Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

 Potrzebuję fachowej opinii / pomocy .

 

Na wstępnie chciałbym zaznaczyć, że nic wcześniej nie dawało o sobie znać, ale do rzeczy ...

wczoraj zrobiłem ok 400 km, podjechałem pod dom wyłączyłem silnik. Po ok 4 -5 godzinach schodzę do samochodu, wkładam kartę, kontrolki jak zwykle się zapalają, test OK, więc wciskam przycisk START  i.... nic się nie dzieje. Słychać tylko jedno tyknięcie gdzieś po lewej stronie od kierownicy i nic .... nawet nie uruchamia rozrusznika.

 

Pytanie, co to może być ? czy rozrusznik się rozsypał ? czy jakoś sam mogę to zdiagnozować ? czy to może być wina bezpiecznika przycisku start stop ? jeśli tak to gdzie on się znajduje ? 

 

 Proszę o pomoc / jeśli macie również sprawdzony serwis w Katowicach to również prosiłbym o poradę / rekomendację. Zaznaczam, że z rozpędu kupiłem nowy akumulator (uprzednio naładowany) i też nic ...

Edytowane przez adamand1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2017 o 13:51, mih00 napisał:

XXX

tak, wszytko jest ok / dajcie proszę znać gdzie znajduje się ten bezpiecznik rozrusznika

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !    dziś zgodnie z waszymi sugestiami wymieniłem w/w bezpiecznik i super ! auto odpala bez problemu , niestety po wyłączeniu silnika i próbie ponownego uruchomienia bezpiecznik rozrusznika (25a) znowu się przepala .... gdzie szukać przyczyny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze trzecia przyczyna. Bendix to sprzęgło mechaniczne sprzężone ze stycznikiem. Zębnik jest tak skonstruowany, że obroty silnika go wyrzucają z wieńca. Wspomaga to sprężyna. W tym momencie musi nastąpić rozłączenie stycznika. Bezpiecznik 25A doskonale chroni przed przeciążeniem, ale prąd płynący latem przy naładowanym akumulatorze jest wyższy

Wniosek - rozrusznik musi funkcjonować perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym zakończyć temat.

 

 

Usterką ukazał się faktycznie rozrusznik (nie wchodziłem w szczegóły czy to bendix czy coś innego). Po wymianie rozrusznika na nowy - wszystko działa idealnie ! Dziękuję Wam serdecznie za pomoc i wskazówki ! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!