Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dCi 110 nadmierne spalanie


nadobny

Rekomendowane odpowiedzi

No ja przechodziłem przez to samo - mój mimo przebiegu 33k km klekotał i palił jak szalony (choć po wszystkim stwierdziłem, że ten typ /silnik/ tak po prostu ma) ;) Na szczęście zostawiłem auto w rozliczeniu i Pan nawet się nim nie przejechał, bo uznał że skoro jest na gwarancji, to wszystko musi być ok. Kupiec zresztą znalazł się w ciągu tygodnia, a oni byli do przodu 8k zł ;) No ale mimo, że mi palił sporo, to jednak te Twoje wartości są z kosmosu (u mnie przy jeździe 130km/h palił ok 6.5l, w cyklu mieszanym gdzie 80% trasy to prędkość 80km/h bez zatrzymywania - nieco mniej).

 

Myślę, że powinieneś znaleźć kogoś, kto nie będzie się bał wsiąść z Tobą do auta i w tym czasie będzie sprawdzał parametry. Nie widzę za bardzo innej opcji, bo mówimy przecież o spalaniu w trakcie jazdy. Możliwe, że coś jest ze świecami (jak dalej masz taki błąd), możliwe że przepływomierz oszukuje (w końcu masz już taki magiczny przebieg 160k km przy którym one lubią się psuć). Te rzeczy co podałem mogą, ale nie muszą pomóc (mi jak widać nie pomogło). Co do dodatku do DPF, to on ma fajną zaletę polegającą na tym, że oprócz DPF wpływa też korzystnie na turbosprężarkę i EGR.

 

ASO sobie odpuść, dla nich żadne spalanie nie jest za wysokie (tak uważa nawet sam importer, którego prosiłem o pomoc). Jestem w stanie założyć się o flaszkę łiskacza, że nic nie zdziałają, a zostawisz im tylko kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Bardzo dziękuję za zainteresowanie. Samochód jak palił tak pali. Od tego czasu nie wykonałem żadnej dodatkowej naprawy więc i spalanie się nie zmieniło. Większość czynności wiąże się z pozostawieniem samochodu w warsztacie, a akurat teraz nie mogę go odstawić. Dostałem nawet b. wiarygodny kontakt od osoby z forum, ale dosyć daleko czyli to też wymaga czasu. Może w nowym roku ;) Na teraz przełączam komputer żeby pokazywał coś milszego, a na stacji zawsze za 200 :p Jak uda się coś poprawić napiszę niezwłocznie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 rok później...

Witam, chciałem sprecyzować czy wtryski kupował Pan nowe czy też regenerował swoje? Zastanawiam się też czy warto kupować regenerowane. 

Od dwóch miesięcy posiadam scenica w automacie i przeraża mnie jego spalanie. Teraz pali już "tylko" 12 litrów wokół komina, a w trasie 50% 110km/h autostradą i 50% spokojnie krajówkami zgodnie z przepisami - 8 l/100km. 

Przed wymianą termostatu, zaraz po zakupie, spalał w trasie 15 litrów. Termostat kupiłem nowy i oryginalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe, oryginalne. Już nie pamiętam co mi tam mechanik mówił, ale albo moich nie dało się regenerować albo tak zalecał. Ja chciałem mieć pewność i spokój, chociaż koszty były duże. Samochód po wymianie wszystkich palił trochę mniej, ale też nie było to to czego się spodziewałem. U mnie ewidentnie była patologia, ale też jeździłem prawie tylko po mieście i autostradzie. Potem mój samochód przejął ktoś w rodzinie, kto jeździł takie średnie trasy ze średnimi prędkościami to nie narzekał. Ostatecznie samochód kupił jakiś Ukrainiec. Nie wiem nawet czy miał świadomość ile ja tam rzeczy porobiłem.

Edytowane przez nadobny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!