasie. Tak samo było w Oplu, gdzie w mokce nie było AA, a w X było AA. A system ten sam Navi950. 

Nie bronie reno, sam np. chciałbym sobie dołożyć grzane fotele - a nie mogę bo gwarancja itd. Ale reno też porusza się w jakiś realiach rynkowych. Nie wyobrażam sobie, żeby teraz wymieniali radia na te, które mają możliwość obsługi AA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LTar nie wydaje mi się żebym przesadzał...Czy jesteś zadowolony np. z częstotliwości aktualizacji map, albo czy np. u Ciebie działa R-Link store? Ile razy miałeś kłopoty z aktualizacją albo nie mogłeś jej osobiście przeprowadzić tylko powinieneś to zrobić w serwisie a Renault nie informował Cię o tym? Takich pytań mogę mnożyć w nieskończoność. Wg mnie jeżeli jest ten sam model samochodu np. Megane IV i nie zmienia się jego generacji to proces aktualizacyjny powinien umożliwiać upgrade systemu. Dlaczego na przecież starszym RLinku może działać AA a na Rlinku 2 nie? Przecież to jest android....Czyż w opcjach developerskich nie masz wpisane załączanie AA...a Ci którzy kupili samochód przed kwietniem 2017 i mają  nawet wersję 3.3 mogą mieć dostęp do AA jedynie, jak to kolega @pbet nazwał po wykonaniu "nieautoryzowanej modyfikacji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LTar napisał:

Nie przypominam sobie żadnego auta, które wyjechało z fabryki z założenia bez funkcjonalności, bez licencji, dostało te funkcje w późniejszym czasie.

Z tego, co kiedyś udało mi się wyczytać, ponoć Mazda umożliwia zainstalowanie AA we wcześniejszych jakichś tam modelach. Koszt ok 1200 zł za moduł plus aktualizację systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!